Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłaczenie światłowodu do domu jednorodzinnego, pytanie gdzie zgłosić?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Podłaczenie światłowodu do domu jednorodzinnego, pytanie gdzie zgłosić?

Cześć wszystkim,

 

Czy wie ktoś może w jaki sposób mogę zgłosić chęć podłączenia światłowodu do domu jednorodzinego?

Mieszkam prawie w centrum Krakowa, wszystkie bloki obok mają światłowód, a ja ciągle nieszczęsne 20 Mbps po kablu telefonicznym.. Jestem gotowy ponieść wszystkie koszta podłączenia tyle, że dzwoniąc wielokrotnie na infolinię nie mogłem się doprosić o kontakt do jakiegoś działu inwestycji żeby móc się dowiedzieć czy w ogóle jest taka możliwość 😞

 

___________

* Temat przeniesiony z Internet domowy - moderator Bartłomiej

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Podłaczenie światłowodu do domu jednorodzinnego, pytanie gdzie zgłosić?

@Wojciechhh1 jeżeli światłowód w okolicy z programu POPC, to będzie trudne. Jeżeli własna inwestycja, to powinno dać się podłączyć. Jeżeli to inwestycja Orange, to napisz e-maila:

orangeswiatlowod@orange.com 

Tu jeszcze info na stronie Orange:

https://www.orange.pl/view/sfh

 

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Podłaczenie światłowodu do domu jednorodzinnego, pytanie gdzie zgłosić?

Obawiam się, że nie mam możliwości zaliczenia się do programu POPC bo jak rozumiem nie dotyczy dużych miast? Dzięki za adres mailowy, już wysyłam zapytanie!


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Podłaczenie światłowodu do domu jednorodzinnego, pytanie gdzie zgłosić?

@Wojciechhh1 jeszcze raz e-mail podaję, bo była literówka: orangeswiatlowod@orange.com

Z dużymi miastami i programem POPC różnie bywa.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Podłaczenie światłowodu do domu jednorodzinnego, pytanie gdzie zgłosić?

pisałem na ten adres orangeswiatlowod@orange.com rok temu i do tej pory nikt nie odpisał.

kiedyś był jeszcze taki adres cyfrowy(tu miasto)@orange.com


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Podłaczenie światłowodu do domu jednorodzinnego, pytanie gdzie zgłosić?

Szkoda, że w Orange nie ma jakiegoś działu kontaktowego, który by się zajmował światłowodami i coś chętnym klientom konkretnego doradził. Na infolinii nic się nie da dowiedzieć, więc każdy szuka jak popadnie, a może się uda.

@Wojciechhh1 podpytaj sąsiadów, którzy mają już założony internet, może mają kontakt do opiekuna, ekipy, którzy zajmowali się podłączaniem internetu światłowodowego.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 316
  • 5

Podłaczenie światłowodu do domu jednorodzinnego, pytanie gdzie zgłosić?

@Wojciechhh1 Sprawdź swój adres na: https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ - w Krakowie POPC robi firma FIBEE należąca do Inei - Orange, UPC, T-Mobile, Plus/Netia, RFC oferują na ich łączu usługi. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Podłaczenie światłowodu do domu jednorodzinnego, pytanie gdzie zgłosić?


@Wojciechhh1napisał(-a)

Czy wie ktoś może w jaki sposób mogę zgłosić chęć podłączenia światłowodu do domu jednorodzinego?

Mieszkam prawie w centrum Krakowa, wszystkie bloki obok mają światłowód, 

___________

 


Kluczowe słowo wszystkie bloki a nie domki jednorodzinne. Orange buduje sieć w centrum miast z zasady tylko w dużych blokowiskach. Obawiam się że jeszcze długo poczekasz. Prędzej bym liczył nie na Orange a na jakąś lokalną sieć kablową.