Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

@mianownik A gdzie jest Twoja działka na zdjęciu? Wszelkie wykopy w pasie drogi możesz robić tylko po uzyskaniu pozwoleń od zarządcy drogi. Natomiast nawiązanie do budowanej kanalizacji tylko po konsultacji z inwestorem. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

@marder 

działka po prawej, ta dalsza, pusta, światłowód ją omija.

 

Projektant też się nie popisał, na pewno nie maksymalizował liczby działek przy której przechodzi światłowód. Przy tych działkach po lewej światłowód idzie z dwóch stron, powiedzmy, że po granicy południowej i północnej. A mógłby iść przy jednej krawędzi, i tu na tym zdjęciu iść po prawej, to by zwiększyło liczbę działek sąsiadujących z światłowodem o 2.

 

@marder jak definiujesz inwestora?

Jeśli inwestorem jest ten, kto daje pieniądze, powinienem konsultować z trybunałem Europejskim? Chyba tylko to niedługo mi pozostanie. Orange, UKE a nawet gmina i starostwo nie odpowiedziały inaczej niż: nie da się. 

 

Chyba nie sądzisz, że inwestorem jest Orange? Orange nawet nie może sam zdecydować kogo podłącza, to jest tylko jakiś pośrednik w tym łańcuszku wydawania pięniędzy.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12952
  • 53212
  • 617

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

@mianownik Nie twierdzę, że się uda i że zakopanie czegokolwiek będzie podstawą dla przekonania operatorów o istnieniu warunków technicznych, ale mi głównie chodzi o to, aby wykorzystać moment. Drugi raz po prostu nie będzie trzeba ryć w ziemi...

Ja wykorzystałem takie wykopki w naszej ulicy i zakopałem rurę HDPE, która obecnie jest wykorzystywana jako przejście dla FTTH. Droga jest własnością prywatną, zakopałem zgodnie ze sztuką...i się przydała.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

@mianownik Jeśli tam jest twoja działka to sprawa jest nieciekawa. Przejście przez drogę to mordęga z zarządcą drogi, natomiast kopanie wzdłuż aby dojść do wykopu obok płotu sąsiada to też jest w pasie drogi czyli procedura identyczna. A kopania na dziko nie polecam. Mówiąc o inwestorze miałem na myśli Orange. Instytucje rządowe tylko dają kasę i jak sam zauważyłeś wszystkie sprawy techniczne związane z budową FTTH za bardzo ich nie interesują. Zawsze odsyłają klientów do beneficjenta czy w tym przypadku do Orange. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1273
  • 3050
  • 31

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17


@pirenejnapisał(-a)

nieprawda, nie chodzi o usługę natychmiast. Teraz usługi najpewniej nie dostanie, ale jak już kiedyś dostanie, dołączenie będzie proste i nierujnujące dla otoczenia.


Czyli kiedy? Za 5, 10 czy 15 lat?

I skąd pewność że ktoś będzie chciał/mógł te łącze/ruraż wykorzystać? 

Znam przypadki gdzie ktos ma w ten sposób zrobione przyłącze za które zapłacił, mija już 3 rok i zgadnij jaki jest efekt.

Jeżeli projekt mówi że wszyscy będą podpięcia do szybkiego neta to w końcu ktoś to kiedyś zrobi.

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17


@mianowniknapisał(-a)

@marder 

działka po prawej, ta dalsza, pusta, światłowód ją omija.

 

Projektant też się nie popisał, na pewno nie maksymalizował liczby działek przy której przechodzi światłowód. Przy tych działkach po lewej światłowód idzie z dwóch stron, powiedzmy, że po granicy południowej i północnej. A mógłby iść przy jednej krawędzi, i tu na tym zdjęciu iść po prawej, to by zwiększyło liczbę działek sąsiadujących z światłowodem o 2.

 


@mianownik Na załączonym zdjęciu widać jedynie że na prawą stronę jest przerzut po to by dołączyć działkę/i z istniejącą zabudową. Chyba, że z Twego opisu mamy wyczytać, że działki po lewej mają drogę z dwóch stron i że w obu jest prowadzona budowa światłowodu.

O umiejętnościach dobrego lub złego rozplanowania przez projektanta całej inwestycji nie wypowiadałbym się na podstawie jednego fragmentu przebiegu linii, w tej drodze którą pokazujesz.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17


@Misiek62napisał(-a)


O umiejętnościach dobrego lub złego rozplanowania przez projektanta całej inwestycji nie wypowiadałbym się na podstawie jednego fragmentu przebiegu linii, w tej drodze którą pokazujesz.


Dokładnie. Tym bardziej że projektant nie jest jasnowidzem i nie może zakładać że na pustej działce będzie stał dom. On też jest rozliczany za swoją pracę. Co powie zleceniodawcy, że przewidział przyłącze do pustej działki bo myśli że z rok najdalej za dwa będzie tam stał dom? 😁 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17


@PARANOJAnapisał(-a)

Czyli kiedy? Za 5, 10 czy 15 lat?

a może 2 miesiące po oddaniu projektu?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1273
  • 3050
  • 31

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

@pirenej możesz nawet w te sam dzień starać się o derejonizowanie i  co jak dostaniesz odpowiedź ze nie da rady. Rurki kabelki nic Ci nie pomogą 😂


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

no właśnie ja się starałem i wyszło