Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z działaniem WiFi-Calling na tp-link tl-mr6400 v1


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 3
  • 0

Problem z działaniem WiFi-Calling na tp-link tl-mr6400 v1

► Wątek został wyodrębniony z tematu WiFi Calling nie działa na routerze ZTE MF286 - Moderator Wiktor ◄

 

Witam

Posiadam router tp-link tl-mr6400 v1 i za chwile mnie rozniesie. Przekopalem "caly" internet, 3x BOK... i nic. Wi-Fi calling nadal nie dziala. Mysle, ze nie potrafie ustawic routera i stad problem. "chyba" odblokowalem porty i nic, vpn enabled, wkladam karte do ipada i po hotspot jest na niej. A taki bylem szczesliwy bo w miejscu, w ktorym zainstalowany jest router zasieg graniczy z cudem na na zewnatrz a podpiecie go do anteny zewnetrznej i ukierunkowanie jej sprawilo, ze banan mi sie na twarzy pojawil. internet smiga az milo a w rogu ni e pojawil sie napis orange wi fi. opcje z wylaczaniem volte itd. juz przetestowalem.

 

POMOCY!!!!

17 ODPOW. 17

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

WiFi Calling nie działa

@Lukas75 W routerze nic nie ustawiasz. iPad cellular nie obsługuje tak jak iPhone rozmów telefonicznych przez sieć w klasycznym rozumowaniu. Najpierw funkcję Wi-Fi Calling ustawiasz na telefonie, a później umożliwiasz innym urządzeniom na dzwonienie za pomocą iPhone. Więcej w poradniku Apple


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 3
  • 0

WiFi Calling nie działa

@BORAX nie zrozumielismy sie chyba do konca. Funkcja wi-fi calling wlaczona w IP X i dziala bez zarzutu. sprawdzane w kilku miejscach, stacjonarny z orange (2 miejsca) i mobilny od zielonych. wkurza troche, ze w przypadku tracenia zasiegu sieci wi fi "slychac" cisze w telefonie ale dziala. rzecz w tym, ze zainstalowalem router wspomniany wyzej z zewnetrzna antena i net jest "fajny" a wi fi calling nie wskakuje na IP. kontakty z BOK:

1. dla netu lte na karte vowifi nie dziala - koniec tematu

2. dziala vowifi z netem na karte i sprawdzaja a okazuje sie potem, ze nie ten nr netu sprawdzali

3. dziala vowifi z netem na karte i orange nie ma problemu z nr netowym po swojej stronie, end of story

4. wszystko powinno dzialac ale na wszelki wypadek wymiany kart i testowanie a jak nie pomoze to dns, przypisanie sztywno adresow, dmz

 

no to dzialam.

1. jade do routera i zmieniam karte na kontraktowa-bez zmian

2. zabieram karte prepaid i wkladam w ipada, wlaczam hot spot osobisty i spinam tak z IP i... jest orange wi fi na ekranie.

 

karta oki, czyli cos mam w routerze. jestem na tyle zdesperowany, ze kupie w ostatecznosci kilka routerow do testow. niestety proba kontaktu z tp-link przez telefon nie skutkuje bo padniete lacza maja i sie przepinaja do innego operator.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

WiFi Calling nie działa

@Lukas75 Router najlepiej przywrócić do ustawień fabrycznych, ustawić poprawnie APN i zacząć jeszcze raz od początku.

Do Wi-Fi Calling nie potrzebujesz żadnych ustawień w routerze typu DMZ, przekierowywanie portów, przypisywanie adresów.

To, że gdy tracisz Wi-Fi połączenie zrywa jest normalne. Nie ma handoveru do GSM. Gdyby w GSM nie było mechanizmu handover, byłoby tak samo 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 3
  • 0

WiFi Calling nie działa

@BORAX wszytko sie zgadza ale zrywa mi przy przechodzeniu z wi fi do lte. router juz resetowalem do ustawien fabrycznych. jakbys napisla jak z tymi apn zrobic "lopatologicznie" to bylbym wdzieczny bo nic nie ustawialem tylko po wlozeniu sim sam poustawial.

dzieki


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

WiFi Calling nie działa

@Lukas75 Będzie zrywać przy przechodzeniu z Wi-Fi do LTE, bo w Wi-Fi Calling nie ma tzw. handoveru czyli przekazania połączenia z sieci Wi-Fi do sieci komórkowej. 

W routerze musisz wybrać operatora Orange. Dane powinny być załadowane przez producenta, ale  sprawdź czy jest tam wpisane: 

APN - internet

login - internet

hasło - internet

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 3
  • 0

WiFi Calling nie działa

@BORAX niestety nic. zresetowalem ustawienia do fabrycznych najpierw i wprowadzilem nowy profil z podanymi danymi apn (router ma standardowo orange bez mozliwosci edycji i orange ipv6). i nic. reboot routera i nic. juz nie wiem czego dotknac zeby to ruszylo. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 3
  • 0

WiFi Calling nie działa

Takie rzeczy tam mam.

23FD1F8D-FF2B-4520-A67B-B9E3A4D890CA.pngA6E7FE61-37D0-48A5-8208-08A2028B8160.png6E29BDC9-8D58-42B8-96AF-DAC51CDEC397.png


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

WiFi Calling nie działa

@Lukas75 a czy na iPhone X podłączonym do tego routera działa poprawnie Wi-Fi Calling ?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 3
  • 0

WiFi Calling nie działa

@BORAX a tego to nie napisze bo nie mam pojecia jak sprawdzic. Wi fi dziala i laczy sie. Sugerujesz zebym sprawdzil innym telefonem? No mam zainstalowana ostatnia bete ios.