Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prędkość wysyłania, czyli upload - czy dla Was ma to znaczenie?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Prędkość wysyłania, czyli upload - czy dla Was ma to znaczenie?

Witold Tomaszewski na Twitterze:
Dlaczego operatorzy kablowi, korzystający z DOCSIS 3.0/3.1 potrafią oferować po 1 Gb/s w downlinku i tylko marne 50-60 Mb/s w uplinku? Patrząc na teoretyczne, maksymalne prędkości - jest tu jakiś dodatkowe ograniczenie techniczne czy raczej marketingowo-ofertowe?
 

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Prędkość wysyłania, czyli upload - czy dla Was ma to znaczenie?

Technologia, zależne od ilości nośnych. Jakby dali jakiś kanał OFDMA w uploadzie przy DOCSIS 3.1, to by więcej mogli świadczyć.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Prędkość wysyłania, czyli upload - czy dla Was ma to znaczenie?

Asymetria nie bierze się z uwarunkowań rozliczeniowych, czy jakichś innych pozatechnicznych, a z takiej optymalizacji dostępnego do zagospodarowania pasma, która przyniesie korzyść najbardziej zauważalną dla przeciętnego masowego użytkownika. Przeciętny użytkownik, z epoki przedkoronalnej, zainteresowany był przede wszystkim w pobieraniu danych i na takim spostrzeżeniu bazują wszystkie opracowane wtedy i stosowane do dziś technologie, od ADSL poczynając.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Prędkość wysyłania, czyli upload - czy dla Was ma to znaczenie?

@pirenej Dokładnie. Praca i nauka zdalna wiecznie trwać nie będzie, dlatego żaden operator nie przebuduje teraz swojej oferty. A jak ktoś naprawdę potrzebuje wysoki upload to pozostaje mu łącze symetryczne. W Orange bardzo drogie, w Ineii już w przyzwoitej cenie.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Prędkość wysyłania, czyli upload - czy dla Was ma to znaczenie?


@pirenejnapisał(-a)

 od ADSL poczynając.


a tu się pomyliłem, bo nawet wcześniej, od modemów telefonicznych poczynając: https://pl.wikipedia.org/wiki/V.90


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 142
  • 1

Prędkość wysyłania, czyli upload - czy dla Was ma to znaczenie?

Dla mnie upload też był kluczową sprawą. Po przeprowadzce na nowym adresie byłem w komfortowej dla siebie sytuacji ponieważ miałem do wyboru 5 dostawców internetu, co było nowością dla człowieka skazanego przez kilkanaście lat na łącze radiowe o niskiej przepływności. Oferta Orange przyciągnęła mnie właśnie prędkością upload, juz najniższa opcja 300 mbps bije na głowę większość ofert innych dostawców, nawet te które oferowały maksymalne dla danego dostawcy prędkości download. Dlatego mimo że oferta Orange nie była najlepsza pod względem ceny danej opcji bądź oferowała najlepsza prędkość download w danej cenie względem ofert innych dostawców i tak wybrałem ofertę Orange ponieważ wiem, że jeżeli będzie taka potrzeba, będę mógł wybrać wyższa opcję download co łączy się z podniesieniem prędkości upload do wartości niedostępnych dla innych dostawców świadczących usługi na moim adresie. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Prędkość wysyłania, czyli upload - czy dla Was ma to znaczenie?

W Orange światłowód z pingiem słabiutko, według tych tabelek. Bliżej do sieci komórkowych niż światłowodowych. W kwestii zwiększenia uploadu też jest spore pole do popisu, bo Orange jako FTTH bardziej powinno się równać do INEI niż do kablówek.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 142
  • 1

Prędkość wysyłania, czyli upload - czy dla Was ma to znaczenie?

Słabiutko? Chcesz powiedzieć że drugie miejsce z 11 ms względem INEA która ma pierwsze miejsce z 10 ms to zły wynik dla Orange?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Prędkość wysyłania, czyli upload - czy dla Was ma to znaczenie?

Do speedtestow Orange ma ok opóźnienia. Ale co komu po speedtestach?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 21
  • 0

Prędkość wysyłania, czyli upload - czy dla Was ma to znaczenie?

Orange chyba szykuje nowe oferty, cos mi sie wydaje ze upload podniosa (stad pytanie Bartłomieja). Moim zdaniem powinna byc opcja 1000/1000 dostepna jesli ktos potrzebuje takich przeplywnosci. Moze byc za doplata, to wezma tylko Ci co maja takie zyczenie.

 

Edit: Wlasnie doczytalem, ze chodzi tylko o domki jednorodzinne hmm moze tylko jakies promo wjedzie i tyle, a predkosci zostana.

 

Mam nadzieje, ze orange juz mysli o xgs-pon w 2021 a juz najpozniej w 2022 dla konsumentow 🙂