Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie światłowodu nowe osiedle


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Podłączenie światłowodu nowe osiedle

Z kim mogę skontaktować się ws. podłączenia światłowodu dla nowo powstałego osiedla?

Miasto: Starogard Gdański, ul. Alojzego Pawła Gusowskiego.

3 budynki po 15 lokali, 2 budynki po 24 lokale, w okolicy powstają jeszcze kolejne budynki.

W budynkach jest tylko 1 lokalny dostawca multimediów.

___________

* Przeniesione z działu Internet domowy – moderator Kinga

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Podłączenie światłowodu nowe osiedle

@BartekBloch lokalny dostawca ma zapewnić również internet światłowodowy? Jeżeli tak, to czy ma umowę podpisaną z Orange? Jeżeli ma umowę z Orange, to będzie można podpisać umowę na dostarczenie internetu od Orange. Jeżeli nie ma umowy z Orange, to zostaje tylko lokalny dostawca.

Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie światłowodu nowe osiedle

Możesz złożyć wniosek z tego linku. 

https://www.orange.pl/view/sfh

 

Im bardziej więcej osób złoży deklaracje tym lepiej. 

 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Podłączenie światłowodu nowe osiedle


@BartekBlochnapisał(-a)

Z kim mogę skontaktować się ws. podłączenia światłowodu dla nowo powstałego osiedla?

Miasto: Starogard Gdański, ul. Alojzego Pawła Gusowskiego.

3 budynki po 15 lokali, 2 budynki po 24 lokale, w okolicy powstają jeszcze kolejne budynki.

W budynkach jest tylko 1 lokalny dostawca multimediów.

___________

* Przeniesione z działu Internet domowy – moderator Kinga


Najlepiej porozmawiaj z kierownikiem budowy lub deweloperem. Spytaj się czy Orange wybudował sieć do tych budynków. Takie prace zazwyczaj trwają jeszcze podczas prac budowlanych. Orange doskonale wie co się buduje i na ilu mieszkańców. Jeśli są zainteresowani to robią przyłącze. Jeśli uznają że inwestycja jest mało opłacalna to nie budują.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 76
  • 2

Podłączenie światłowodu nowe osiedle

Z tego co mi wiadomo w naszym województwie 100% mocy przerobowych idzie w POPC, więc szybciej jak po ukończeniu POPC w regionie Starogardzkim raczej bym się nie spodziewał. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Podłączenie światłowodu nowe osiedle

Takie nowo budowane osiedla Orange robi z własnych środków. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 76
  • 2

Podłączenie światłowodu nowe osiedle

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale u nas nie ma zbyt dużo ludzi ogarniających FTTH i po prostu nie ma rąk do pracy. Nawet jeden z operatorów lokalnych buduje POPC, chociaż na początku protestował przeciwko projektowi. (; 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Podłączenie światłowodu nowe osiedle

Zawsze się jakaś mała firma znajdzie. Niektórzy wręcz tylko to robią bo nie uśmiecha im się latać po słupach jak małpa czy wieszać kilometry kabla gdzieś w szczerym polu. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 76
  • 2

Podłączenie światłowodu nowe osiedle

To chyba na południu Polski, bo tam jest z FTTH zauważalnie lepiej. Pomorskie pod tym względem radzi sobie źle, a rąk jest do pracy tak mało, że wspomniany operator lokalny nawet do swojej sieci aktualnie nie przyłącza. 

 

Nie wiem czy robiłeś kiedyś coś z dotacji UE, ale kary za niezrealizowanie projektu bolą nawet największych. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Podłączenie światłowodu nowe osiedle


@pikernapisał(-a)

To chyba na południu Polski, bo tam jest z FTTH zauważalnie lepiej. Pomorskie pod tym względem radzi sobie źle, a rąk jest do pracy tak mało, że wspomniany operator lokalny nawet do swojej sieci aktualnie nie przyłącza. 

 


Całkiem możliwe. A ukraińcami się nie wspomagają? Latem byłem w Międzyzdrojach to się dowiedziałem że dużo z nich pracuje przy budowie ośrodków i hoteli dla turystów.

 

 

 

______________

*Test poddany edycji zgodnie z netykietą - moderator Wojciech.