Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 116
  • 295
  • 4

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

dzięki za odpowiedź jeszcze raz.

 

Tak, liczę się z tym, że trzeba wykonać projekt i uzyskać zgodę właścicieli działek. Tak samo jak z każdym innym przyłączem - wodą itd. WT Orange powinno jednak wydać przed zrobieniem projektu. Tak jak robią to inni właściciele infrastruktury.

 

Infrastruktura jest finansowana ze środków publicznych, odmowę wydania warunków technicznych z powodów biznesowych zaskarżyłbym w sądzie.

 

Spróbuję przejść przez tą procedurę i dam znać co się udało ustalic. Pewnie do usłyszenia za rok 😉

 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2579
  • 9281
  • 46

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

@mianownik Napisz do Skierniewic list i przedstaw sprawę. Opisz że jest budowana sieć z POPC ale twojego domu nie ma na liście bo dopiero kończysz jego budowę czy jak tam dokładnie jest i prosisz o ujęcie go w planach. Możesz dodatkowo dołączyć jakiś odręczny szkic, mapkę i tyle. Zobaczysz co Ci odpiszą.   


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1281
  • 3076
  • 31

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

@mianownik  z doświadczenia mogę Ci powiedzieć że żadna procedura żadne czary mary nie spowodują że zostaniesz dopisany do POPC ani do II konkursu ani do IV (OPL na pomorskim sie wycofał).

pozostaje Ci czekać na kolejny projekt lub na to że OPL (właściwie to już SI) wykona Ci przyłącze ze środków własnych.

możesz sobie iść do sądu tylko jaki masz argument???

pytałeś gdzieś tam o kwoty jakie operatorzy dostają na budowę sieci w ramach popc. w necie te dane są podane tylko trzeba poszukać


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2579
  • 9281
  • 46

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17


@PARANOJAnapisał(-a)

pytałeś gdzieś tam o kwoty jakie operatorzy dostają na budowę sieci w ramach popc. w necie te dane są podane tylko trzeba poszukać


Tutaj https://www.polskacyfrowa.gov.pl/strony/o-programie/projekty/lista-beneficjentow/ 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 116
  • 295
  • 4

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

@PARANOJAdzięki za udział w dyskusji.

 

Tak, rozumiem, że nie dostanę dopisany do POPC. Jednak teraz mowa o przyłączeniu  do sieci na mój koszt. Poprzez uzyskanie warunków technicznych, zrobienie projektu, uzyskanie zgód, zlecenie wykonania i odbiór. Tak jak się załatwia przyłącze wody oraz inne przyłącza. Nic nadzwyczajnego.

 

 

 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2579
  • 9281
  • 46

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

@mianownikTak tylko jest jeden problem. Do sieci POPC nie możesz się dołączyć na swój koszt. Po to jest budowana ze środków unijnych by dotrzeć do ludzi "za darmo". Natomiast sieci komercyjnej tam nie ma bo gdyby była to nie byłoby POPC i kółko się zamyka. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2130
  • 7859
  • 31

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

Nie jestem pewien czy nie powtarzam się w tym wątku, ale coś podobnego już gdzie indziej cytowałem:

Celem POPC jest "wyeliminowanie terytorialnych różnic w dostępie do szerokopasmowego internetu".

POPC nie stanowi więc obietnicy przyłączenia każdego chętnego. Klient indywidualny nie ma żadnych solidnych argumentów w staraniach o przyłącze. Pozostaje mu liczyć jedynie na rezerwy po uruchomieniu projektu, dobrą wolę operatora i pracowników BOK oraz własną determinację w dążeniu do celu. To ostatnie bywa kluczowe.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 116
  • 295
  • 4

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

@pirenejrownież dziękuję za udział w dyskusji.

 

Zapomnijmy o POPC - że nie mam szasns być podłączony w ramach POPC ustaliliśmy już w zeszlym roku.

 

W tym roku pytam o podłączenie na mój koszt do sieci orange. Pytam o wasze doświadczenie a nie intuicję.

 

Czy orange odmawia wydania Warunków Technicznych? Jak to argumentuje? Wnioskowaliście o warunki techniczne?

 

Pozdrawiam,

Jakub


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13335
  • 54690
  • 645

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

@marder Sam do samego POPC nie możesz dołączyć-zgoda. Jednak beneficjent ma możliwość wykreślania czy wręcz dodawania/podmiany adresów nieujętych w POPC. Kolejnym etapem jest dorejonizowanie, czyli analiza popytu na usługi w danym rejonie i wykorzystanie zasobów, które zostały nieużyte w projekcie unijnym (czyli rezerwy po zakończeniu inwestycji i zamknięciu projektu)

I tu jest kolejne zagadnienie: jak spowodować, aby beneficjentowi zachciało się chcieć analizować, szukać rezerw i podłączać spragnionych netu? Jak skłonić, aby te rezerwy były widoczne w systemach jako dostępne? Zagadka godna Herkulesa Poirot...

Konia z rzędem temu, kto to wyjaśni i usystematyzuje...

P.S. Od razu dopowiem: wiem, że można zawnioskować do Orange o kosztorys dołączenia do sieci FTTH. Spotkałem się z przypadkiem, gdzie ktoś otrzymał koszty takiego projektu rzędu 17 tys zł

Odpowiadam więc : można, ale nie wiem jak to spowodować


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2579
  • 9281
  • 46

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

@mianownik Tak jak pisałem wcześniej jeśli budują tam POPC to oznacza że sieć Orange jest daleko. Nie opłacało im się jej rozbudowywać z własnych środków to skorzystali z dotacji unijnych. Jak więc wyobrażasz sobie takie dołączenie? Równolegle do sieci POPC będą ciągneli kabel dla Ciebie? To absurd. Jedyne co możesz zrobić to napisać do Skierniewic czy nie ujmą Cię jeszcze w POPC. Nic więcej nie ugrasz, szkoda twojego czasu i pieniędzy bo za projekt zagospodarowania terenu i tak musisz komuś zapłacić.