Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?


@pirenejnapisał(-a)

 



Ale co oznacza własna inwestycja komercyjna? Zdublowanie trasy włókna z POPC drugim włóknem "komercyjnym", bo tego z POPC nie można ruszyć?


Dokładnie to oznacza. Uprzedzając twoje pytanie prawdopodobieństwo tego że Orange będzie budował drugą linię na tej samej ulicy gdzie już wybudował ze środków POPC jest jak wygrana w totka. Cała nadzieja w puli dodatkowych adresów. Projektant zobaczy że można Cię łatwo podłączyć bo z bliżej nieznanych przyczyn tego nie zrobiono od razu to weźmie twój adres bo to łatwy zarobek a minimalny wysiłek. Ale 100% pewności nie mamy że tak się stanie.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

@marder  , to mi wygląda jak zbyt daleko idąca interpretacja przepisów. Czy możesz wskazać dokumenty z których wynika, w jakim zakresie można wykorzystać infrastrukturę wybudowaną z dofinansowaniem z POPC?

 

Czy "komercyjnie" wlokąc drugi światłowód trzeba by go dołączyć do całkiem innego OLT? Postawić też drugie słupki uliczne? A może wykopać drugą kanalizację? Wszak obecna została skażona obecnością POPC.

 

Czy sprzedawanie usług dostępu do Internetu abonentom indywidualnym poprzez światłowód wybudowany z POPC to nie jest działalność komercyjna?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

Przeczytaj czym jest pomoc publiczna dla przedsiębiorców.

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

@Piotrekk85, to jest bardzo pojemne pojęcie i przekracza zakres mojego "doktoratu". Czy mógłbyś nakierować precyzyjniej? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

Jak piszesz/pisałeś doktorat, to pewnie starałeś się kiedyś o jakiś grant np. w NCN. Te pole co zawsze jest zaznaczane na nie i podpisywane we wniosku przez rektora 🙂

A wracając do światłowodów, jak chcesz przepisów - http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20150001466/O/D20151466.pdf

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?


@pirenejnapisał(-a)

@marder  , to mi wygląda jak zbyt daleko idąca interpretacja przepisów. Czy możesz wskazać dokumenty z których wynika, w jakim zakresie można wykorzystać infrastrukturę wybudowaną z dofinansowaniem z POPC?

 

Czy "komercyjnie" wlokąc drugi światłowód trzeba by go dołączyć do całkiem innego OLT? Postawić też drugie słupki uliczne? A może wykopać drugą kanalizację? Wszak obecna została skażona obecnością POPC.

 

Czy sprzedawanie usług dostępu do Internetu abonentom indywidualnym poprzez światłowód wybudowany z POPC to nie jest działalność komercyjna?


Kto o zdrowych zmysłach będzie dublował sieć jak po 5 latach będzie mógł legalnie korzystać z tego co już wybudował wcześniej ? Po to właśnie wymyślono projekt POPC żeby budować tam gdzie żaden operator wejść nie chce.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

@Piotrekk85  dziękuję za linki. A doktoratu nie piszę. To pomysł kolegi @marder  😀


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?


@mardernapisał(-a)

Kto o zdrowych zmysłach będzie dublował sieć jak po 5 latach będzie mógł legalnie korzystać z tego co już wybudował wcześniej ?


... a tym bardziej tylko dla mnie ...😟

Pozostaje nadzieja na tę listę rezerwową.

Wysłałem na Bażantów, pardon do Skierniewic, prośbę o przyłączenie. Objaśniłem sytuację, załączyłem mapki, rysunki, wskazałem na listę rezerwową. Zobaczymy.

 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?


@pirenejnapisał(-a)

Wysłałem [...] do Skierniewic, prośbę o przyłączenie. Objaśniłem sytuację, załączyłem mapki, rysunki, wskazałem na listę rezerwową. Zobaczymy.


Co jakiś czas dzwonię na infolinię dowiedzieć się o los mojego pisma. Do tej pory byłem zbywany, że nie wiadomo, czekać, czekać. Aż tu wczoraj pan Konsultant powiedział, że napisze zapytanie o moje pismo. I dzisiaj oddzwania do mnie, mówiąc, że dostanę odpowiedź około 10 października i że będzie to raczej pozytywna odpowiedź, bo gdyby miała być negatywna, to już bym ją dostał. Hmm ... Czy układa się to w jakiś pozytywny scenariusz? Podobno projekt dla tej lepszej części osiedla ma już status "zakończony".