Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

[Palczowice - Małopolska] Słaby internet 5g będąc blisko nadajnika

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 1

[Palczowice - Małopolska] Słaby internet 5g będąc blisko nadajnika

  • Witam, jak to jest możliwe że mając 130 metrów od siebie, działka naprzeciw, jest nadajnik z 5g2100 a internet jest wolniejszy niż lte? Na lte potrafię mieć 120 130mbps download I 50-60 upload podczas gdy 5g ma 60-70 mbps download i 50 upload? Jest ma tak blisko a tak marne wyniki są. Nie mam opcji podłączenia światłowodu więc testuje na razie 5g w telefonie od orange i słabo to wypada. Smartfon ip13 więc bez problemu powinien dać radę. Łączę się z nadajnikiem w palczowicach koło zatora (małopolskie) ID nadajnika 31777. Dołączam screen nadajnika.

 

 

_______________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.




IMG_3671.png
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 1

[Palczowice - Małopolska] Słaby internet 5g będąc blisko nadajnika

Dzięki wszystkim za odpowiedź, chyba więcej już nie wydusimy z tego więc oznaczam za rozwiązane 😅

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13729
  • 56471
  • 666

[Palczowice - Małopolska] Słaby internet 5g będąc blisko nadajnika

@LongeRo 5G na 2100 to proteza z pasma LTE. Jeśli więc LTE obiera lepiej, połącz sie i używaj LTE. Może to wynikać z przeciążenia 5G2100, bo każdy chce mieć szybciej, łącząc się z rzekomym 5G,a wcale tak nie musi być, że będzie szybciej...

Wiele tu tematów było o wolniejszym 5G niż LTE 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 1

[Palczowice - Małopolska] Słaby internet 5g będąc blisko nadajnika

@agat13 tylko rozumiesz.. Tu jest wiocha i nie ma dużo domów. Z czego  większość tutaj ma światłowód. Ja niestety jestem na skraju samym i światłowód do mnie to astronomiczna kwota jaka zaśpiewał sobie prywatny dostawca.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13729
  • 56471
  • 666

[Palczowice - Małopolska] Słaby internet 5g będąc blisko nadajnika

@LongeRo Ja to rozumiem, ale biorąc pod uwagę koegzystencję 5G2100 i LTE, to ja bym stawiał na LTE. W Twoim przypadku wystarczy, że panel który jest skierowany w Twoją stronę ma mniejsza moc nadawania (ustawienia inżynierii ruchu-nic nie poradzisz) lub ma zakłócenia zewnętrzne, to odbiór będzie gorszy...

Liczy się tylko to, co widzisz z obserwacji i do tego się dostosuj. Wpływu na nadawanie przez BTS czy jego prędkości nie masz...Może jakoś idzie się dogadać z operatorem lokalnym. Ja to zrobiłem i sam układałem sieć, przez co nic nie zapłaciłem za przyłącze.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19187
  • 55399
  • 749

[Palczowice - Małopolska] Słaby internet 5g będąc blisko nadajnika

@LongeRo w Twojej okolicy działa nadajnik z pasmem 5G na częstotliwości 2100 MHz. Jeśli 5G było by w pasmie C, czyli 3500 MHz, to na pewno prędkość byłą by wyższa niż obecne LTE. Kolejna sprawa, aby udało się wydusić z pasma 5G na 2100 MHz większą prędkość, urządzenie musi wspierać agregację pasm z LTE, wtedy udaje się osiągnąć prędkości przekraczające 100 Mbit/s. Widocznie masz agregacje na swoim urządzeniu tylko w pasmie LTE, dlatego masz większe osiągi na LTE niż na 5G. Jeżeli wiec zależy Tobie na jak najwyższych prędkościach, to polecam przy obecnym urządzeniu korzystać z LTE.

Nadajnik w Twojej okolicy z mapy:

https://beta.btsearch.pl/

 


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2589
  • 10698
  • 94

[Palczowice - Małopolska] Słaby internet 5g będąc blisko nadajnika

Cześć @LongeRo 

obecnie 5G jest uruchamiane na częstotliwości 2100 MHz, tam gdzie działa również LTE Prędkość 5G na częstotliwości 2100 MHz nie jest rewelacja. Wyższe prędkości można osiągnąć na LTE. Najlepszym rozwiązanie jakie Ci proponuje to przełączenie sie na LTE. Osiągniesz lepsze wyniki niż na 5G.  Jak 5G zostanie uruchomione na częstotliwości 3,6 GHz, to osiągi będą dużo lepsze.

Więcej informacji o 5G i częstotliwościach znajdziesz w tym linku Częstotliwości 5G – co warto o nich wiedzieć? https://www.orange.pl/poradnik/czestotliwosci-5g-co-warto-o-nich-wiedziec/

Pozdrawiam 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 1

[Palczowice - Małopolska] Słaby internet 5g będąc blisko nadajnika

Dzięki wszystkim za odpowiedź, chyba więcej już nie wydusimy z tego więc oznaczam za rozwiązane 😅


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 702
  • 2652
  • 22

[Palczowice - Małopolska] Słaby internet 5g będąc blisko nadajnika

@LongeRo 

Tak jak zostało napisane, 5G2100 to proteza i pasmo jest współdzielone z LTE. Skoro masz telefon to zapewne nie idzie pasma 5G2100 wyłączyć, pozostaje z tym żyć i czekać aż uruchomią 5G3600.