Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pominięto moj adres podczas instalacji światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Pominięto moj adres podczas instalacji światłowodu


@Ogalsonnapisał(-a)

Cała ulica ma już światło od lutego zeszłego roku, z tym że są to same domki jednorodzinne. Popatrzyłem sobie po okolicy i zauważyłem, że podłączali tylko domki jednorodzinne, wielorodzinne olewając, wydaje mi się że mieli z góry nacisk by podpinać konkretny rodzaj zabudowy, żeby im się tabelki zgadzały.


Całkiem możliwe. Pozostaje tylko dzwonić i pisać do wszystkich świętych.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Pominięto moj adres podczas instalacji światłowodu

@OgalsonZerknijmy na mapę: to budynek wielorodzinny cofnięty na posesji i ustawiony pod kątem 90 st do ulicy. W ulicy znajduje się podbudowa  słupowa i wszystkie jednorodzinne blisko słupów i OPP mogą mieć instalacje bezpośrednio z nich. Ten obiekt jednak wymaga przyłącza ziemnego wzdłuż ulicy gruntowej wewnętrznej, a to inne zezwolenia i projekty. To, że ktoś podwiesił kabel przez drzewa i krzewy to przypadek. Ot, zapędzeniec jakiś...Jest konieczność wybudowania w tej uliczce infrastruktury podziemnej (rur np HDPE) do pierwszego i najbliższego słupa Orange (najlepiej z OPP). Są dwa słupy na wysokości tej działki. To jedyna słuszna droga do FTTH


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 21
  • 43
  • 1

Pominięto moj adres podczas instalacji światłowodu

No nie wiem jak to będzie, wydawało mi się, że instalacja którą panowie z Teltechu wykombinowali ma sens. Poprowadzenie kabli od słupa do skrzynki zbiorczej zamontowanej na dachu i z tej skrzynki do indywidualnych mieszkań, wyglądało że już takie coś robili wcześniej.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Pominięto moj adres podczas instalacji światłowodu

@OgalsonWyjaśniam: instalacje w domach jednorodzinnych to przyłącza bezpośrednio z OPP. Nie wymagają projektu. Jeśli domy szeregowe usytuowane są wzdłuż infrastruktury słupowej to też rozwiązanie podwieszkowe wchodzi w rachubę. Tu jednak budynek jest cofnięty od ulicy i stoi prostopadle. Są dwa rozwiązania: jedno, które przewiduje osobny projekt na skrzynkę rozdzielającą kabel główny od słupa na kilka lokali (instalacja kabla głównego do budynku w gestii inwestycji, a dopiero później instalacje lokalowe) i drugie, gdzie jest jedna rura i nią zostają wykonane przyłącza wieloma pojedynczymi kablami do punktu centralnego budynku i dopiero stamtąd każdy się rozchodzi do poszczególnych lokali. Tak ja to widzę...

Partyzantka z cyklu: puszka na dachu i położenia kabla do jednego lokalu nie mieści się w żadnym z legalnych rozwiązań, bo co to za puszka, co to za kabel główny i czemu jeden lokator? A reszta? Kto to będzie konserwował i naprawiał?

Jeśli ma jeden w domu, to budynek ma warunki na FTTH. A jak tu dalej innym pociągnąć? Partyzantka cd? Czasem rozumiem Operatorów...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 21
  • 43
  • 1

Pominięto moj adres podczas instalacji światłowodu

Nigdzie n ie napisałem, że tylko jeden lokator. Ogolnie mieszkan w budynku jest siedem z czego dwa podłączone. Btw był właśnie u mnie przedstawiciel orange i twierdził, że mi podłacza swiatło i zebrał zamówienie ( Cieszył się jak dziecko jak mu powiedziałem, że chce mieć pakiet love 1gbps + tv +tel, ciekawe ile tej prowizji mają bo tak szcześliwego człowieka nie widziałem dawno), twierdził właśnie ze orange zbierał adresy do puli dodatkowej i dodali mój adres (co by się zgadzało z tym dokumentem na stronie hurt-orange).


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Pominięto moj adres podczas instalacji światłowodu

@Ogalson czyli już prawie koniec batalii, do włączenia usługi jeden krok 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Pominięto moj adres podczas instalacji światłowodu

@OgalsonNapisałeś, że budynek jest wielorodzinny, co potwierdza i google. Ciesze się, że się cieszył, ale mógł biedak nie kojarzyć braku przyłącza (tym bardziej dla 7 lokali) do budynku, co Orange będzie chyba wykonywał ze środków własnych. Oby przepchnął to przez systemy...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 21
  • 43
  • 1

Pominięto moj adres podczas instalacji światłowodu

Slav nie mów hop, wszystko sie może zdażyć, to je Orandżinium tego nie pomalujesz.
Jak juz będę miał działające usługi to napiszę nowy post opisujący całą sprawę od samego początku do samego końca, może komuś to pomoże.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Pominięto moj adres podczas instalacji światłowodu

@Ogalson  dlatego właśnie napisałem "prawie" i "jeden krok" z przymrużeniem oka 🙂

Oczywiście jak już wszystko dojdzie do skutku to nie omieszkaj zjawić się na NO i wszystko opisać.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Pominięto moj adres podczas instalacji światłowodu

@Ogalson  To co piszesz zmienia trochę postać rzeczy. Jeśli budynek jest zasilony z zewnątrz po słupach energetycznych to raczej nie powinno być żadnego problemu. Tym bardziej że nawet zrobili Ci instalację abonencką. Być może problem leżał po stronie papierkowej czyli nie był zgłoszony przez podwykonawcę, albo w Orange ktoś nie "odhaczył" że pod tym adresem można realizować usługi. Jeśli był sprzedawca to rozumiem dlaczego cieszył się jak dziecko kiedy odkrył, że budynek jest okablowany tylko nie było go w bazach. Teraz powinien wyprostować sprawę i wkrótce pojawi się monter z modemem.