Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z dostępnością światłowodu w kamienicy - Kraków


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Problem z dostępnością światłowodu w kamienicy - Kraków

Witam,
Mam problem z dostępnością światłowodu na pewnej ulicy w Krakowie. Sytuacja jest o tyle dziwna że większość mieszkańców na całej ulicy ma dostęp. Jest to kamienica, 5 mieszkań. Przylegające kamienice z obu stron mają światłowód. Słup z którego prowadzone są kable jest na przeciwko mojego mieszkania (ok 10m), właściwie mam bliżej do niego niż sąsiedzi. Wystarczy żeby przyjechał technik, pociągnął kabel i gotowe, ale mówią że jak w systemie nie ma to się nie da. Jak lub kto może zaktualizować mapę dostępności? Jakieś pomysły?
Sprawa już była zgłaszana, ale mijają kolejne miesiące i nic. Może tutaj ktoś pomoże?

 

___________

* W temacie doprecyzowałem tytuł i kategorię - Wiktor

8 ODPOW. 8

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1584
  • 6831
  • 48

Problem z dostępnością światłowodu w kamienicy - Kraków

A gdzie była zgłaszana sprawa?

Zgłoś na pewno na https://internet.gov.pl/

Zapoznaj się z postem: Rozwiązano: Światłowód i dorejonizowanie [jak wszyscy] - Nasz Orange - 396706

 

Kable światłowodowe są Orange czy właścicielem jest inna firma?


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1836
  • 8901
  • 70

Problem z dostępnością światłowodu w kamienicy - Kraków

@jarocracowPokaż/opisz jak wygląda infrastruktura w kamienicy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13424
  • 54959
  • 651

Problem z dostępnością światłowodu w kamienicy - Kraków

@jarocracowCzy sąsiednie budynki są zasilane właśnie ze słupów, czy mają własne punkty dostępowe w środku? Byłoby to dość niespotykane rozwiązanie, aby budynki wielorodzinne były realizowane podwieszkami (każde mieszkanie osobną ze słupa przed budynkiem), bo co z lokalami z tyłu budynku od podwórka? Dla wielorodzinnych doprowadza się nitkę kanalizacją podziemną i kończy punktem dystrybucyjnym dla całego budynku, a instalacje realizuje się pionami technicznymi

Jeśli chcesz, podaj adres budynku, zerkniemy na mapach geo

Zawsze możesz napisać pismo do Orange na adres do korespondencji z prośbą o "dorejonizowanie" (ważne słowo) budynku, a właściwie Twojego adresu

 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Problem z dostępnością światłowodu w kamienicy - Kraków

Sprawa zgłaszana na infolinii, pisałem też gdzieś maile. Wydaje mi się że zgłaszałem też na podanej stronie.

Teraz wszedłem i widzę że jest "w zasięgu". Czy pisać do nich mimo to?

Nie jestem pewien kto jest właścicielem kabli.

 

Wszystkie budynki połączone są ze słupa od podwórka. Mieszkania są na przestrzał więc wystarczy jedna strona.

ul. Wallek-Walewskiego 28

 

Z tego co pamiętam to pisałem już list, ale chyba zrobię to ponownie.

 


orange internet.jpg


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1584
  • 6831
  • 48

Problem z dostępnością światłowodu w kamienicy - Kraków

Sprawdź swój adres: Najlepszy internet domowy - światłowód - FTTH | Orange Polska bezpośrednio na stronie Orange.

Po zalogowaniu na internet.gov.pl możesz sprawdzić wysłane zgłoszenia.

Zgłoszenie: orange.pl/zobacz/swiatlowod-zgloszenie?ftth_form_id=667285919


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13424
  • 54959
  • 651

Problem z dostępnością światłowodu w kamienicy - Kraków

@jarocracow Budynki sąsiednie są też wielorodzinne? Może mają inny status (np biznes, lokale użytkowe, biura) i dlatego są w zasięgu? 26 i 30 mają nawet do 8Gb/sek...

Skoro przyłącza są napowietrzne, to tylko status budynku może być problemem


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1836
  • 8901
  • 70

Problem z dostępnością światłowodu w kamienicy - Kraków

@jarocracow Możesz zrobić zdjęcie słupa (w Google jest zdjęcie sprzed 10 lat)? Gdzieś musi być splitter optyczny jeżeli nie ma go w budynku. Może po prostu nie ma w splitterze wolnego miejsca dla Ciebie.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2607
  • 9404
  • 46

Problem z dostępnością światłowodu w kamienicy - Kraków

@jarocracow instalacje ze slupa do mieszkań w kamienicy to dość karkołomne rozwiązanie często stosowane w PRLu na miedzi. Dziwne że na coś takiego poszli ale pewnie to przez brak kanalizacji a nowej budować im się nie opłacało. Miał ktoś po miedzi telefon w twojej kamienicy? Jeśli tak to niech zazwoni do BOK że chce migrować na światło. Ciekawe co mu powiedzą. Przy nowym kliencie mogą go zbyć.