Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Love - Prędkość internetu LTE

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Orange Love - Prędkość internetu LTE

Witam,

Chciałbym zapytać jaką prędkość osiągacie na internecie LTE? 
Przy pełnym zasięgu maksymalna prędkość to jakieś 2 mb/s, nie ważne na jakim urządzeniu.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Love - Prędkość internetu LTE

@szuratomasz1993 modem na USB nie jest obecnie rewelacją. Najlepiej jak byś korzystał z routera stacjonarnego, np. Huawei B525 ma już agregację dwóch pasm i podejżewam, że już by poprawiła się prędkość internetu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10
Anonim

Nie dotyczy

Orange Love - Prędkość internetu LTE

@szuratomasz1993  prędkości masz jak na 3G, ja bez problemów na telefonie 80mb/s, roter z Agregacja pasm 2x prawie szybciej w nocy, 120mb/s w dzień 😊


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Orange Love - Prędkość internetu LTE

Wiem, dlatego pytam czy ktoś jeszcze ma takie "problemy". Sprawdzałem w telefonie z Andoridem jak i na Iphone, w modemach mobilnych od Orange oraz zakupionych przez siebie - nic nigdy lepiej. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Orange Love - Prędkość internetu LTE

Strefą Domową masz poprawne ustawioną ? Pierwsze uruchomienie nastąpiło w tej lokalizacji w której obecnie korzystasz ?

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Love - Prędkość internetu LTE

@szuratomasz1993 ciekawe, co z nadajnikiem, czy nie jest przeciążony lub czy nie ma jakiś prac serwisowych bądź awarii.

Od jak dawna korzystasz z Internetu mobilnego w strefie domowej?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Orange Love - Prędkość internetu LTE

Tak, strefa domowa jest ustawiona poprawnie (zmieniana była przy przeprowadzce). No ciężko powiedzieć, jeśli chodzi o zasięg to nigdy z tym nie było problemów, zawsze na modemie mam zasięg na full, w telefonie też nigdy nie zauważyłem problemów. W tym miejscu korzystamy od około 3 miesięcy z internetu mobilnego

O ile jeszcze z prędkością bym przeżył to zrywanie łącza (gubienie pakietów) jest trochę uciążliwe - pracuję zdalnie i zdarzają się dni, że co 10-15 minut rozłącza mi z tego powodu VPN'a. Światłowody już niebawem będą montowane, więc się będę przesiadał, jednak zastanawiam się co jeszcze mógłbym zrobić na te 2-3 miesiące, aby coś polepszyć.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Love - Prędkość internetu LTE

@szuratomasz1993 czy możesz podać miejscowość i ulicę? Można po lokalizacji sprawdź najbliższy nadajnik i co się z nim dzieje. Stawiam na przeciążenie. Jaki masz router?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Orange Love - Prędkość internetu LTE

Biórków Mały (koło Krakowa). Obecnie kartę wsadziłem do modemu Huawei E5372. Druga karta jest w telefonie - robię z niego hotspota i minimalnie lepiej działa (nie przerywa przynajmniej)


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Love - Prędkość internetu LTE

@szuratomasz1993 modem na USB nie jest obecnie rewelacją. Najlepiej jak byś korzystał z routera stacjonarnego, np. Huawei B525 ma już agregację dwóch pasm i podejżewam, że już by poprawiła się prędkość internetu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Orange Love - Prędkość internetu LTE

@ketrasaArtur słusznie pisze. Zaletą modemów stacjonarnych jest lepsza jakość anten odbiorczych, możliwość rozsiewania wifi i podłączania po eth ze switcha. Wszystko w jednym . Dodatkowo przy słabym zasięgu istnieje szansa na poprawienie jakości połączenia do BTS za pomocą podłączanych do modemu anten zewnętrznych kierunkowych i ustawienie ich w kierunku nadajnika. To działa...