Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange swiatłowód w zasiegu wzroku.

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Orange swiatłowód w zasiegu wzroku.

Witam. W sumie już się poddałem ale może tutaj jest jakiś litościwy i rozsądny pracownik Orange który byłby w stanie mi pomóc. Jestem jedna z ostatnich osób na linii bez Orange Swiatłowód i chciałbym się dowiedzieć co jest problemem że pominięto mój dom a ludzi którzy już dawno zrezygnowali z usług stacjonarnych objęto nową linią. Wiem że jest to projekt UE ale nie potrafię zrozumieć takich bezsensownych decyzji. Najgorsze w tym wszystkim jest to że jak głupi przedłużyłem umowę w lipcu myśląc że nie pominiecie własnych abonentów. Naprawdę nie ma możliwości technicznych i biznesowych wykonania takiej instalacji? neo.jpgneo2.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange swiatłowód w zasiegu wzroku.

Nie wiem czy wypełniałeś, ale może wyślij https://www.orange.pl/view/sfh
A reszta to namówienie Orange by własną kasę wysupłał. Bo kolejna edycja na koniec roku będzie, ale Twojego adresu nie ma jako białej plamy.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Orange swiatłowód w zasiegu wzroku.

A jaki adres?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Orange swiatłowód w zasiegu wzroku.

Szczawa 621. Mam wrażenie że jest jakiś problem z lokalizacja mojego budynku bo gdy sprawdzam zasięg Orange na Waszej mapie to nie mam możliwości podłączenia Neostrady z której korzystam od 4 lat a w bazie danych występuje jako osoba która może mieć max Neo 1-20 i nic więcej. Wiem że docelowo będę miał kiedyś Światłowód bo wątpię by Orange miało w planach utrzymywać 2 rodzaje sieci w jednej miejscowości ale powinniście bardziej troszczyć o klientów którzy płaca za Neo 1-10 bo to na prawdę świadczy o przywiązaniu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange swiatłowód w zasiegu wzroku.

Twój adres został pominięty z POPC, a reszta robiona z dofinansowania unijnego, to sytuacja dla urzędników jest "naturalna". Pomoc dla prywatnej firmy stanowi zaburzenie konkurencji, pomoc publiczną i nie może stanowić przez okres "trwałości projektu" nie może stanowić przewagi wobec innych firm. Dla urzędników jeśli korzystasz z usług danej firmy wiele lat, to ta firma powinna z własnych środków wykonać modernizację do nowszych technologii. A przekonanie Orange by budował infrastrukturę obok tej z POPC jest trudne bo muszą wydać własną kasę.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Orange swiatłowód w zasiegu wzroku.

Ale ktoś  przygotował projekt pod budowę POPC i nie wierze że Orange nie miało możliwości edytowania, dopisania Swoich abonentów? Jest dla mnie absurdem że ludzie którzy już dawno zrezygnowali z usług telefonu , internetu stacjonarnego mają podłącz do światłowodu a o własnych klientów nie walczyli.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange swiatłowód w zasiegu wzroku.

Adres musi mieć status białej plamy (miejsce gdzie nie ma prędkości min 30 Mbps i jest właściwie ujęte w rejestrach). A z tego co widzę na stronach UKE Twojego adresu brak (wg stanu na koniec 2017).

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Orange swiatłowód w zasiegu wzroku.

Od 10-07- 2017 roku jestem szczęśliwym posiadaczem Neostrady do 10Mb więc spróbuj sobie wyobrazić moje szczęście widzac budowę linii światłowodowej więc z uśmiechem na twarzy przedłużyłem umowę lipiec 2019r. Widziałem też instalatorów z drabiną na moim najbliższym słupie w sierpieniu 2019 podłączyli sąsiada a mi została tylko frustracja 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange swiatłowód w zasiegu wzroku.

Nie wiem czy wypełniałeś, ale może wyślij https://www.orange.pl/view/sfh
A reszta to namówienie Orange by własną kasę wysupłał. Bo kolejna edycja na koniec roku będzie, ale Twojego adresu nie ma jako białej plamy.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Orange swiatłowód w zasiegu wzroku.

Myślisz że warto kontaktować się z UKE by zaktualizować mapę dodajac mój adres? Bo budynek jest na mapie tylko nie ma nadanego numeru według ich mapy. Czy to nie zmienia mojego położenia?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange swiatłowód w zasiegu wzroku.

Moim zdaniem warto działać na wszystkie fronty jak Ci zależy. Możliwe działania:
1) wypełnij formularz co linka dałem wyżej
2) zainteresuj prasę lokalną by zapytała się w Twoim imieniu Orange czemu Cię pominęła i czy ew Cię podłączy w przyszłości?
3) poszukaj ludzi "na miejscu" z Orange (lub firm współpracujących z Orange) - może ktoś podłączy Cię pod kable w sposób niestandardowy, czasem może @bwlodar  podpowiadał co zrobić
4) mapy na stronie www są zasilane mapami OpenStreetMap a tam ten budynek ma numer 597 https://www.openstreetmap.org/search?whereami=1&query=49.60274%2C20.30301#map=19/49.60274/20.30301
Możesz w tym serwisie sam edytować adres, mogę i ja Ci to zmienić, ale potrzebuję dwóch źródeł w sieci ogólnodostępnych lub jednego "rządowego" z potwierdzeniem, że tam jest numer 621 - niestety dziś Geoportal nie działa u mnie, więc trzeba zaczekać (bez źródeł administratorzy serwisu mogą tego nie zatwierdzić zmiany, nie mogą być to Twoje dokumenty zawierająca dane osobowe, jakieś inne potwierdzenia)
5) UKE na dziś używa nowszej mapy (niż ta na www) opartej na systemie TERYT, niestety nie działa dziś u mnie Geoportal, ale jak może u Ciebie zadziała to sprawdź http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?gpmap=gp0 czy adres jest widoczny poprawnie (tam po prawej trzeba czasem coś odhaczyć i/lub zaznaczyć by były adresy)