Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

A jest takowy dla klientów indywidualnych?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

A tego to Ci nie powiem 🙂

Ale w mojej opinii szczegóły usługi tam właśnie mogłyby być ujęte.

 

Ale wracając do przedmiotowego pytania to ruch internetowy z wykorzystaniem każdego z publicznych APN jest rozliczany zgodnie z pakietami jakie się posiada


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Mam dwa pytania dotyczącego tego statycznego adresu zewnętrznego za 20 zł miesięcznie.

 

  1. Czy usługa działa również w Internet Mobilny Podstawowy? W cenniku usług widzę, że tak, ale...
  2. Jak jest rozliczany pakiet GB, ewentualne Szczęśliwe Godziny czy LTE bez limitu skoro jeden z punktów regulaminu oferty mówi: "3. 5) Wszystkie dostępne pakiety danych mogą Państwo wykorzystać tylko na połączenia internetowe realizowane w kraju przy ustawieniach APN internet, internetipv6."? Nie ma mowy o vpn.static.pl.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Na dziś:
1) tak
2) jak przez apn internet.

Niestety na dziś nie jest to uregulowane dobrze w papierach. Więc nie gwarantuje że kiedyś się nie zmieni.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Dzięki za odpowiedź. Emotikon: Szczęśliwy

 

Pisałem w tej sprawie na czacie  > odesłali do działu technicznego. Dzwoniłem w tej sprawie do działu technicznego uprzejmy konsultant prosił poczekać na linii, czekałem, ale mnie rozłączyło. Zadzwoniłem drugi raz, odebrał inny, ale dał notkę, aby pierwszy oddzwonił bo mnie rozłączyło. Niestety nie doczekałem się. 😞


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Ale nie ma papierów. Regulamin Orange vpn dotyczy tylko starych planów firmowych. A w cennikach indywidualnych info jest lakoniczne i na tyle absurdalne że złośliwa osoba może myśleć że jest darmowy transfer. Zarzuć nazwę planu to podsunę papiery.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Chodzi mi o nową aktywację z planem Internet Mobilny Podstawowy. Pytam o tak jak jest rozliczany transfer bo jak tak samo jak w APN internet to fajnie, podpisuję umowę, spinam wszystko do jednej FV, mam duży wspólny pakiet GB na koncie i na jednym numerze stały zewnętrzny IP.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Regulamin mówi że pakiet z abo jest tylko na apn internet i internetipv6 https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2006110/4108513439.pdf

Cennik https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2006110/4108513405.pdf w opisie vpn jest lakoniczny. Nic nie napisano o konieczności użycia innego punktu dostępu. Teoretycznie może być zastosowana stawka usług poza abonamentem 1MB za 1 zł. Ktoś inny może interpretować że cały ruch po apn vpn jest w opłacie miesięcznej za vpn.

Ja też Ci nie zagwarantuje że Orange za kilka miesięcy nie zmieni interpretacji nazywając to "błędem technicznym".

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

No właśnie. Za dużo tych wątpliwości. Emotikon: sfrustrowany

 

Teraz mam Free Net LTE (umowa sprzed roku) z aktywnym APN vpn (aktywowane jeszcze przed przedłużeniem umowy) bez opłat i wszystko leci jakby szło z APN internet.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Więc teraz każdy ruch zmieni tylko e płatną wersję. Od strony technicznej nie ma na dziś zmian.