Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

ROZWIĄZANE

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?


@byczyn_86napisał(-a)

@pirenej sprawdz czy Twojego adresu nie ma na dodatkowej liscie adresow ktore moga ale nie musza zostac uwaglednione.


Są i to z grubsza wszystkie brakujące (ca 50). Tylko nadal widniejące w gminie Warszawa, miejscowości Białołęka. A nie ma takiej miejscowości w gminie Warszawa.

WOJEWODZTWO POWIAT      GMINA       MIEJSCOWOSC ULICA       NR_PORZADKOWY
MAZOWIECKIE WARSZAWA    WARSZAWA    BIAŁOŁĘKA   CZOŁOWA     8   
MAZOWIECKIE WARSZAWA    WARSZAWA    BIAŁOŁĘKA   CZOŁOWA     40B 
MAZOWIECKIE WARSZAWA    WARSZAWA    BIAŁOŁĘKA   CZOŁOWA     26H 
MAZOWIECKIE WARSZAWA    WARSZAWA    BIAŁOŁĘKA   CZOŁOWA     38F 
MAZOWIECKIE WARSZAWA    WARSZAWA    BIAŁOŁĘKA   CZOŁOWA     34Y 
[...] MAZOWIECKIE WARSZAWA WARSZAWA BIAŁOŁĘKA CZOŁOWA 40T MAZOWIECKIE WARSZAWA WARSZAWA BIAŁOŁĘKA CZOŁOWA 32U MAZOWIECKIE WARSZAWA WARSZAWA BIAŁOŁĘKA CZOŁOWA 32X

 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?


@pablusnapisał(-a)

@byczyn_86 dzięki ja też skorzystam i sprawdzę mój adres 🙂

jednak jestem - co to oznacza ? 😄 pierwszy raz gdziekolwiek mój adres figuruje 😛


No widzisz chyba wreszcie się doczekasz światełka 😉 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

Jakiego terminu dostępności usługi można się spodziewać od momentu pojawienia się słupków światłowodowych i zniknięcia z osiedla ekip monterskich? Ekipa już się nie pojawia, słupki zamknięte i oznaczone. Czy to z reguły końcowy etap, czy jeszcze coś pozostaje do zaaranżowania na wyższych szczeblach sieci?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

@pirenej  masz kabel doprowadzony do granicy działki?

Tak - podłącza usluge

Nie - nie podłącza usługi

 

Od momentu odbióru to na pewno nie krócej niż miesiąc. 

Licz ok 5-6tygodni A może być dłużej. Nie ma reguły 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?


@pirenejnapisał(-a)

Jakiego terminu dostępności usługi można się spodziewać od momentu pojawienia się słupków światłowodowych i zniknięcia z osiedla ekip monterskich? Ekipa już się nie pojawia, słupki zamknięte i oznaczone. Czy to z reguły końcowy etap, czy jeszcze coś pozostaje do zaaranżowania na wyższych szczeblach sieci?


Jeśli są już kable powieszone to pozostaje jeszcze odbiór techniczny pod warunkiem że jest OLT.  Nie wiem czy OLT jest już istniejący czy będzie budowany. 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

@mardertu nie ma nic podwieszanego. Tu jest regularna kanalizacja z słupkami i studzienkami, wykonana 25 lat temu przez TPSA, równolegle z budową osiedla. Była ekipa, wymienili słupki na światłowodowe (nie wszystkie), pouwijali się w studzienkach (niektórych), namalowali na słupkach oznaczenia i znikli. Studzienki są dobrze utrzymane, nie zasyfione. Ze studzienki w granicy działki moje obecne druty wchodzą wprost do piwnicy, pod ziemią.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

Adresy z osiedla (bez mojego adresu), pojawiły się właśnie jako "gotowe sprzedażowo za nie mniej niż 30 dni"


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

No widzisz. Tylko dlaczego twojego domu nie ma to chyba temat na jakiś doktorat 🙂


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

Ojtam ojtam, wystarczy, że jest tematem tego wątku


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

Zbierając dane do mojego przewodu doktorskiego zadałem pytanie do UKE. Dzisiaj dostałem odpowiedź. Jest szybka i bardzo wyczerpująca. Jest to odpowiedź mailowa na moje pytanie zadane przez formularz kontaktowy 10 dni temu. Jestem nieco zaskoczony. Bardzo dziękuję za nią Pani z UKE.

 

W części z wnioskami czytam:


UKE odpisał:

Z zamieszczonych powyżej danych wynika, że wskazany przez Pana adres [...] nie został przez UKE wyznaczony do objęcia zasięgiem Internetu szerokopasmowego w ramach POPC. Przyczyną niewyznaczenia było bliskie sąsiedztwo adresów posiadających dostęp do Internetu szerokopasmowego

No to fajnie. Adres pominięty, bo "gdzieś w sąsiedztwie" jest dostęp, a jak przyjdzie rozbudowa, to podłączenia nie będzie, bo adres pominięty. Paragraf 22? Muszę dopytać w UKE o wskazanie, o które bliskie sąsiedztwo chodzi oraz jaki jest związek bliskiego sąsiedztwa z moim dostępem do szerokiego pasma.

I dalej:


UKE odpisał:

Po aktualizacji danych przekazywanych przez operatorów telekomunikacyjnych w ramach prowadzonej przez Prezesa UKE inwentaryzacji infrastruktury i usług telekomunikacyjnych na podstawie ustawy z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych Pana adres został uwzględniony w ramach puli punktów dodatkowych. Jak wskazano powyżej może więc zostać podłączony jako adres powyżej minimalnego zobowiązania pokryciowego.

Opisane powyżej kwestie nie zmieniają jednak faktu, że firma Orange Polska w ramach własnych inwestycji komercyjnych może objąć zasięgiem jakiekolwiek punkty adresowe położone na danym obszarze konkursowym prócz tych, które wybrała do objęcia zasięgiem w ramach POPC.



Czy z tego wynika, że jednak mogę zostać podłączony do infrastruktury wybudowanej z dofinansowaniem z POPC, czy tylko ten szczegół został przemilczany?  Bo piszecie na forum, że tak nie można, przynajmniej przez 5 lat. Fragment "w ramach własnych inwestycji komercyjnych" jest tu kluczowy. Ale co oznacza własna inwestycja komercyjna? Zdublowanie trasy włókna z POPC drugim włóknem "komercyjnym", bo tego z POPC nie można ruszyć?