Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie światłowódu do domu jednorodzinnego


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Podłączenie światłowódu do domu jednorodzinnego


@Ukasznapisał(-a)

taki program https://uniaswiatlowodowa.pl/szczecinski-czesc-a-i-szczecin/dobra-szczecinska/instalacje współfinansowany ze środków unijnych, słupów nie ma na ulicy wszystko biegnie w ziemi, puszka swiatłowodowa jest na początku każdej z ulic które biegną na osiedlu, z mapki widząc że sąsiedzi "za" moim domem mają dostęp do światłowodu uznałem że musi biegnąć przed moją działką gdzieś w ziemi. czy  te informacje coś zmieniają istotnego?


Są istotne i mogą być dla Ciebie niestety niekorzystne. Prawdopodobnie ułożono w ziemi kilkanaście mikrorurek i każda leci do konkretnego adresu. Punkt dystrybucyjny ze splitterem jest na początku ulicy jak sam zauważyłeś. Żeby teraz Cię podłączyć to nalezaloby ułożyć kolejną mikrorurkę do tego punktu z kablem prosto do domu. Oczywiście mogę się mylić ale tak mi to wygląda po Twoim opisie.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7532
  • 28

Podłączenie światłowódu do domu jednorodzinnego

no właśnie, zakopane, albo jest kanalizacja. @Ukasz , rozejrzyj się, czy są studzienki przy Twojej ulicy i przy tych szczytowych słupkach.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 48
  • 0

Podłączenie światłowódu do domu jednorodzinnego

Jutro jadę na dokładny rekonesans wydaje mi się niestety, że studzienek nie ma i jest zakopane w ziemi 😔

Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie światłowódu do domu jednorodzinnego

@pirenej obawiam się, że nękanie wcale nie jest gwarancją sukcesu. 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7532
  • 28

Podłączenie światłowódu do domu jednorodzinnego

ja się nie obawiałem i tak właśnie wynękałem sobie światłowód.

Jak się pół roku później okazało, całkiem niepotrzebnie, bo do wszystkich dociągnięto i mogłem spokojnie poczekać. Jednak wcześniej żaden konsultant ani nikt inny, nie był w stanie wydobyć informacji kiedy to będzie.

 

____________

* Wpis edytowano - Wiktor

Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie światłowódu do domu jednorodzinnego

Jak sam piszesz udało się bo było w planach. I pytanie czy im się nie chciało dotrzeć do informacji. Czy raczej skoro nie mieli takiej informacji w dostępnych dla siebie źródłach to na tym bazowali  Nikt się raczej nie bawi w pracy w kopanie i szukanie życzenie klienta skoro posiadane przez niego narzędzia nie dają odpowiedzi. 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7532
  • 28

Podłączenie światłowódu do domu jednorodzinnego

To co było w planach to był kolejny etap rozbudowy niedokończonej ulicy, kiedy to wszystkie pominięte adresy pojawiły się w mapie zasięgu. Mnie "się udało" dopiąć do wcześniejszego etapu, kiedy mojego adresu i reszty ulicy nie było w zasięgu. O tym że ma być dokończenie i w jakim terminie nie było się jak dowiedzieć. POPC zakończone, połowa podpięta, my pominięci. Po prostu biała plama i bujaj się, nie mamy płaszcza. A słupek nowy światłowodowy stoi, kłuje w oczy, rezerwę ma i przepełnia czarę goryczy. Co było robić? Radzić sobie.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Podłączenie światłowódu do domu jednorodzinnego


@Ukasznapisał(-a)

Jutro jadę na dokładny rekonesans wydaje mi się niestety, że studzienek nie ma i jest zakopane w ziemi 😔


Sprawdź i daj znać. Metoda o ktorej pisałem jest tańsza od budowania pełnej kanalizacji i jeśli nie jest to jakaś główna arteria magistralna biegnąca do całej dzielnicy miasta gdzie stoi kolejna centrala to projektuje się tylko na podbudowie słupowej lub w mikrorurkach.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podłączenie światłowódu do domu jednorodzinnego

@Ukasz  szukaj studzienek pośrednich,  bo jeśli nawet słupki  są w ulicy, to nie każdy  dystans  od słupka do każdego  z budynków da się zrobić bez studzienki pośredniej czyli jednolitą rurką HDPE . Każdy budynek powinien mieć podejście na przyłącze np w garażu 

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 48
  • 0

Podłączenie światłowódu do domu jednorodzinnego

sprawdzilem, są studzienki dodatkowo jedna z puszek jest bardzo blisko nie więcej niż 40m