Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?


@pirenejnapisał(-a)

Jakiego terminu dostępności usługi można się spodziewać od momentu pojawienia się słupków światłowodowych i zniknięcia z osiedla ekip monterskich? Ekipa już się nie pojawia, słupki zamknięte i oznaczone. Czy to z reguły końcowy etap, czy jeszcze coś pozostaje do zaaranżowania na wyższych szczeblach sieci?


Końcowy etap w sensie papierologii to wizyta projektanta lub kogoś wyznaczonego z firmy podwykonawczej z Umową (takie wymogi ma Orange). W umowie musisz podać swoje dane osobowe oraz nr działki i księgi wieczystej oraz wyrazić zgodę na umieszczenie urządzeń Operatora na swoim terenie. Nie którzy po jej przeczytaniu rezygnują ze światłowodu 🙂 Ta umowa jest podstawą prawną do rozpoczęcia prac związanych z przyłączem od granicy działki do Twojego domu. Po jej podpisaniu nie licz że monterzy będą już działać na drugi dzień. To może potrwać kilka tygodni a nawet miesięcy 🙂


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

Był u mnie technik na wywiadzie technicznym. Użył określenia "dorejonizowanie" 😉. Będę miał światłowód z POPC 😎. Pan technik miał zlecenie tylko "na mnie". Najwyraźniej więc moje pisemko do Skierniewic zadziałało.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

... a dziś telefon z infolinii, że na moim adresie pojawiła się dostępność światłowodu i ... złoźyłem zamówienie.

 

Powiem tak: marnie to wyglądało, jak czytałem Wasze odpowiedzi w tym i innych podobnych wątkach. I pewnie nadal by tak wyglądało, gdybym nie był upierdliwy. Pisałem do Skierniewic, dzwoniłem na infolinię, nachodziłem salony Orange, bez nadmiernej wiary, ale najwyraźniej opłaciło się. Bo sprawdzam dostępność tutaj https://www.orange.pl/internet/internet-domowy#contentComponent_2 (nie mylić z mapą zasięgu 😉) pod pobliskimi pominiętymi adresami - i nie ma, a u mnie jest. Teraz ... żeby tylko zdążyli przed jakimś lockdownem.

 

... przyszedł SMS. Instalacja w najbliższy czwartek.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

@pirenej To jest info na tablicę!! Gratuluję


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

Kończąc ten wątek, odpowiadam na pytanie, które zadałem w temacie. Rozbudowa mnie nie objęła. Objęło mnie dorejonizowanie. Od wczoraj mam przyłącze z usługą 1Gb, FB3 i zewnętrznym ONT. Pan technik trochę wątpił, twierdząc, że w tym zestawie 1Gb nie pójdzie, ale się nie ugiąłem (podejrzałem, co forum wie na ten temat). Speedtest z linii komendy, z mojego laptopa poprzez kabel, pokazał ponad 900Mbps. Przeglądarkowy speedtest, na laptopie technika, coś pomiędzy 700 a 800Mbps. O ONT wystarczyło poprosić, wożą je ze sobą.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

@pirenejGratulacje...Udowodniłeś, że istnieje proces "dokładania" abonentów do projektu POPC (jakkolwiek by się to nie nazywało) i że można podczas instalacji dobrać dodatkowy ONT do FB3.0  bez większego problemu...

P.S.Przepraszam, ale zapomniałem o dowodzie nr3-pisemko do Skierniewic...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

Dzwoniłem do CPPC, na różne infolinie Orange, byłem w paru salonach, ale jeszcze nie pisałem do Skierniewic, co powinno znaleźć się w tym liście ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

@pirenej wywołany do tablicy...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?


@pirenejnapisał(-a)

Kończąc ten wątek, odpowiadam na pytanie, które zadałem w temacie. Rozbudowa mnie nie objęła. Objęło mnie dorejonizowanie. Od wczoraj mam przyłącze z usługą 1Gb,...


Cieszę się że już masz. Na pewno warto pisać i dzwonić. Dużo jednak zależy od infrastruktury sieciowej w okolicach danego adresu. Jeśli jest "pustynia" to nawet pisanie do Prezesa Orange nie pomoże. 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Planowana rozbudowa Warszawa Białołęka - czy naprawdę mnie nie obejmie?

... no, nie wydzwianiałem przecież i nie pisałem w ciemno, że ja chcę, no bo tak i już, tylko dlatego, że dostrzegłem finalizację robót POPC w sąsiedztwie, a zarazem stwierdziłem, że jestem pominięty w projekcie. Cała historia do prześledzenia w niniejszym wątku.