Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z dostępnością światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Problem z dostępnością światłowodu

Sytuacja wygląda tak, od listopada poprzedniego roku założono w naszej miejscowości światłowód wkopany, jednak z jakiegoś powodu, moja działka i działka sąsiada nie są objęte na mapie przez co nie mamy możliwość zamówienia usług. Jeżeli ma to jakieś znaczenie, światłowód mam dosłownie pod płotem działki, a jedyne coś innego to fakt, że do mojej działki jest odrobinę dłuższy zjazd, wjazd do mojej działki nie jest bezpośredni z ulicą na której się mieści reszta domów. Mój adres to Pułankowice 116

 

________________
* Przeniesiono z Internet domowy – moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13515
  • 55257
  • 659

Problem z dostępnością światłowodu

@FishRises Tyle terorii, a teraz troszkę praktyki. Dom w drugiej linii. Obszarem administruje i na nim inwestuje Fiberhost. Domy w pierwszej linii zostały wykonane jakby z marszu. Prawdopodobnie te bardziej złożone do wykonania zostawili "na deser" , gdy na przykład będzie można swobodnie kopać (spora odległość domu od drogi-długość tej uliczki żwirowej). Skoro jesteś w planach, wykonają. Każdy klient to dla operatora pieniądze. Może to kwestia ustaleń co do usłużności tej drogi, czyli warto napisać do Fiberhost i sprawę wyjaśnić (jeśli droga jest Twoja, to warto załączyć zgodę na kopanie, aby już była ujęta w dokumentacji- jeśli nie zrobili tego wcześniej).

Jak będą się kręciły ekipy instalacyjne warto zagadnąć i zadac kilka pytań ( z cyklu kiedy, czy możesz w czymś pomóc i ułatwić, jak się ma dokumentacja i koniecznie telefon do kierownika robót- jak dadzą 😉 )

Jeśli jesteś planowany, to odejście do twojej działki może już być zrobione, ale sam fakt, że to przyłącze ziemne, stanowi większą trudność dla operatora.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2448
  • 10140
  • 91

Problem z dostępnością światłowodu

Hej @FishRises 

widze na stronie https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ że twój adres jest objęty Planowana rozbudowa (POPC) przez firmę FIBEE I SP. Z O.O. planowana data rozbudowy 2021-12-02 PUŁANKOWICE  116. Może jeszcze inwestycja nie została oddana do użytku ale na wszelki wypadek zrób te czynności co zamieściłem poniżej.

Musisz zgłosić zapotrzebowanie na usługę światłowodową na następujących stronach https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ i w prawym rogu nacisnąć zgłoś popyt na światłowód i czego podać miejscowość i jaką chcesz prędkość internetu a także na stronie Orange kiedyś był formularz deklaracja w sprawie przyłączenia światłowodu (ale nie wiem czy on jeszcze jest) albo możesz napisać taką prośbę o założenie światłowodu z podpisami sąsiadów i wysłać do Orange taką prośbę na adres

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

Dział Inwestycji i planowania.
z prośbą o odpowiedź.

Tutaj jest link do strony https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?footerlink=true&_ga=2.91124186.137881156.1555393363-119588773... Gdzie można wpisać adres zamieszkania i jeśli nie będzie dostępny w bazie to z boku będzie informacja wyślij zgłoszenie. Trzeba wejść i wypełnić zgłoszenie. Także tutaj może zgłosić zapytanie o plan inwestycyjny: https://www.polskacyfrowa.gov.pl/strony/o-programie/dostep-do-szybkiego-internetu/

Nawet możesz nie wysyłać tylko online wypełnić wniosek i wyślij link sąsiadom aby online przesłali do Orange podsyłam linka https://www.orange.pl/zobacz/swiatlowod-zgloszenie

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13515
  • 55257
  • 659

Problem z dostępnością światłowodu

@FishRises Tyle terorii, a teraz troszkę praktyki. Dom w drugiej linii. Obszarem administruje i na nim inwestuje Fiberhost. Domy w pierwszej linii zostały wykonane jakby z marszu. Prawdopodobnie te bardziej złożone do wykonania zostawili "na deser" , gdy na przykład będzie można swobodnie kopać (spora odległość domu od drogi-długość tej uliczki żwirowej). Skoro jesteś w planach, wykonają. Każdy klient to dla operatora pieniądze. Może to kwestia ustaleń co do usłużności tej drogi, czyli warto napisać do Fiberhost i sprawę wyjaśnić (jeśli droga jest Twoja, to warto załączyć zgodę na kopanie, aby już była ujęta w dokumentacji- jeśli nie zrobili tego wcześniej).

Jak będą się kręciły ekipy instalacyjne warto zagadnąć i zadac kilka pytań ( z cyklu kiedy, czy możesz w czymś pomóc i ułatwić, jak się ma dokumentacja i koniecznie telefon do kierownika robót- jak dadzą 😉 )

Jeśli jesteś planowany, to odejście do twojej działki może już być zrobione, ale sam fakt, że to przyłącze ziemne, stanowi większą trudność dla operatora.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2628
  • 9488
  • 47

Problem z dostępnością światłowodu

@FishRises dzwoń, pisz do Fiberhost


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2448
  • 10140
  • 91

Problem z dostępnością światłowodu

@FishRises  dokładnie zrób tak jak piszę @agat13 i @marder  napisz do Fiberhost 🙂