Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z podłączeniem światłowodu. Brak przyłącza.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 606
  • 1561
  • 3

Problem z podłączeniem światłowodu. Brak przyłącza.

geodezja i kartografia daja czas na zamkniecie inwestycji. Przynajmniej tak bylo kiedys i jesli nie zrobiles w terminie to potem sie najzwyczajniej nie oplaca operatorowi dla jednego czy kilku klientow wystepowac o nowe papierologie.

Czy nadal tak jest to nie jestem w stanie Tobie odpowiedziec, bo od 15 lat przebywam poza PL.

 

50 metrow ode mnie w Szwajcarii znajduje sie zabytkowy dom wielorodzinny i jest w nim tylko VDSL, mogloby byc 10Gbit/10Gbit jak u mnie, ale konserwator zabytkow postawil takie wymagania ze zaden z telekomow nie inwestuje a mieszkancy walcza z konserwatorem aby sie zgodzil na przejscie 3m pod brukiem. Jest w nim 12 chetnych osob ale nie bo nie.

 

Tu akurat chetni sa, operatorzy chetni sa, wszystko gotowe, ale biurokracja wstrzymuje i trwa to 5 lat. Jak sie biurwokracja uprze, to nie ma zmiluj.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2712
  • 9917
  • 52

Problem z podłączeniem światłowodu. Brak przyłącza.

@PARANOJA Tak pozwolenia są na czas inwestycji. Jak się robota zakończy protokoły odbioru podpisze no to temat zamknięty. Żeby ponownie rozkopać pas drogowy trzeba znowu występować o pozwolenia.

@impetiginisatio W Polsce jest to samo. Konserwator rzecz święta. Sam osobiście odstąpiłem od projektowania kilku zabytkowych kamienic bo chłop takie zaczął wymyślać rzeczy że to się nie opłaca robić. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 34
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu. Brak przyłącza.

Był wczoraj jakiś gość od orange. Rozglądał się. Mówił że jedzie do tej ich skrzyneczki czy jak to się nazywa i że gdzies będzie dzwonił . Mówił że wróci a nie wrócił. Dziś na infolinii mówią że drugi raz termin jest przesunięty. Pani na infolinii przekierowała sprawę do działu technicznego bo gość nawet nie napisał w uwagach dlaczego przesuwają termin. Niby mają dzwonić dziś jutro max w poniedziałek. Zaczyna mnie to irytować w szczególności dlatego że to na firmę i chcę wiedzieć na czym stoję. A do tego konczy mi się niedługo umowa u innego dostawcy


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 34
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu. Brak przyłącza.

Update. Termin realizacji był przesuwany trzy razy. Wczoraj dzwonili że będą dzisiaj. Nie było nikogo. Termin przesunięty po raz czwarty. Żal 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2712
  • 9917
  • 52

Problem z podłączeniem światłowodu. Brak przyłącza.

@dnem86 Jeśli twój adres to czarna plama to żadnego przyłącza nikt nie budował a stare przyjście albo już nie istnieje albo nie można go wykorzystać. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 34
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu. Brak przyłącza.

I jak się sprawa zakonczyła??