Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie światłowodu - Warszawa k. Stadionu Narodowego

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Podłączenie światłowodu - Warszawa k. Stadionu Narodowego

Witam.

Mam pytanie, kiedy zostanie podłączony światłowód do mojego mieszkania.

W lutym tego roku przedłużyłem umowę z tą firmę, gdyż obiecano mi na infolinii, że w maju już będę podłączony do sieci. Od kilku lat w budynku obok (oddalonym maksymalnie 5 metrów) jest dostępny światłowód. Ostatnio sprawdzając mapę na stronie uke okazuje się, że kolejny światłowód idzie przez działkę, na której mieści się budynek, lecz nie jestem dalej w planach do podłączenie. Dziwi mnie ta sytuacja, ponieważ mieszkam w Warszawie przy stadionie narodowym i wokoło wszyscy mają już dostęp do tej jak dla mnie "nieosiągalnej" technologii. Prosiłbym o porady co mogę zrobić. Nawet konsultant na infolinii nie jest rzetelny.

 

____________

* W temacie doprecyzowano tytuł, kategorię i netykiety - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podłączenie światłowodu - Warszawa k. Stadionu Narodowego

@JakSkepta Jedynym adresem mailowym jaki otrzymałem np od POPC w celu kontaktu z beneficjentem (mój dom jest ujęty w projekcie POPC) jest orangeswiatlowod@orange.com

Tyle mogę podpowiedzieć. Może znajdziesz osobę w BOK-u, która coś więcej powie na podstawie systemów dla niej dostępnych...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podłączenie światłowodu

@JakSkepta Na nieszczęście na stronie która mówi o zasięgu usług nic się nie dowiesz (awaria), ale zapytam czy sprawdzałeś zasięg usług na https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ ?

Możesz złożyc deklaracje FTTH na https://www.orange.pl/view/sfh

 Jest jeszcze strona https://mapbook.uke.gov.pl Zapytam jaka jest odpowiedź w BOK-u i na czacie, gdy zgłaszasz wniosek o instalację?

P.S. Nie zawsze fakt, że światłowód jest za progiem świadczy o tym, że jest dostępny. To zależy od podejścia kablowego od punktu dostępowego FTTH do Twojego budynku. Tak zwanej trasy kablowej. Może nie być orurowania, zgody administracji czy sąsiadów na dostęp do studni i rozkopania terenu, aby ułożyć rurkę do Twojej posesji. Zależy czy to jest budynek jedno czy wielorodzinny...

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Podłączenie światłowodu - Warszawa k. Stadionu Narodowego

Na https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ nie ma nic o tym, że będzie rozbudowa sieci. Mam tylko informację, że mam dostępny internet po kablu miedzianym do 60 mb/s. Deklaracji nie składałem, ale zgłaszałem popyt na stronie https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ .


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podłączenie światłowodu - Warszawa k. Stadionu Narodowego

@JakSkepta Jeśli jest obok, to raczej nie rozbudowa, a przyłączenie. Saska Kępa to budynki wielo i jednorodzinne. Niestety instalacje raczej podziemne (jak zauważyłem jeżdżąc w terenie)  To robi różnicę. Dostęp miedziany do 80Mb/sek to też nieźle. Opisz dokładnie Swój dom i budynek obok, gdzie jest FTTH. Pomyślimy co dalej


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Podłączenie światłowodu - Warszawa k. Stadionu Narodowego

Tak to 80mb/s to tylko ładny tytuł w rzeczywistości jest niestabilne 20 mb/s. Mój budynek mieści się na skrzyżowaniu ulic Poselskiej z ulicą Zwycięzców. W budynku są 4 mieszkania taka mała kamienica. Budynek, w którym jest światłowód to duża kamienica, która ciągnie się wzdłuż ulicy Zwycięzców.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podłączenie światłowodu - Warszawa k. Stadionu Narodowego

@JakSkepta VDSL dziwne, że się na 20Mb/sek łączy. Do centrali masz około 800m (tak wedle google). W ulicy studzienki kablowe i chyba nawet jedna przy domu nr 6 czyli podejście pod budynek powinno być. Kwestia inwestycji...ale tego jak już napisałem nie dowiesz się tu. Ciekawe czy dalsza numeracja na ulicy ma FTTH, co znaczyłoby,  że kable biegną w ulicy?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Podłączenie światłowodu - Warszawa k. Stadionu Narodowego

Ja mieszkam na Poselskiej 4. Gdzie uzyskam informację o ewentualnej inwestycji?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podłączenie światłowodu - Warszawa k. Stadionu Narodowego

@JakSkepta Jedynym adresem mailowym jaki otrzymałem np od POPC w celu kontaktu z beneficjentem (mój dom jest ujęty w projekcie POPC) jest orangeswiatlowod@orange.com

Tyle mogę podpowiedzieć. Może znajdziesz osobę w BOK-u, która coś więcej powie na podstawie systemów dla niej dostępnych...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Podłączenie światłowodu - Warszawa k. Stadionu Narodowego

To napiszę maila do BOK i do orangeswiatlowod@orange.com i zobaczymy co się da zrobić. Dzięki za pomoc


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Podłączenie światłowodu - Warszawa k. Stadionu Narodowego

Podpowiem Ci. Czerwiec 2021 🙂