Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prędkość internetu w sąsiadujących domach.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Prędkość internetu w sąsiadujących domach.

Witam.

Chciałbym zapytać jaki może być powód tak sporej różnicy w prędkości internetu stacjonarnego pomiędzy dwoma niemalże sąsiadującymi domami (odległość około 50m-100m)?

Różnica wygląda w następujący sposób: w moim domu maksymalna dostępna prędkość wynosi 10Mb/s a w sąsiadującym domu 80Mb/s. Odległość do najbliższej centrali wynosi około 900m.

Czy może to być spowodowane odległością od centrali czy powinienem raczej winić instalację w moim domu?

Z góry dziękuję za pomoc.

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Prędkość internetu w sąsiadujących domach.

Przyczyn może być wiele: podpięcie do innej centrali, dłuższy przebieg linii, brak portów czy kart vdsl na centrali, inne ograniczenia formalno-administracyjne. A to linia napowietrzna czy podziemna? Próbowałeś na BOK poprosić o zmianę przebiegu linii?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Prędkość internetu w sąsiadujących domach.

Wydaje mi się że jest to ta sama centrala, chociaż nawet gdyby nie to domy oddalone od kolejne 500m od mojego domu też mają prędkość 80Mb/s.

Jest to linia napowietrzna, a w sprawie boku to mam zamiar zadzwonić dopiero jutro.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Prędkość internetu w sąsiadujących domach.

A mozesz poprosić sąsiasa o statystyki dsl z jego panelu routera a potem i swoje czy mógłbyś wrzucić?

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Prędkość internetu w sąsiadujących domach.

@Marus955 Jak 900 metrów od centrali, to z tych 80 Mbit/s będzie połowa jak kable będą dobrej jakości.