Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

POPC - wykluczony adres


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

POPC - wykluczony adres

Witam czy ktoś z was miał taki problem a mianowicie. Mój adres znajduję się w puli adresów POPC jednak nikt nie chcę mnie podłączyć do światłowodu z konkursu. Pisałem nie jedno krotnie maila do nich to tłumaczyli się tym że nie wszystkie adresy mogą być podłączone dodadkowo zauważyłem że podłączają domy w których nikt nie mieszka (są to bardziej rudery niż domy). Co mógłbym zrobić aby być podłączonym do sieci, czy ktoś mógłby mi pomóc w tej sprawie.

16 ODPOW. 16

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

POPC - wykluczony adres

@Łukaszzzzzz temat rzeka. Nikt nie jest w stanie wymusić na beneficjencie instalacji pod tym czy innym adresem. Możesz jedynie napisać pismo do Skierniewic wskazując abstrakcyjne adresy i prosząc o dołączenie Ciebie , czyli "dorejonizowanie" w ramach niewykorzystanych zasobów adresów, które nie skorzystają z oferty i zasobów rezerwowych. Uzasadnij, umotywuj i czekaj....

Orange S.A. 

Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice 

Z dopiskiem FTTH POPC 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

POPC - wykluczony adres

@Łukaszzzzzz niestety Ty nie jesteś pierwszy ani też ostatni  z takim problemem, wiele osób zagląda tu na forum z podobnym zapytaniem, spróbuj podpowiedzi @agat13  i pozostaje życzyć powodzenia w bojach.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

POPC - wykluczony adres

Tylko dlaczego do skierniewic, tam jest główna siedziba bo nie rozumiem. Mogę jeszcze spróbować napisać do beneficjenta czyli FIBEE IV i zobaczyć co mi napiszą


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

POPC - wykluczony adres

@Łukaszzzzzzczy Twój adres znajduje się tylko w puli wyznaczonej przez CPPC, czy również jest objęty projektem realizowanym przez beneficjenta? Czy projekt jest w realizacji, czy ukończony? Jaki jest termin realizacji?

 

PS. Koledzy podali z rozpędu skierniewicki adres Orange. Tak, pisz do właściwego beneficjenta.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

POPC - wykluczony adres

@pirenej @Łukaszzzzzz  Nie z rozpędu, tylko nie było jasno określone kto wykonuje sieć, a skoro forum Orange...Na przyszłość warto takie info podawać, mniej błędów pojawi się w podpowiedziach

Przez analogię, jak wiadomo kto jest beneficjentem, to faktycznie warto do niego napisać w pierwszej kolejności.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

POPC - wykluczony adres

Mój adres widnieje w puli adresów wyznaczonych przez CPPC, dodadkowo na tej stronie https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/ z początkiem 2021 roku mój adres jeszcze był zaznaczony na pomarańczowo a gdzieś w połowie lutego nagle zniknął. Śmieszy mnie to że w sąsiednich miejscowościach jakoś nie było problemu z połączeniem wszystkich mieszkań (nawet tych które są gdzieś pod lasem), u mnie wygląda to tak że połowa domów ma a połowa nie (śmiech na sali). Jeżeli chodzi o projekt to jest on ciągle w realizacji, a z informacji które uzyskałem od POPC realizacja projektu ma być ukończona 3 grudnia 2021 r.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

POPC - wykluczony adres

A czy był w adresach przyjętych do realizacji przez beneficjenta?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

POPC - wykluczony adres

Nie wiem, nie widziałem żeby taka lista była gdzieś publicznie udostępniona. Ale wydaje mi się że skoro adres był na ich mapie to musiał zostać przyjęty ale pewności nie mam, dziwi mnie też to że postanowyli go wycofać (o ile został wcześniej przyjęty do realizacji)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

POPC - wykluczony adres

@ŁukaszzzzzzJeszcze niedawno była dostępna lista przewidzianych do podłączenia w ramach POPC2 adresów w mojej gminie. Teraz zniknęła, a została tylko info ogólna, że będzie cd.

Niestety powinienem (wedle zapewnień POPC i beneficjenta ) mieć FTTH od lipca, września i grudnia ur.

Ostatni termin jako otrzymałem to marzec/kwiecień 2021. Nierealne. Sprawdziłem dziś- grudzień 2021 😉

Nie chce zrażać, ale warto za sprawą pochodzić i pisać. Efekt i tak wydaje mi się dość przypadkowy