Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie internetu stacjonarnego


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Podłączenie internetu stacjonarnego

Zastanawiam się czy jest możliwość podłączenia mojego domu do internetu stacjonarnego dostępnego jeden dom obok. Mieszkam w pierwszym domu przy ulicy odchodzącej od ulicy głównej, przy której jest dostęp do internetu stacjonarnego. Odległość od ulicy to jakieś 10 metrów. Na mojej ulicy jest kilkanaście domów zainteresowanych podpięciem "po kablu" ale nie będę oszukiwał, że piszę to piszę w swoim imieniu więc najbardziej zależy mi na moim domu. Niestety w obecnych czasach internet LTE uniemożliwia sprawne prowadzenie firmy, próbowałem wszystkich dostępnych operatorów ale bez odpowiedniego rezultatu. Jeśli jest jakakolwiek płatna opcja podpięcia kabla od ulicy głównej byłbym ciekaw jak wygląda koszt takiego działania. 😅

10 ODPOW. 10

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Podłączenie internetu stacjonarnego

@mcepter  na forum nikt Ci nie odpowie czy jest taka możliwość, a już na pewno jaki jest koszt takiego przedsięwzięcia. Ewentualnie co możesz zrobić to dowiedzieć się od sąsiadów z głównej ulicy kto jest dostawcą internetu, skontaktować się z tymże operatorem i u źródła dowiedzieć się o nurtujące Ciebie pytania. Podejrzewam jednak że skoro na Twojej ulicy nie ma kabla to może być spory problem z podłączeniem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podłączenie internetu stacjonarnego

@mcepter  najprościej zweryfikować to na stronie do której link masz poniżej na czarnym poolu w dziale " na skróty"  o nazwie "sprawdź zasięg" . Wyszukujesz po adresie. Tam znajdziesz info na swoje pytania . Jak oidpowiesz nam o swoich wynikach, to podpowiemy co dalej robić 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Podłączenie internetu stacjonarnego

@agat13 tylko skoro nie ma łączy na jego ulicy to "sprawdź zasięg" nic nie pokaże😞


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podłączenie internetu stacjonarnego

@slav72  to pierwszy krok. Jak będzie sprytny i wpisze adres Swój i budynku obok będzie znał odpowiedź na co może liczyć. Jeśli to łącze miedziane, to kwestia sprawdzenia jak zasilany jest sąsiedni budynek. Po słupach czy ziemią...system określi prędkość usługi..

Jeśli FTTH, to troszkę trudniej, ale i tu podpowiemy..

Jednak bez wstępnej weryfikacji wiemy tyle co nic. Napisał, że w budynku obok jest.....


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Podłączenie internetu stacjonarnego



@mcepter 

Spróbuj tutaj: https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/

Będziesz wiedział wtedy jaki operator jest i co oferuje


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Podłączenie internetu stacjonarnego

Usługa neostrady nie jest dostępna w mojej lokalizacji, blok obok jest z maksymalną prędkością do 10mb/s


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Podłączenie internetu stacjonarnego

Według mapy stanu pokrycia usługami szerokopasmowego dostępu do internetu z UKE mój dom (z resztą jak większość na mojej ulicy) jest zaznaczony jako czerwona kropka więc teoretycznie dostęp powinien być, a przynajmniej tak mi się wydaje. 
Co do dostępnych operatorów mam standardowy zestaw czyli: t-mobile, orange, play, plus
a dodatkowo: netia, otvarta, nask (o dwóch ostatnich dotąd nie słyszałem)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Podłączenie internetu stacjonarnego

To teraz już wiesz do kogo możesz się zgłosić z zapytaniem. Oczywiście to że są wpisani w bazie UKE jeszcze nie oznacza, że tyle oferują co tam pisze.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Podłączenie internetu stacjonarnego

Oczywiście nie znaczy to że dostępni operatorzy będą świadczyć swoje usługi po kablu (na stałym łączu), może to być np. radiówka lub mobilny.