Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

ROZWIĄZANE

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17


@mardernapisał(-a)

@pirenejnapisał(-a)

Pisaliście tu w niektórych tematach o punktach adresowych POPC w szczerym polu. Co wtedy? Ciągnie zakończenie w szczere pole, czy wymienia adres na inny z puli rezerwowej 15%?

A jak myślisz? 


Ja myślę, że po to właśnie m.in. istnieje możliwość wymiany 15% adresów. Pytanie jednak brzmi, czy rzeczywiście tak się dzieje. Myślę, że powinno, a czy tak jest, to już pytanie do praktyków.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

Wydaje mi się, że punkty z pierwotnej listy POPC są obowiązkowe, a dodatkowa lista jest po to, by beneficjent dostał więcej "puntków" - tak również wynikało z rozmowy z reprezentantką cppc. Ale przyznaję się, nie spędziłem wiele czasu na lekturze rozporządzeń. Gdy znajdę konkretne artykuły podlinkuję.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

tam jest napisane, że może wymienić punkty na inne, ale nie więcej niż 15%. I to nie te, które mu podało CPPC, ale te, które sam zgłosił do konkursu.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2521
  • 9039
  • 45

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

@pirenej czyli już wiesz. W szczere pole Operator nic nie ciągnie i nie ma znaczenia czy to POPC czy budowa własna. Stoi dom, posiada adres w ewidencji państwowej można walczyć z Orange żeby podłączył. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

Tylko, że tu wracamy do zagadnienia przedstawionego przez @mianownik . Czy chodzi o faktyczne szczere pole, czy ewidencyjne szczere pole? W jego sytuacji nie ma szczerego pola, bo są sąsiedzi z usługami i infrastruktura przy granicy. Moim zdaniem może próbować ubiegać o przyłącze nawet do nieukończonej budowy. Podobnie jak ma prąd na budowie. Działka z numerem ewidencyjnym to też adres.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji.

Szczere pole to nie jest - stoi wiele domów, a na wielu działkach powstają nowe. W drodze są wszystkie media: woda, prąd, gaz, kanalizacja, neostrada do 10Mbit parę metrów dalej - na szczerym polu zazwyczaj nie ma wszystkich mediów.

 

Zgodnie z projektem przyłącza ma nie być, ale będę starał by jednak zdrowy rozsądek też kierował robotami a nie tylko dokumenty - skoro będzie instalowany światłowód w drodze przy działce, czemu, biorąc pod uwagę tylko zdroworozsądkowe argumenty, nie ma zostać przyłączony potencjalny klient? Z tego co zrozumiałem to Orange nie może samo decydować kto ma być podłączony - decyduje CPPC, więc do nich uderzam.

 

W najgorszym wypadku pozostaje prosić sąsiada o podział łącza.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32331
  • 36274
  • 1366

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

Projekt jest realizowany ze środków unijnych. Jest to zanurzenie konkurencji na wolnym rynku. Podłączenie adresów spoza projektu jest możliwe po upływie okresu trwałości projekt - ok 5 lat. Od tego są wyjątki gdy nie będzie zainteresowania usługami na infrastrukturze powstałej z projektu.

Raczej trzeba pisać do cppc by zmieniła zasady. Nikt na lewo nie podłączy usługi na adresie spoza bazy.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17




@mianowniknapisał(-a)

W najgorszym wypadku pozostaje prosić sąsiada o podział łącza.


Oho! Uważaj!


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

@Piotrekk85 

Dzięki za Twoją opinię.

Jest to zdecydowanie zaburzenie konkurencji. Podłączenie wszystkich działek dookoła oprócz mojej, powoduje, że szanse na internet na mojej działce stają się wielokrotnie niższe niż przed podłączeniem sąsiednich działek - z powodu spadku atrakcyjności komercyjnej tej inwestycji. Prędzej ktoś by ciągnął kable do 5 domów niż do 1.

 

@Piotrekk85  Mógłbyś, proszę, wskazać rozporządzenie lub jakikolwiek formalny dokument mówiący o tymże zakazie podłączania działek do sieci? Jeżeli jest tak jak mówisz to ten projekt jest niekorzystny dla wszystkich, którzy nie zostali objęci tym projektem - ma bardzo negatywne skutki, bo zmniejsza komercyjną opłacalność podłączeń. Trzeba by prosić jakąś instytucję o oficjalne stanowisko na ten temat.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Prośba o dołączenie działki do projektu POPC.01.01.00-22-0014/17

@pirenej tak wiem, że to niezgodne z regulaminem usług 🤐