Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie światłowódu do domu jednorodzinnego


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 48
  • 0

Podłączenie światłowódu do domu jednorodzinnego

Dzień dobry,

Mam pytanie odnośnie światłowódu, nurtuje mnie od ponad tygodnia, na ulicy przy której powstał budynek jednorodzinny aktualnie (wg. Strony Orange nie ma zasięgu światłowodu) siłą rzeczy ponieważ nawet nie istnieje jako budynek na mapie okolicy tylko jako działka. Wzdłuż ulicy biegnie światłowód w ramach popc w 2020 roku został dostarczony do gminy, na mapie zasięgu oraz na mapce UKE sąsiedzi z ulicy dosłownie dookoła mojego budynku światłowód mają. Zgłosiłem swoją chęć przyłączenia światłowodu zgodnie z tym co zostało mi przekazane w przyszłym tyg mam dostać odpowiedź. Między czasie pytałem się ludzi jak to wygląda i mój zapał trochę opadł ponieważ w podobnej sytuacji znajduje się kilku moich znajomych (światłowód na ulicy deklaracja złożona, brak odzewu bądź z jakiegoś powodu nie możliwość podłączenia) jak to wygląda wśród szerszej społeczności. Faktycznie ta odpowiedź jest po 2 tyg czy mogę się jej nie doczekać, no i skoro sąsiedzi mają czy jest jakis powód dla którego dla mnie mogli by nie chcieć podłączyć. No i jaki jest koszt jeśli faktycznie wzdłuż ulicy światłowód idzie i trzeba go podłączyć do domu. Pozdrawiam

 

___________

* W temacie doprecyzowano kategorię i etykiety - Wiktor

20 ODPOW. 20

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 56
  • 0

Podłączenie światłowódu do domu jednorodzinnego

tu chyba tylko dorejonizowanie zadzwón do biura obsługi to Cię pokierują 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Podłączenie światłowódu do domu jednorodzinnego

Zwykłych deklaracji nikt nie czyta. Napisz sążnistą prośbę na adres korespondencyjny do Skierniewic, załącz mapki, zaznacz swój adres, dodaj że prosisz bardzo, itd, itp.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 48
  • 0

Podłączenie światłowódu do domu jednorodzinnego


@pirenejnapisał(-a)

Zwykłych deklaracji nikt nie czyta. Napisz sążnistą prośbę na adres korespondencyjny do Skierniewic, załącz mapki, zaznacz swój adres, dodaj że prosisz bardzo, itd, itp.


Rozumiem że tam jest jakaś centrala? Główna siedziba? Dzięki za odpowiedź 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Podłączenie światłowódu do domu jednorodzinnego

To jest adres do korespondencji.

 

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

 

Chcesz coś napisać i żeby ktoś to przeczytał? - tylko tam.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podłączenie światłowódu do domu jednorodzinnego

@Ukasz To dorejonizowanie to nie taka prosta sprawa. Zależy od wielu czynników i mimo, że popieram ścieżkę, którą podał @pirenej musisz mieć świadomość pewnych zasad, które rządzą dorejonizowaniem.

W sumie to nic pewnego. Musisz określić z jakiego projektu mają internet sąsiedzi. Czy jest to inwestycja własna, czy dofinansowana za środków unijnych i kto jest beneficjentem (same usługi o niczym nie świadczą, liczy się "właściciel" sieci).

Kolejna sprawa jest dopiska "dorejonizowanie" budynku pod adresem w Skierniewicach (ale to drobiazg)

Odpowiedzi możesz się szybko nie spodziewać, a nawet może jej wcale nie być.

Warto dołączyć mapki, szkice instalacji oraz ustawienie domu na działce (zerknij czy jest już np ujęty w google czy na geoportalu). Im więcej informacji prześlesz, tym lepiej. Nie zapomnij o danych kontaktowych.

Decyzja zależy również od stanu faktycznego sieci (odległość od OPP-punktu dystrybucyjnego, podbudowa słupowa, przejście nad czyjąś działką itp) i od kosztów budowy przyłącza. Są określone środki jednostkowe dla takiej instalacji i ich przekroczenie stanowi o odpowiedzi negatywnej. 

Dorejonizowanie wykonuje się tylko drogą napowietrzną, bo taniej...

Możesz w salonie złożyć wniosek o rozpatrzenie współfinansowania takich przyłączy (grupowo z sąsiadami) i może warto choć zapytać o taką możliwość.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 48
  • 0

Podłączenie światłowódu do domu jednorodzinnego

taki program https://uniaswiatlowodowa.pl/szczecinski-czesc-a-i-szczecin/dobra-szczecinska/instalacje współfinansowany ze środków unijnych, słupów nie ma na ulicy wszystko biegnie w ziemi, puszka swiatłowodowa jest na początku każdej z ulic które biegną na osiedlu, z mapki widząc że sąsiedzi "za" moim domem mają dostęp do światłowodu uznałem że musi biegnąć przed moją działką gdzieś w ziemi. czy  te informacje coś zmieniają istotnego?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podłączenie światłowódu do domu jednorodzinnego

@Ukasz Takie dołączenie kolejnych chętnych na usługę światłowodową może odbyć się tylko po zamknięciu i zakończeniu projektu unijnego. W ramach tego projektu rezerwowane są zasoby dla adresów w nich ujętych i dopiero zasoby rezerwowe, które zawsze powstają przy inwestycjach mogą być rozdzielane pomiędzy chętnych. Tu piszesz, że instalacja wykonywana jest doziemnie, co niestety (oczywiście według mojej wiedzy, która nie jest czasem jedynie słuszna) może być problemem.

To, że nitka światłowodu biegnie wzdłuż, czy nawet przez twoją działkę, nie wiele zmienia, gdyż instalację wykonuje się do każdego domu osobno z takiego punktu dystrybucyjnego o jakim wspomniałeś (na końcu ulicy). W przypadku światłowodu nie wetniesz się w czynne włókno, bo każdy ma swoje...

Ja polecam również. Pisz konkretnie, uzasadniaj, załączaj mapki i plany. Może w twoim przypadku będzie to zakończone powodzeniem

Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie światłowódu do domu jednorodzinnego

@pirenej nie do końca się zgodzę. Mój znajomy ma podłączone właśnie po zgłoszeniu dorejonizowania przez infolinię. 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Podłączenie światłowódu do domu jednorodzinnego

pisałem o tych formularzowych deklaracjach. Odnośnie infolinii, dawki odświeżająco-nękające są jak najbardziej wskazane. Dzwoniąc, należy powołać się na swoje pismo wysłane do Skierniewic i pytać jaka jest odpowiedź. Oczywiście infolinia nie będzie wiedzieć, ale wtedy należy poprosić o zarejestrowanie swojego pytania. I tak dzwonić co jakiś czas, powołując się na poprzednie kontakty. Zawsze się kiedyś trafi na otwartą i gotową do pomocy osobę. Nękać, nękać, nękać ...