Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Dorejonizowaniem

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9025
  • 45

Problem z Dorejonizowaniem

@MhoMuse. czyli to nie kwestia adresacji. Rozumiem że twój dom stoi po drugiej strony ulicy czyli nie tam gdzie biegną kable światłowodowe. Czy ktoś z sąsiadów po tej samej stronie ulicy co Twój dom ma ten światłowód pociągnięty?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1652
  • 8178
  • 64

Problem z Dorejonizowaniem

@MhoMuse Dlaczego masz dwa numery (Sarnia 8 i Podleśna 11 według Google) w Geoportalu?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 89
  • 0

Problem z Dorejonizowaniem

tak ma sarnia 6, sasiad za plotem

 

niedawno okazało się, że był problem z księgami wieczystymi, na jednym adresie były dwie, co zostalo juz wyjasnione i poprawione przez sąd i urząd. Widocznie jeszcze nie poprawili na mapach
jak zobaczysz na mojej ulicu jeszcze kilka domow ma podwojne numer sarnia 2, sarnia 3

 

masz tu scrrena z geomapy. zaznaczylem ktore domy maja swiatlowod i gdzie stoja słupy, jak widzisz sarnia 6 ma swiatlowodowy internet a od naszego domu jest oddalona raptem kilka metrow i kabel jest przeciagniety przez ulice, do nas idzie tylko miedz ADSL

sss.jpg

_______________

* Scaliłam wpisy oraz wstawiłam grafikę dodaną jako załącznik - Kinga


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1652
  • 8178
  • 64

Problem z Dorejonizowaniem

@MhoMuse Jak zamawiam na adres Sarnia 8 to jest miedź do 80 Mb/s, jak na Podleśna 11 to jest światłowód do 600 Mb/s.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 89
  • 0

Problem z Dorejonizowaniem

No wlasnie i tu jest jakis blad, bo oficjalnie mamy tylko jeden numer, 8 w ksiegach juz zostalo to poprawione.... i co z tym fantem zrobic 😞

 

ja moge wybrac na 1gb swiatlowod sek w tym ze i podlesna 11 nie ma poprowadzonego kabla 😛 czyli sarnia 8 defacto 🙂 naprawde nie mam pojecia jak to ugryźć 

_______________________

* Scaliłam wpisy - Kinga


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9025
  • 45

Problem z Dorejonizowaniem

@MhoMuse no widzisz czyli jednak namieszane w adresach. To zamów sobie neta na Podleśna 11 jeśli to ten sam dom. Poprostu tak mają w bazie oznaczone. Dla nich widocznie Sarnia 8 nie istnieje.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1652
  • 8178
  • 64

Problem z Dorejonizowaniem

@MhoMuse Spróbuj jak radzi @marder ale lepiej byłoby napisać pismo i załączyć stosowne dokumenty aby Orange mógł poprawić adresy w bazie. Diabli wiedzą czy później nie będzie problemów jakby przeszła instalacja na inny adres ale tego samego budynku.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 89
  • 0

Problem z Dorejonizowaniem

ok, czyli zamawiajac internet swiatowodowy na adres podlesna 11 przyjada monterzy i przeciągną ten kabel pod moj adres? i tyle, tak ?

no to zamawiam.... dam znac czy sie uda 🙂


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2083
  • 7667
  • 31

Problem z Dorejonizowaniem


@Samotnicknapisał(-a)

lepiej byłoby napisać pismo i załączyć stosowne dokumenty aby Orange mógł poprawić adresy w bazie. Diabli wiedzą czy później nie będzie problemów jakby przeszła instalacja na inny adres ale tego samego budynku.


Niech sobie zamówi i się zarzeka że to Podleśna 11, i cieszy się światłowodem. Problemów nie będzie jak kasa będzie się zgadzać, a adresy poprawi później.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12999
  • 53391
  • 620

Problem z Dorejonizowaniem

@pirenej  to moja opinia, że jeśli adres jest podwójny, to może i słuszne dzianie. Jeśli jednak w bazie Orange jest inaczej niż w rzeczywistości, to wszystko będzie zapisane na niewłaściwy adres 

To trzeba wyjaśnić zanim się cokolwiek podpisze 

Dlaczego ? Monter odpisze na zły adres i nie założy usługi