Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie do Światłowodu - Światłowodowe Inwestycje

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 13
  • 0

Podłączenie do Światłowodu - Światłowodowe Inwestycje

Cześć wszystkim,

 

Chodzi o:

Wojciecha Kilara 5 (A, B, C, D)

58-200 Dzierżoniów

 

Z tego co wiem to "Światłowodowe Inwestycje" odpowiada za budowę światłowodu u nas.

Budowa światłowodu odbyła się tydzień temu według projektu poniżej (pomarańczowa linia, Mapa z Geoportalu)

P4TNXX_1-1678099157788.png

 

Dorysowałem czerwoną linie - mamy przed budynkiem skrzynkę (zielone kółko), do której można podłączyć światłowód.

Zgłosiłem popyt na UKE. Zgłosiłem popyt na Orange. Byłem osobiście w Salonie Orange z prośbą o dorejonizacje (informacja zwrotna, ze w tej chwili nie jest planowana dalsza inwestycja).

Pisałem również do "Światłowodowe Inwestycje" z prośbą/zapytaniem:

 

"Widziałem ze światłowodowe inwestycje będzie zakładało światłowód w:

58-200 Dzierżoniów,
Wojciecha Kilara 1 (A,B,C,D)

Byłem w lokalnym salonie Orange i prosiłem o dorejonizacje.
Chciałbym również tę drogą poprosić o dorejonizacje.
Chodzi o poniższe lokalizacje/lokale:

Wojciecha Kilara 2 (A,B,C,D)
Wojciecha Kilara 3
Wojciecha Kilara 4
Wojciecha Kilara 5 (A,B,C,D)
Wojciecha Kilara 6 (A,B,C,D)
Wojciecha Kilara 8
Wojciecha Kilara 9

Sprawa wygląda tak, ze w tej chwili nie mamy jeszcze drogi zrobionej i jest idealna okazja żeby wykopać tunel do światłowodu.
Mamy przygotowane kanały które łączą się w skrzynce przy ulicy i są rozprowadzone do pojedynczych budynków, także instalacja byłaby bezproblemowa i mniej kosztowna niż rozbieranie asfaltu/kostki."

 

Również odpowiedz:

"W najbliższych naszych planach nie mamy inwestycji pod wskazanym adresem.

Doskonale rozumiemy potrzebę posiadania szybkiego łącza i dokładamy wszelkich starań, by objąć zasięgiem naszej sieci jak najwięcej gospodarstw domowych.

 

Państwa adres został odnotowany w naszej bazie popytowej , celem ujęcia w przyszłych planach produkcyjnych."

 

Może macie jakieś pomysły gdzie mogę jeszcze "dobić" i prosić? 

Czy w naszym przypadku pozostaje tylko czekać?

 

Dzieki i pozdrawiam!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2628
  • 9488
  • 47

Podłączenie do Światłowodu - Światłowodowe Inwestycje

@P4TNXX no musisz napisać do ŚI i opisać sytuację plus mapka gdzie kończy się ich sieć a gdzie stoją nowe budynki. Podejrzewam że oni dobrze wiedzieli że tych budynków w przyszłości będzie więcej dlatego postawili tą skrzynkę i sieć poprostu muszą teraz rozbudować. Pytanie tylko kiedy będą na to mieli czas i ochotę.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1281
  • 3076
  • 31

Podłączenie do Światłowodu - Światłowodowe Inwestycje

@


@P4TNXXnapisał(-a)

Cześć wszystkim,

 

Chodzi o:

Wojciecha Kilara 5 (A, B, C, D)

58-200 Dzierżoniów

 

Z tego co wiem to "Światłowodowe Inwestycje" odpowiada za budowę światłowodu u nas.

Budowa światłowodu odbyła się tydzień temu według projektu poniżej (pomarańczowa linia, Mapa z Geoportalu)

P4TNXX_1-1678099157788.png

 

Dorysowałem czerwoną linie - mamy przed budynkiem skrzynkę (zielone kółko), do której można podłączyć światłowód.

Zgłosiłem popyt na UKE. Zgłosiłem popyt na Orange. Byłem osobiście w Salonie Orange z prośbą o dorejonizacje (informacja zwrotna, ze w tej chwili nie jest planowana dalsza inwestycja).

Pisałem również do "Światłowodowe Inwestycje" z prośbą/zapytaniem:

 

"Widziałem ze światłowodowe inwestycje będzie zakładało światłowód w:

58-200 Dzierżoniów,
Wojciecha Kilara 1 (A,B,C,D)

Byłem w lokalnym salonie Orange i prosiłem o dorejonizacje.
Chciałbym również tę drogą poprosić o dorejonizacje.
Chodzi o poniższe lokalizacje/lokale:

Wojciecha Kilara 2 (A,B,C,D)
Wojciecha Kilara 3
Wojciecha Kilara 4
Wojciecha Kilara 5 (A,B,C,D)
Wojciecha Kilara 6 (A,B,C,D)
Wojciecha Kilara 8
Wojciecha Kilara 9

Sprawa wygląda tak, ze w tej chwili nie mamy jeszcze drogi zrobionej i jest idealna okazja żeby wykopać tunel do światłowodu.
Mamy przygotowane kanały które łączą się w skrzynce przy ulicy i są rozprowadzone do pojedynczych budynków, także instalacja byłaby bezproblemowa i mniej kosztowna niż rozbieranie asfaltu/kostki."

