Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z podłączeniem światłowodu Orange.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu Orange.

Witam, chciałabym opisać następujący problem. W listopadzie chodził po domach przedstawiciel Orange, zachęcając do zakupu internetu światłowodowego. Mój mąż zgłosił chęć podłączenia naszego domu do światłowodu i przedstawiciel przyjął zgłoszenie. Mijały tygodnie, lecz niestety nikt do nas nie oddzwonił z dalszymi informacjami co dalej. Na naszej ulicy we wszystkich domach wokoło nas zostały wykonane podłączenia do posesji, tylko nasz dom zastał pominięty. Od panów, którzy wykonywali wykop dowiedziałam się, że nie mają naszego zgłoszenia na swojej liście. Więc w końcu sama zadzwoniłam na infolinię. Dowiedziałam się, że nie mają żadnego zgłoszenia z naszego domu. Więc utworzyłam nowe zgłoszenie z Panią z którą rozmawiałam przez tel. Pojawił się jednak problem, mianowicie Pani powiedziała, że naszego domu nie ma na mapach, którymi dysponuje Orange, i w takiej sytuacji najlepiej i najszybciej będzie gdy wpisze w zgłoszeniu nr domu sąsiadów, a gdy przyjedzie technik żeby podłączyć światłowód to poprawi na umowie nr domu na nasz. Uzyskałam również informację że instalacja światłowodu zostanie wykonana dnia 30.12.2019r. Niestety przed tym terminem zostałam telefonicznie  poinformowana, że nikt do mnie tego dnia nie przyjedzie, ponieważ nie mamy wykonanego podłączenia do posesji, a na pytanie kiedy mogę się spodziewać wykonania podłączenia uzyskałam informacje że w ciągu 14 dni po Nowym Roku. Około 12 stycznia zaczęłam ponownie dzwonić na infolinię kiedy ktoś się pojawi,poinformowano mnie że następnego dnia. I rzeczywiście rano następnego dnia zadzwonił technik, że będzie u mnie około godziny 11. Technik przyjechał, ale zdziwił się faktem, że nie mamy podłączenia do posesji i w takiej sytuacji on nic nie może zrobić, jedynie co to zgłosić, że nie ma możliwości wykonania podłączenia (przyjechał podłączyć internet do domu). Następnie znów zadzwoniłam na infolinię, pytać co dalej i kiedy mam się spodziewać rozwiązania tej sytuacji, lecz nie uzyskałam żadnej konkretnej odpowiedzi. Odczekałam więc kilka dni i zadzwoniłam ponownie na infolinię, i w dziale technicznym .powiedziano mi, że internet zostanie podłączony 17 lutego między 12.00-16.00 . Dnia dzisiejszego tj. 23,01.2020r. zostałam poinformowana, że usługa nie zostanie wykonana. Po kolejnym telefonie na infolinię, powiedziano mi, że ta inwestycja została zakończona i jedyne co mogą mi zaproponować to internet mobilny. Z tym ,że JA NIE CHCĘ INTERNETU MOBILNEGO, CHCĘ ŚWIATŁOWODOWY, nic innego mnie nie interesuje. Nadmienię, że od słupka z internetem do naszego domu jest ok. 30metrów. Zarówno technicy jak i panowie którzy robili wykop u sąsiadów zapewniali mnie że nie będzie problemu z podłączeniem światłowodu do naszej posesji w późniejszym terminie, a jednak problem jest. Mam czekać na kontakt od Orange kiedy będzie możliwość wykonania takiej instalacji i tyle się dowiedziałam. Proszę o jakąś pomoc w tej sprawie. Bardzo zalezy mi na podłączeniu tej usługi

47 ODPOW. 47

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Problem z podłączeniem światłowodu Orange.

Czy na tej mapie Twój dom jest w zasięgu czy nie ?
https://www.orange.pl/view/mapazasiegu

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu Orange.

Dom znajduje się miedzy nr 6 a 10 na ulicy Czcibora 8 w mieście Łobez woj.zachodniopomorskie. Sąsiedzi obok widnieją w zasięgu i mają wykonane podłączenie, tylko nasz dom został pominięty. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z podłączeniem światłowodu Orange.

Dom nr 8 nie został zgłoszony do POPC więc Orange w ramach tej inwestycji nie mogło podłączyć tego domu. Inna para kaloszy co teraz robić. Najlepiej zainteresować media, może zmienią się zasady POPC. Choć nie zawsze da rezultat. Musi minąć okres trwałości projektu (3 do 5 lat najczęściej) by Orange mogło bez ryzyka zwrotu dofinansowania podłączać inne osoby z powstałej infrastruktury.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Problem z podłączeniem światłowodu Orange.

Dziwna sprawa bo na mapie widać, że jakaś instalacja telekomunikacyjna jest podciągnięta do domu, może w momencie zgłaszanie do POPC dom jeszcze nie był wybudowany?, a może pętla z mikroruką jest w ziemi przy płocie?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu Orange.

Nie został bo rok temu został kupiony i nie wiedzieliśmy o tym że będzie taka inwestycja. to teraz pozostaje tylko czekać 3 lata. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z podłączeniem światłowodu Orange.

Moim zdaniem warto interesować samorząd/media/zgłaszać białą plamę itp.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu Orange.

Budowa domu została  zakończona w 2015 roku,nie było w nim zamontowanego telefonu stacjonarnego, odnośnie pętli to nie wiem o co chodzi, przy płocie nic nie widzę. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z podłączeniem światłowodu Orange.

Wg map nie ma takiej pętli u Ciebie.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu Orange.

Czy  podpowie ktoś jak zgłosić biała plame ? szukam i nie wiem jak to ugryźć .