Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie światłowodu do mieszkania w bloku


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Podłączenie światłowodu do mieszkania w bloku

Witam,

 

Do kogo mogę się zwrócić, aby dociągnąć światłowód do mojego mieszkania? W naszym bloku jest orange światłowód, ale z jakiegoś powodu nie został dociągnięty do wszystkich lokali. Skrzynka orange znajduje się 5m od mojego mieszkania. Przewód miedziany jest położony w peszlach. Można go łatwo wymienić na światłowód. Pytanie do kogo mogę się z tym problemem zwrócić? 

 

Warszawa, ulica Bukowińska 12

 

___________

* Edytowałem tytuł w temacie - Rafał

13 ODPOW. 13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13130
  • 53953
  • 634

PODŁĄCZENIE ŚWIATŁOWODU DO MIESZKANIA W BLOKU

@Mlooody złóż zamówienie na stronie Orange ( on line) lub zadzwoń na infolinię sprzedażowa ze strony głównej Orange

Warto się zorientować w ofertach i wybrać najlepsza


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29463
  • 270

PODŁĄCZENIE ŚWIATŁOWODU DO MIESZKANIA W BLOKU

@Mlooody  złóż zamówienie na światłowód np. przez stronę Mapa zasięgu Orange | Orange Polska gdyż jesteś w zasięgu usług:

 

slav72_0-1691344629411.png

kliknij w "Oferta dla Ciebie" i zamawiaj. Kwestię samej instalacji i poprowadzenia kabelka dogadasz z technikiem który przybędzie na montaż już na miejscu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

PODŁĄCZENIE ŚWIATŁOWODU DO MIESZKANIA W BLOKU

Właśnie tutaj mam problem. Bo konsultantka na infolinii widzi że w moim bloku jest światłowód, ale po wybraniu instalacji w moim mieszkaniu, pokazuje jej się informacja że w tym lokalu może być tylko internet po kablu miedzianym. I nie może złożyć mi zlecenia na montaż internetu światłowodowego, tylko internetu na przewodzie miedzianym. Dlatego poprosiłem o kontakt do techników. Ale w sumie spróbuję złożyć zamówienie, zobaczymy co z tego wyjdzie. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29463
  • 270

PODŁĄCZENIE ŚWIATŁOWODU DO MIESZKANIA W BLOKU

@Mlooody  spróbuj złożyć zamówienie samodzielnie online i daj znać co z tego wyszło.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1735
  • 8457
  • 65

Podłączenie światłowodu do mieszkania w bloku

@Mlooody Pisząc przewód miedziany masz na myśli przewód ethernetowy?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

PODŁĄCZENIE ŚWIATŁOWODU DO MIESZKANIA W BLOKU

@Samotnick Nie ethernetowy, a zwykły, 1 żyłowy przewód miedziany (linka miedziana sygnałowa). Gdyby był to ethernet, to myślę że jakość usługi byłaby o niebo lepsza niż to, co może być dostarczone przez przewód miedziany. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2091
  • 7677
  • 31

Podłączenie światłowodu do mieszkania w bloku

1 żyłowy, czy 1 parowy?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Podłączenie światłowodu do mieszkania w bloku

@pirenej Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale po rozcięciu przewodu widzę w nim tylko 1 żyłę miedzianą, na niej warstwę gumowej izolacji, oraz oplot (chyba aluminiowy) + kolejna warstwa gumy izolacyjnej. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29463
  • 270

Podłączenie światłowodu do mieszkania w bloku