Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłaczenie światłowodu, kwestie montażu w ogrodzie.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Podłaczenie światłowodu, kwestie montażu w ogrodzie.

@bwlodar 

mam identycznego podwykoanwce, skrzynke itp.

Jedynie co u mnie sie rozni to to, ze mamy 2 uchwyty i na jednym jest ten cienki kabel zawiniety, a na drugim grubszy akbel ze skrzynka.

 

No jednak nalegam, zeby puscic w peszlu, watpie zeby pozostali domownicy wyrazili zgode na puszczenie napowietrznie, dlateego na tym mi tak zalezy :<


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Podłaczenie światłowodu, kwestie montażu w ogrodzie.

Jak zależy Ci na podłączeniu w ziemi to kup rurę RHDPE i wkop ją od słupa do elewacji domu w miejscu które Ci najbardziej odpowiada. Dobrze jak rura ma pilota, łatwiej wtedy przeciągnąć kabel. Standardowo przyłącza do domków robione są napowietrznie bo to i taniej i szybciej. Firma chyba nie ma obowiązku doprowadzania przyłącza ziemią, ale głowy nie dam. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Podłaczenie światłowodu, kwestie montażu w ogrodzie.

Ja tak właśnie zrobiłem. Wykopałem rowek w którym technicy położyli światłowód. Potem zasypiałem i mam spokój na lata. Nic go nie urwie i nie zaburza estetyki otoczenia. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Podłaczenie światłowodu, kwestie montażu w ogrodzie.

Wszystko zależy do tego jaka jest to umowa. Jeśli będzie to usługa Orange Światłowód na łączach Orange to przypuszczam, że się da zrobić jak chcesz. Z kolei jeśli będzie to usługa BSA (na łączach innego ISP dzierżawionych przez Orange) to wszystko zależy od umowy zawartej między ISP i Orange. Nie znam dokładnych uwarunkowań, ale np może być tak, że ISP będzie podłączał klientów tylko drogą napowietrzną lub za wszelką cenę będzie unikał drogi podziemnej lub stosował rozwiązania mieszane tj np do słupa przy progu posesji a dalej ziemią...

Moim zdaniem jednej odpowiedzi nie ma, ale na pewno można umówić się na tzw "wizję lokalną" podczas której zostanie omówiona dokładna trasa instalacji oraz wszelkie "za" i "przeciw" 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Podłaczenie światłowodu, kwestie montażu w ogrodzie.

Najważniejsze żeby wiedzieć do którego słupa/studni doprowadzić "hadepkę". To monterom bardzo ułatwi i przyśpieszy pracę. Ważne też żeby doprowadzić ją do domku w takim miejscu skąd będzie blisko do miejsca montażu gniazdka. Jeszcze na miedzi zdarzali się też klienci którzy sami robili sobie sieć wewnętrzną lub przez znajomego elektryka. Niestety często trzeba było po nich poprawiać bo pół roku później nagle telefon przestawał działać.