Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z podłączeniem światłowodu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 3
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu.

Dzień dobry

Zacznę od przedstawienia mojej obecnej sytuacji. Teoretycznie mam internet domowy po kablu telefonicznym, 5 mb/s download i 1 mb/s upload. W rzeczywistości jest to 4 mb/s download i 0,5 mb/s upload + 150ms pingu na dokładkę. Przypominam, że mamy rok 2020 🙂 Łącze jest także bardzo niestabilne, potrafi się dwa razy w ciągu dnia bez powodu rozłączyć. W domu mam 4 smartfony, 2 laptopy i jeden komputer stacjonarny, jest totalny młyn, nic nie chodzi. 

Najlepsze w tej historii jest to, że 40-50 metrów obok, na polu sąsiada stoi słup ze światłowodem. Tydzień temu w salonie Orange składałem deklarację chęci przyłączenia światłowodu, ostatnio dzwoniłem również na infolinię z pytaniem, czy jest możliwość ruszenia sprawy do przodu. Orange twierdzi, że coś jest nie tak, nie da się i "nie, bo nie". Dziś ponownie wysłałem deklarację, tym razem pocztą, zadzwoniłem również na infolinię, konsultantka połączyła mnie z działem technicznym. Pan stwierdził że oni jednak nie mogą nic zrobić, bo zależy to od działu inwestycji. 

No to w końcu jak z tym światłowodem? Co mam zrobić, żeby go w końcu podłączyli? Mogę już za ten kabel zapłacić, mogę nawet wejść na słup i zakładać kabel zębami. Wyciągnijcie mnie proszę z tej katorgi i marazmu, tak się nie da funkcjonować, zwłaszcza teraz, kiedy całe nauczanie odbywa się przez internet. Tak blisko, a tak daleko. Uprzedzając pytania o pola, działki - słup ze światłowodem i telefonem już stoi, tyle że światłowód nie idzie do mnie, zatrzymuje się na słupie. Do słupa, który stoi na mojej działce jest jakieś 45 metrów, kabel też idzie nad moją działką, więc z sąsiadami, drogami, czy rzekami nie ma problemu. Tylko przyjść i podłączyć. Bardzo proszę o pomoc. 

10 ODPOW. 10

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Problem z podłączeniem światłowodu.

@ZlyStary Twoj adres jest w POPC? podaj miejscowosc i nazwe ulicy to sprawdzimy jakie sa plany


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 3
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu.

Adresu właśnie nie ma, przed minutą sprawdziłem. I nie mam pojęcia czemu go nie ma, najlepsze jest to że wpisany jest adres sąsiada, który w tym domu nie mieszka już od 5 lat, chałpa stoi na sprzedaż. Nie wiem jakim cudem nas pominięto, nikt nawet nie pytał o chęć przyłączenia. 

Adres to Męcina Mała 57. Numery wliczone to 55, 56, 60, 62.

Wraz z sąsiadem z numeru 59 cały czas się staramy o ten światłowód, bez skutku. Projekt POPC oficjalnie kończy się w lipcu, więc wypadałoby się do tego czasu uporać z tym. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Problem z podłączeniem światłowodu.

@ZlyStary jak nie ma waszego adresu w POPC to bedzie ciezko cos zalatwic. Widze ze jestescie z sasiadem na koncu. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 3
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu.

No ale jak można się było załapać do POPC? Tak po prostu nas pominęli? I czemu będąc dosłownie 40 metrów od słupa nie możemy mieć światłowodu? Co to za polityka? Nawet, jeśli na własną rękę będziemy chcieli to sfinansować? 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z podłączeniem światłowodu.

@ZlyStary  masz pecha i tyle, jakbyś do słupa zrobił instalację na gotowca, to też nie podłączą bo w projekcie/ programie cię nie ma.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Problem z podłączeniem światłowodu.

@ZlyStary niestety ale tak jest. Nic z tym nie zrobisz. Nie pytaj czy to jest normalne bo nie jest.😐


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 3
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu.

Dzięki za przedstawienie jak naprawdę jest, tak to cały czas bym słuchał badziewia konsultantów. No nic, pozostaje mi nadal się dobijać, pisać listy, pytać w gminie (w której dzisiaj zresztą usłyszałem "Światłowód? Pierwsze słyszę") i liczyć na cud. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z podłączeniem światłowodu.

Przepraszam za może niedyskretne pytanie, a czy w ciągu ostatnich 10 lat Twoja posesja podlegała jakimś dzieleniu działek?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 3
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu.

Żadne niedyskretne, spokojnie. Nie, nie podlegała dzieleniu działek, jedyne co mogło zawieruchę spowodować to budowa drogi asfaltowej, gdzie udzieliliśmy trochę naszego pobocza, ale nie wiem czy to nie więcej niż 10 lat temu.