Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z doprowadzeniem kabla światłowodowego


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 27
  • 0

Problem z doprowadzeniem kabla światłowodowego

Witam.

Mam problem z przyłączeniem internetu światłowodowego. Otóż mój adres znalazł się na liście programu POPC2. Mieszkam w niewielkiej wiosce, liczy ona około 30 domów, na liście znalazło się 7 adresów (szkoła + kilka pobliskich). Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie dla problemu, ale mój adres to 2A, adres 2 należy do domu mojej babci.

Jakoś w czerwcu pojawili się panowie, którzy kopali i zaciągali kable na wsi. Zaraz po tym jak skończyli swoje prace przedstawicielka Orange wrzucała do skrzynek ofertę internetu światłowodowego. Zarówno ja, jak i moja babcia zgłosiliśmy chęć uruchomienia usługi. Wszystko zostało przyjęty, dostaliśmy nr zamówień, wszystko fajnie, trzeba tylko trochę poczekać.

 

Pod koniec lipca do babci zadzwonili panowie monterzy, którzy powiedzieli, że zrobią przekop do jej domu i dociągną kabel. Przyjechali, kiedy pytałem ich o mój adres to powiedzieli, że oni nie mają na niego zlecenia, zapewne inna ekipa lada moment się pojawi. Skonsultowałem się z infolinią i przedstawicielką Orange, wszędzie dostałem informację, że są dwie możliwości. Albo przyjedzie inna ekipa do przekopania albo przekopią mi to panowie, którzy będą uruchamiać usługę. Tak więc spokojnie sobie czekałem, w ubiegłym tygodniu babcia i ja dostaliśmy informacje, że w poniedziałek, 07.09 przyjadą monterzy. Ponownie zadzwoniłem na infolinię, żeby się upewnić, że mi to przekopią, dostałem potwierdzenie, że tak, skoro nie miałem przekopanego kabla wcześniej to teraz będę miał to zrobione i od poniedziałku wszystko będzie śmigać.

Niestety, panowie przyjechali, uruchomili tylko usługę u babci, powiedzieli, że oni nie są od kopania i mogą mi uruchomić dopiero jak będę miał przekopany kabel do domu. Nic więcej nie chcieli powiedzieć, kazali zgłaszać to na infolinię.

Tak też zrobiłem, tam oczywiście nikt nie może nic nie wiem, Pani umówiła mi kolejną ekipę na poniedziałek ale nie powtwierdziła, czy oni przyjadą przekopać kabel. Zasugerowała też, że najlepiej gdybym sobie samemu przekopał bo ekipy są jakie są 😄 Rozmawiałem też z przedstawicielką Orange, ona z kolei powiedziała, że w żadnym wypadku, mnie ma nic nie interesować, będzie wyjaśniała co dalej z tym będzie.

 

Pytanie, czy skoro adres był na liście POPC2 to Orange mi to podłączy czy gdzieś wyszło jakieś nieporozumienie i teraz będzie to ciężko odkręcić? Czy znaczenie może mieć tu fakt, że dla adresów 2 i 2A kabel zostawiony był pod płotem posesji 2? Przekopanie kabla do 2A wiąże się z przejściem przez posesję 2 i przez to są takie problemy?

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Problem z doprowadzeniem kabla światłowodowego

Piszesz dosyć chaotycznie. Chcesz mieć drugą usługę u siebie (zostawić obecną u babci)? czy chcesz przenieść usługę od babci do siebie (bo u babci niepotrzebna)?

jaka miejscowość?

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2075
  • 7629
  • 30

Problem z doprowadzeniem kabla światłowodowego

Moim zdaniem przedpiśca pisze o dwóch niezależnych instalacjach i niepotrzebnie wplótł w swoją historię babcię. Spokojnie można odsiać z wypowiedzi tę część, która dotyczy instalacji na posesji babci.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 27
  • 0

Problem z doprowadzeniem kabla światłowodowego

Przepraszam za chaos, faktycznie nasmarowałem dość dziwny wpis, aż wstyd. Pośpiech nie służy 😉

 

Babcię wplotłem dla zaznaczenia, że u niej wszystko poszło książkowo natomiast u mnie są problemy.

 

Są to dwie oddzielne instalacje. Obydwa adresy zawarte w POPC2.

 

Ostrołęka, gm. Warka


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2075
  • 7629
  • 30

Problem z doprowadzeniem kabla światłowodowego


@robertcwiek686napisał(-a)

Są to dwie oddzielne instalacje. Obydwa adresy zawarte w POPC2.

Szcżęściarz 😉

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 27
  • 0

Problem z doprowadzeniem kabla światłowodowego

Może też trochę panikuję za bardzo, jednak współpracowałem trochę z Orange i ich partnerami technicznymi, więc też spodziewam się wszystkiego. Nie ma się co martwić, tylko czekać?

Skąd się biorą różnice czasowe w podłączaniu dwóch adresów oddalonych od siebie 30m? Na logikę to powinny być obydwa zrobione za jednym zamachem, mniejsze koszty, mniej zamętu.