Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z podłączeniem światłowodu po podziale działki – błędy adresowe


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu po podziale działki – błędy adresowe

Witam, mam problem z podłączeniem światłowodu, problem jest dosyć złożony. Kupiłem dom, poprzedni właściciel kilka lat wcześniej zgłosił się do podłączenia światłowodu. Na działce stały dwa domy, było to kiedyś rodzinne gospodarstwo. W międzyczasie rodzina się pokłóciła i podzieliła jedną działkę na dwie i powstały dwa adresy. W zeszłym roku przyjechali technicy i doprowadzali światłowody. Nowo powstały adres dostał do numeru literkę „a”, ja kupiłem dom z adresem, który był jedynym przed podziałem działek, więc i ten, który był na zgłoszeniu o podłączenie. Technicy pociągnęli światłowód do działki z domem o numerze 58a, czyli sąsiadów, którzy nawet nie są zainteresowani ta usługa, bo korzystają z mobilnego internetu t-mobile. Po przedstawieniu sytuacji technikom pociągnęli światłowód w kierunku mojej działki, więc jest bardziej przed moją działką, a nie sąsiada, ale na dokumentach w Orange oczywiście jest podana informacja, że światłowód pociągnięty do 58a. Wiele razy próbowałem przez konsultantów ( telefonicznie i w salonie) poprosić o to, żeby podłączono mój adres do światłowodu - bezskutecznie. Ręce opadają, już nie wiem co mam z tym zrobić. Dostałem informację, że raz odrzucony wniosek pozostaje tak już na stałe i nic nie można z tym zrobić. Czy ktoś miał podobną sytuację? Co można zrobić? 

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku – moderator Michał

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13345
  • 54731
  • 647

Problem z podłączeniem światłowodu po podziale działki – błędy adresowe

@yogi93  tylko dorejonizowac adres. Jeśli nie ma go w bazach danych, nie założą, bo systemy nie przyjmą jako adres w zasięgu.

Trzeba napisać do Orange na adres korespondencyjny w Skierniewicach 

Orange Polska SA 

Ulica Jagiellońska 34 

96-100 Skierniewice 

Z dopiskiem dorejonozowanie adresu 

Dadzą odpowiedź lub od razu zrobią to w systemie.

Warto dołączyć mapę i bardzo szczegółowo i spokojnie opisać sytuację. To ważne.

Powodzenia 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu po podziale działki – błędy adresowe

Spróbuję, dziękuję bardzo. O jaką konkretnie mapę chodzi? Taką z geoportalu? Czy jest jakaś mapa poprowadzonych światłowodów?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13345
  • 54731
  • 647

Problem z podłączeniem światłowodu po podziale działki – błędy adresowe

@yogi93  im bardziej profesjonalna z naniesieniem tego co już jest ( ten kabel do sąsiada) i sugestią jak poprowadzić do Ciebie, tym lepiej..

Walnij elaborat czemu Ty musisz mieć FTTH, zaproponuj na dokładkę ewentualne współfinansowanie ( gdyby nie było zgody ze względu na koszty inwestycji, przyłącza) i tyle 

Im więcej i technicznej opiszesz, tym więcej i szybciej zrozumieją w inwestycjach Operatora 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2579
  • 9281
  • 46

Problem z podłączeniem światłowodu po podziale działki – błędy adresowe

@yogi93 A to jak oni podłączyli sąsiada to on nie wyprowadził ich z błędu że niczego nie zamawiał i mają się udać do domu obok? Czego nie reagowałeś jak przyjechali i montowali kabel? Przecież to nie trwa 5 minut. Nikt z Twoje rodziny ich nie widział? Teraz trzeba wszystko opisać i wysłać pismo do Sierniewic.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu po podziale działki – błędy adresowe

Oczywiście, że reagowałem, dlatego przeciągnęli światłowód bliżej mojej działki. Przyjechali z dokumentami, że mają podłączyć do 58a, więc nie mogli podaczyc tego do mnie czyli 58.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13345
  • 54731
  • 647

Problem z podłączeniem światłowodu po podziale działki – błędy adresowe

@yogi93 Największym problemem będzie zaewidencjonowanie Twojego adresu...Jeśli go nie widać w systemach, to droga przez mękę...dlatego pismo będzie najlepszym rozwiązaniem (jeśli masz info z gminy o nadaniu numeracji budynków-załącz)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2579
  • 9281
  • 46

Problem z podłączeniem światłowodu po podziale działki – błędy adresowe

To mieli błędny adres? Kto im podał błędny adres? Ty? Wówczas powinni przerwać pracę jeśli im wyjaśniłeś błąd i tyle a nie robić u kogoś kto nie zamawiał usługi. Coś mi się tu kupy nie trzyma. Jak bliżej kabel pociągnęła do Twojej działki? A co to ma do rzeczy. Kabel wprowadza się na posesję klienta zamawiającego usługę. Coś w Twojej opowieści jest nie hallo.