 

Również odpowiedz:

"W najbliższych naszych planach nie mamy inwestycji pod wskazanym adresem.

Doskonale rozumiemy potrzebę posiadania szybkiego łącza i dokładamy wszelkich starań, by objąć zasięgiem naszej sieci jak najwięcej gospodarstw domowych.

 

Państwa adres został odnotowany w naszej bazie popytowej , celem ujęcia w przyszłych planach produkcyjnych."

 

Może macie jakieś pomysły gdzie mogę jeszcze "dobić" i prosić? 

Czy w naszym przypadku pozostaje tylko czekać?

 

Dzieki i pozdrawiam!


nie ten proces
odezwij się na priv


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2628
  • 9488
  • 47

Podłączenie do Światłowodu - Światłowodowe Inwestycje

@P4TNXX to jest nowo wybudowane osiedle. Musisz najpierw określić kto budował kable czy napewno Światłowód Inwestycje, Orange a może jakaś lokalna firma. Najprościej sfotografować tą skrzynkę. Powinno być tam logo firmy. Jeśli budowali to raczej nie po to aby podłączyć jeden budynek. Może prace jeszcze się nie skonczyły. Sprawdź czy ktoś z mieszkańców pod nr 1 ma rzeczywiście Światłowód i z jakiej firmy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 13
  • 0

Podłączenie do Światłowodu - Światłowodowe Inwestycje

Na 100% FiberCo czyli "Światłowód Inwestycje".

Z Nr. 1 już mają możliwość zawarcia umowy z np. T-Mobile itd.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13515
  • 55257
  • 659

Podłączenie do Światłowodu - Światłowodowe Inwestycje

@P4TNXX To jest problem...Na stronie UKE i Orange Te adresy nie widnieją jako ujęte w planach inwestycyjnych. Ba, nawet takiego adresu nie wyszukują wyszukiwarki...

Na geoportalu brak podbudowy teletechnicznej...

To, że Światłowód Inwestycje nie ma adresów w planach jest ostateczna odpowiedzą na chwilę obecną. Jeśli złożyłeś popyt wszędzie, gdzie mogłeś, pozostaje czekać.

Przyłącza ziemne komplikują sprawę podnosząc koszty realizacji, a więc logicznie myśląc im więcej będzie popytu z tego rejonu, tym szybciej uruchomią zadanie inwestycyjne (bo się będzie opłacało)

Niewiele więcej zdziałasz...

Może zadaj jeszcze pytanie o dofinansowanie inwestycji. Zbierz od sąsiadów deklaracje dotyczące chęci przystąpienia do projektu dofinansowania inwestycji i prześlij zbiorowo na adres do korespondencji w Skierniewicach z dopiskiem "Światłowód Inwestycje". Może chęć dorzucenia się każdego z mieszkańców  do inwestycji (czasem to niewielkie kwoty-akceptowalne za luksus jakim jest FTTH) spowodują zainteresowanie ze strony operatora sieci


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2628
  • 9488
  • 47

Podłączenie do Światłowodu - Światłowodowe Inwestycje

@P4TNXX Możliwe więc że do następnych budynków będą przyłącza później lub należy kontaktować się z T-Mobile i oni to będą robić jako operator na ostatniej mili od tej skrzynki przy budynku. Można też dodatkowo napisać do ŚI.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13515
  • 55257
  • 659

Podłączenie do Światłowodu - Światłowodowe Inwestycje

@marder @P4TNXX zgodnie z prawem telekomunikacyjnym i zasadą równej konkurencji inwestor powinien wszystkim operatorom przekazać w jednym czasie (na miesiąc przed ukończeniem inwestycji ) informacje o jej dostępności. Skoro jeden ją ma, a UKE i inni nic nie wiedzą, to coś jest nie tak....


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2628
  • 9488
  • 47

Podłączenie do Światłowodu - Światłowodowe Inwestycje

@agat13 może i przekazał ale tylko dla adresu Kilara 1 a kolega pytał o 5 i inne numery. Zresztą to przekazywanie informacji między firmami i instytucjami dobrze wygląda tylko w teorii. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 13
  • 0

Podłączenie do Światłowodu - Światłowodowe Inwestycje

Budynek nr. 1 powstał dużo wcześniej niż numery o które ja pytałem, stad podejrzewam ze po prostu projekt był potwierdzony zanim nasze budynki powstały i nie dało się zrobić jakichkolwiek zmian...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13515
  • 55257
  • 659

Podłączenie do Światłowodu - Światłowodowe Inwestycje

@P4TNXX Możesz mieć rację. projekt powstał wcześniej, ale jak mają zgodę na tą budowę, to w ramach tych samych zgód i ustaleń mogą do projektu wprowadzić zmiany powykonawcze. Taniej i prościej niż nowy projekt do grzebania w ziemi...Przekonać inwestora  jednak musisz o tym Ty i Twoi sąsiedzi z budynków w okolicy. Zrób dokładny opis, mapki i zdjęcia. To najlepsze co możesz wysłać do inwestora