Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Priorytety pasma LTE


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Priorytety pasma LTE

Czy jest możliwe by Orange zmienił coś indywidualnie w konfiguracji sieci w sytuacji gdy w miejscu pracy ciągle jestem przerzucany z Lte 1800 (pełny zasięg) na Lte 2600 gdzie mam słaby zasięg - jedna kreska, częste zrywanie połączenia internetowego, przez co zwiększone zużycie baterii? W telefonie nie mogę tego wymusić - iPhone 8. 

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Priorytety pasma LTE

@Raamzess w routerach spotkałem się z wyborem zakresu częstotliwości LTE. W smartfonach jest najczęściej ujęte w ramki, typu LTE, 3G, 2G. Podejrzewam, że Orange w tym zakresie nie przestawi priorytetów. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Priorytety pasma LTE

Chyba nie jest to takie proste w iOS lub niemożliwe, przepatrzyłem też inne wątki. 

https://www.reddit.com/r/jailbreak/comments/71sgpn/question_is_it_possible_to_specify_lte_band_on/?u...

Ciekawe co na to support Apple? 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Priorytety pasma LTE

Liczyłem na taką możliwość po stronie Orange, ale wg chatu taka zmiana konfiguracji nie jest możliwa. Mało logiczna sytuacja, że bts spycha na wyższe pasmo skazując na zdecydowanie gorszy zasięgi i słabsze transfery. 

Anonim

Nie dotyczy

Priorytety pasma LTE

@Raamzess  czasem tak bywa jak nadajnik przeciążony, niestety nie ma się wpływu na wybór pasma LTE w telefonie, droższe modemy LTE mają taką opcję tylko.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Priorytety pasma LTE

Od dawna masz taką sytuację? Tak na prawdę konfiguracja sieci cały czas może się zmieniać i optymalizować. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Priorytety pasma LTE

Tak, od kilku miesięcy. Ostatnio więcej zacząłem na to zwracać uwagę, przez zrywanie połączenia internetowego i krótszy czas pracy baterii. Ścisłe centrum, po trybie samolotowym chwile trzyma na 1800 pełny zasięg i po chwili wskakuje na 2600 i jedna kreska. VoLTE przez to też mniej stabilne bo zdarza się rwać. Także rozumiem, że to również wina centrum, jednak plus tego problemu nie ma, bts w tym samym miejscu, tylko dostępny sam band 3 1800. Miałem nadzieje na jakieś rozwiązanie po stronie Orange, ale widocznie tak musi być. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Priorytety pasma LTE

Zgłoś problem techniczny wskazując konkrety co nie działa poprawnie. I można liczyć, że ktoś na drugiej linii zweryfikuje co można poprawić w danym miejscu.