Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód napowietrzny FTTH Sprawa techniczna


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 22
  • 0

Orange światłowód napowietrzny FTTH Sprawa techniczna

► Temat, ze względu na poruszane zagadnienie, został przeniesiony z kategorii Internet domowy (etykieta: klient indywidualny) - Moderator Wiktor ◄

 

Eluvina. Tego posta kieruje do osób które miały montowany światłowód w technologi napowietrznej FTTH. Chodzi mi o proces zakładania kabla. U mnie jest tak że kilka tygodni temu przyjechali do mnie jacyś obcokrajowcy poprowadzić kabel światłowodowy od słupa do domu. Nie było innej możliwości aby kabel od słupa był montowany nigdzie indziej jak na parter budynku, założyli jakąś skrzyneczkę wewnątrz budynku i pojechali. monterzy z umową mają przyjechać pod koniec stycznia i dokończyć instalacje. i tutaj moje pytanie. Bo że światłowodu będę ja korzystał i chciałbym aby zarówno gniazdo jak i funbox znajdowały się w moim pokoju, problem w tym że ja mieszkam na samym dole budynku z powodu mojej niesprawności ruchowej, i mam niepokój czy po prostu monterzy zdołają założyć gniazdo i funboxa w miejscu przeze mnie wyznaczonym? dla tego pytam czy wy też wybieraliście miejsca instalacji gniazda i funboxa w miejscu innym niż poprowadzenie kabla od słupa do domu?

3 ODPOW. 3

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Orange światłowód napowietrzny FTTH Sprawa techniczna

Są dwie wersje:
1) pracownicy Orange deklarują dowolnie wskazane miejsce
2) przepisy PT mówią o pierwszy pomieszczeniu po korytarzu/przedpokoju.

Dużo zależy od samej ekipy co przyjedzie. U wybranych sprzedawców można skorzystać ze zniżki 100% na wykonanie tzw sieci domowej (normalnie kosztuje 149 zł).

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 22
  • 0

Orange światłowód napowietrzny FTTH Sprawa techniczna


@Piotrekk85napisał(-a)
Są dwie wersje:
1) pracownicy Orange deklarują dowolnie wskazane miejsce
2) przepisy PT mówią o pierwszy pomieszczeniu po korytarzu/przedpokoju.

Dużo zależy od samej ekipy co przyjedzie. U wybranych sprzedawców można skorzystać ze zniżki 100% na wykonanie tzw sieci domowej (normalnie kosztuje 149 zł).

Może jak zobaczą że jestem na wózku i powiem że z internetu tylko ja będę korzystał to pójdą mi na rękę i zamontują tam gdzie chce. no najbardziej by mi pasowała opcja 1 z tych których piszesz. 

 

dzięki  za odpowiedz

Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód napowietrzny FTTH Sprawa techniczna

@Prodo  jakby się upierali przy swoim, to wywalcz konwerter ONT, wtedy FunBox 3.0 możesz mieć w dowolnym pomieszczeniu, kwestia pociągnięcia kabla FTP skrętka ekranowana kat 6 czy 6A.