Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Nawet nie mam co zmieniać bo nie mam potrzeby a i sama zmiana nie jest raczej możliwa bo nie ma w moich usługach opcji stałego IP.

 

Stałe IP miałoby być w przypadku nowej umowy. Niestety są niejasności i kosztowo wyjdzie tak samo u jednego z MVNO, który ma jasny zapis o stałym IP.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 28
  • 3
  • 0

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Niby cos opisali stronkę o vpn ale dziwię nie ma regulaminie.

https://www.orange.pl/view/vpn

 

Nie dawno brałem umową orange love z telefonem a mobilnie internet domowy 4G i rzeczywiście mogę włączyć vpn a nawet na komórkowym. Narazie nie wiem czy zadziało się Szczęśliwe Godziny na vpn oraz rozliczenie pakietów.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Co do rozliczenia pakietów jest to samo. Trzeba jednak pamiętać że taryfikowane są sesje wychodzące i przychodzące. Więc jeśli router jest na haśle admin - to ktoś może nam "wykorzystać" internet pisząc bardzo kolokwialnie.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

@Piotrekk85, takich głupot nie robię jak standardowe hasło do routera i aktywny dostęp do konfiguracji z zewnątrz. 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

A myślisz, że tak wszyscy robią?

 

Poza tym w końcu Orange mogło by ustalić jedną wersję czy vpn pisać małymi znakami czy dużymi.

Na stronie https://www.orange.pl/view/vpn po lewej jest apn małymi, login i hasło dużymi.

A na filmie obok małymi.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Ci co nie robią i tak nie orientują się na tyle, żeby wykupować usługę z zewnętrznym dynamicznym adresem IP. 😉

 

Hehe, znów nieco bałagan, ale wszystko można pisać małymi i działa. Ba, można zmienić APN, a login i hasło zostawić internet i działa poprawnie.Emotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Szkoda tylko, że Szczęśliwe Godziny nie działają z APN vpn oraz vpn.static.pl mimo włączonych stosownych usług. Mowa o Internet Domowy 4G (taryfa 150+80GB). Dzisiaj sprawdzę na standardowym APN internet - duża szansa że na tym zacznie działać. Ale to słabe bardzo bawić się w zmiany APN a potem rano przywracać ten VPN'owy (nieważne czy dynamic czy static). Do tej pory brak 100% informacji czy to błąd czy tak po prostu jest - masz VPN to NIE masz Szczęśliwych Godzin...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Zawsze możesz reklamować. Na dziś nie ma tego w regulaminie.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Oczywiście, że reklamowałem - ale to nie może być tak, że aby skorzystać ze Szczęśliwych Godzin muszę przełączać APN'y bo komuś tam się nie chce ustawić aby usługi po prostu działały. Nigdzie też nie jest napisane, że usługi VPN i Szczęśliwe Godziny się wykluczają...


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Testy jak na chwilę obecną wykazały, że Szczęśliwe Godziny działają poprawnie tylko z apn internet. Pobrałem w nocy ok 20,5GB i pakiet 150/80 (Internet Domowy LTE 2w1) nie został pomniejszony.

 

Chcąc prolongować umowę (w wariancie Internet + druga karta za 10zł łącznie 79,99) przeanalizowałem aktualny Cennik usług Orange Love Internet 4G/Telefon komórkowy (zawiera ceny standardowe) ze strony

 

https://www.orange.pl/love/konfigurator a dokładnie

 

https://www.orange.pl/medias/sys_master/root/h14/h6a/9029250678814/Cennik-us-ug-Orange-Love-Internet... (cennik z dnia 16 marca 2018 r)

 

i nie wynika z niego, że wymieniona usługa VPN (w wariancie dynamic/static) nie działa z usługą Szczęśliwe Godziny

 

Oczywiście można powołać się na punkt 1, który mówi:

 

"Internet bez limitu danych i Pakiet danych na konto mogą Państwo wykorzystać tylko na połączenia internetowe realizowane w kraju przy ustawieniach APN internet, internetipv6"

 

Internet bez limitu danych to inaczej Internet w Strefie Domowej, zaś Pakiet danych na konto to pakiet współdzielony (odpowiednio 150GB/100GB w Orange Love) prawda?

 

Ale ale...

 

Aby skorzystać z APN'ów vpn (dynamiczny) i vpn.static.pl (statyczny) to oczywiste jest, że MUSIMY skorzystać z łącza LTE (czyli albo pakietu bez limitu danych albo pakietu współdzielonego) - które rzekomo działają wg wspomnianego punktu 1 tylko z APN'ami internet, internetipv6. No trochę to się wyklucza prawda??

 

Więc konkluzja - co stoi na przeszkodzie spowodować prawidłowe działanie usługi Szczęśliwe Godziny na APN'ach vpn/? Chłopakom z Orange się nie chce? Przecież i tak to dostaję za w ramach abonamentu (jest to także pewna wartość dodana, która ma przyciągać Klientów do oferty Orange)

 

Jeśli jest to technicznie awykonalne - w regulaminie MUSI być zapis, że w przypadku korzystania z APN'ów vpn/vpn.static.pl nie działają Szczęśliwe Godziny oraz być może także inne usługi "extra"

 

Jeśli w moim rozumowaniu jest błąd, proszę Kolegów (Koleżanki?) o poprawę 🙂