Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Podłączenie światłowodu

Witam,

Od paru dobrych lat czekam na montaż światłowodu w mojej okolicy. Mieszkam w Krakowie na osiedlu, na którym nie ma słupów i światłowód można podłączyć tylko pod ziemią. Od ludzi co próbowali zamontować u mnie światłowód dowiedziałem się, że studzienka jest nie drożna i mają jakieś problemy. Dzwoniłem do Orange tak co 3 miesiące i słyszałem co chwile inny termin montażu aż do tego roku co powiedzieli mi, że mojego osiedla nie mają w planach. Co mogę zrobić w takiej sytuacji, ponieważ długo nie pociągnę na moim Internecie 4g z małym przekaźnikiem na którym siedzi mnóstwo osób, że w dzień jest po 2,4Mb/s a mam największy pakiet internetowy. Ogólnie to próbowałem wszystkiego od zmiany rutera do zmiany anteny, ale dużo to nie zmieniło a światłowód wisi na słupie przed osiedlem, że go z balkonu widzę i jest na wyciągnięcie ręki. Z tego co słyszę od sąsiadów to, że Orange zostawił nasze osiedle i woli lecieć dalej w Zielonki bo to się bardziej "opłaca" i nie wiem czy kiedykolwiek będę miał światłowód. Dziękuje za odpowiedź.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Podłączenie światłowodu

@Jaro0905 jeśli faktycznie mają problem techniczny z niedrożnością kanalizacji, to będzie kłopot 

Ustalenie zakresu prac, zezwolenia na rozkopanie terenu, zaangażowanie sił i środków w określonym celu, gdzie podwyższone koszty nie były przewidziane....może być trudno przekonać operatora do dodatkowych inwestycji. Napisz do Skierniewic i opisz dokładnie sprawę. Wyślij poleconym. Niestety nie ma adresu mailowego czy telefonu do inwestycji Orange. Niewiele osób zna temat czy rozwiązanie sprawy. Dotarcie do nich graniczy z cudem...

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Podłączenie światłowodu

@Jaro0905 jeśli faktycznie mają problem techniczny z niedrożnością kanalizacji, to będzie kłopot 

Ustalenie zakresu prac, zezwolenia na rozkopanie terenu, zaangażowanie sił i środków w określonym celu, gdzie podwyższone koszty nie były przewidziane....może być trudno przekonać operatora do dodatkowych inwestycji. Napisz do Skierniewic i opisz dokładnie sprawę. Wyślij poleconym. Niestety nie ma adresu mailowego czy telefonu do inwestycji Orange. Niewiele osób zna temat czy rozwiązanie sprawy. Dotarcie do nich graniczy z cudem...

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Podłączenie światłowodu

Dzięki za odpowiedź @agat13. Spróbuje skontaktować się z operatorem, ale wydaję mi się, że trochę mało to może zmienić bo ciągle dostajemy takie odpowiedzi w stylu "nie mamy aktualnie planów" i nie wiem czy to znaczy, że nie będzie w ogóle bo to już strasznie długo trwa. Jeszcze jest opcja zmiany operatora bo ten aktualny Internet jest za słaby, żeby robić na nim cokolwiek, a jak Orange ciągle nie będzie chociaż dawał nam nadziei to nie daję nam innej możliwości. Dostałem właśnie propozycje od innej firmy, która ma światłowody i u nich jest możliwość zamontowania u nas.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Podłączenie światłowodu

to na co czekasz?!


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Podłączenie światłowodu

@Jaro0905 byłem w takiej samej sytuacji i skorzystałem z lokalnego dostawcy...i nie żałuję. Nie dość, że mam 2x więcej niż na umowie, to własny router i zero problemów. Skorzystaj...ja nawet sam instalację zrobiłem i taniej było...to naprawdę dobre rozwiązanie, byle ISP był wiarygodny i sprawdzony 

Zapytaj czy on nie świadczy usługi Orange na swojej sieci?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Podłączenie światłowodu

O i w końcu od lat mam sensowną odpowiedź @agat13 tylko nie wiem czy samemu dało by się naprawić taki problem z nie drożnością studzienki i nie wiem z kim się skontaktować w takiej sytuacji.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Podłączenie światłowodu

@Jaro0905 są i na to sposoby, ale trzeba współpracować z właścicielem kanalizacji. Można spróbować przedmuchać rurę ciśnieniem, może dałoby radę przecisnąć np rurę HDPE lub włókno kablarskie...nie wiem, to może sprawdzić tylko monter kablowy ma miejscu. Kontakt próbuj złapać przez montera lokalnego od linii


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Podłączenie światłowodu

Kanalizacja kablowa może być niedrożna z wielu powodów np. może być pozapychana błotem czy śmieciami i wtedy pomoże czyszczenie pod ciśnieniem bądź przy mniejszej niedrożności włókno szklane kablowe, wtedy nakłady na te prace nie są bardzo duże. Może też być kanalizacja zniszczona pomiędzy studzienkami bądź to przez inne ekipy prowadzące prace ziemne i zniszczenia spowodowane podczas tych prac zostały niechlujnie naprawione lub wcale (są takie przypadki) innym przypadkiem niedrożności jest też pozapadana kanalizacja po prostu ze starości, wreszcie niedrożność spowodowana ilością kabli teletechnicznych i brak miejsca na nową instalację a usunięcie tych przyczyn wiąże się już z rozkopami i dużym nakładem pracy i finansów. Dlatego w pierwszej kolejności trzeba ustalić przyczynę braku przepustowości.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Podłączenie światłowodu

@Jaro0905 Jeśli Orange nie chce tam nic robić to go nie zmusisz. To jest jego decyzja. Przyczyna jest nieistotna. Zainteresowałbym się ofertą lokalnego operatora. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Podłączenie światłowodu

Właśnie chcę się skontaktować z lokalnym operatorem, ale nie w tym jest problem. Problem może być w tym, że tam gdzie powinien isc światłowód tym peszlem z jeszcze kablem telefonicznym jest zatkany, 

a on należy do orange, więc zastanawiam się czy da sie inaczej poprowadzić światłowód? (Nie licząc słupów)