Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód POPC2 - Bobolin, gmina Kołbaskowo


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Orange światłowód POPC2 - Bobolin, gmina Kołbaskowo

Witam!

Piszę, ponieważ w mojej miejscowości ma być położone światełko w ramach POPC2. 

Na samym początku w wykazie planowanych adresów mój adres się znajdował. (tj. Bobolin 15,gmina Kołbaskowo, powiat Policki, Zachodniopomorskie)

https://orange.binaries.pl/binaries/o/map/ak/html/hybris/inne/POPC/pdf/Wykaz_planowanych_POPC2_Szcze...

 We wrześniu ubiegłego roku na hurcie orange wskoczyła oficjalna lista lista punktów adresowych POPC2.

Znajdowało się tam tylko 16 adresów z mojej miejscowości. Mój adres się tam już nie znalazł.

W mapach jeszcze w tym roku mój adres znajdował się jako "w realizacji". Dziś zobaczyłem, że jakoś magicznie znikł i znajduje się tam teraz tylko tych 16 adresów co na hurcie orange.

https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

W wyszukiwarce uke, oraz mapach adres mój widnieje jako planowana rozbudowa, jednakże jest to stan na 31.12.2019.

Budowa się jeszcze nie rozpoczęła, a martwi mnie to, że mojego adresu tam nie ma. Mogę jakoś gdzieś to ponownie zgłosić? Jak tak to gdzie i co w takiej sytuacji robić? 

Pozdrawiam!

 

______________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

8 ODPOW. 8

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Orange światłowód POPC2 - Bobolin, gmina Kołbaskowo

@Demizy na https://mapbook.uke.gov.pl/ Twoj adres widnieje jako rozbudowa sieci. Co prawda data jest 31.12.2020, ale z powodu pandemii sa opoznienia. Najwazniejsze ze Twoj adres jest ujety w rozbudowie. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Orange światłowód POPC2 - Bobolin, gmina Kołbaskowo

Witam ponownie, tak jak się domyślałem, po aktualizacji adresów przez uke, mój adres już nie widnieje. Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Pozdrawiam.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Orange światłowód POPC2 - Bobolin, gmina Kołbaskowo

@DemizyPrawdopodobnie wypadł z planów na czas najbliższy.

Beneficjenta znajdziesz po adresie na stronie https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet .Napisz do  zespol.popc@cpp.gov.pl , dostaniesz odpowiedź i będziesz wiedział na czym stoisz.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Orange światłowód POPC2 - Bobolin, gmina Kołbaskowo

Szanowny Panie

 

W odpowiedzi na przesłane zgłoszenie informujemy, że adres Bobolin 15 (Gmina Kołbaskowo, Powiat policki, Województwo zachodniopomorskie ) został  uwzględniony w puli punktów podstawowych wyznaczonych na potrzeby II konkursu 1.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w ramach obszaru 3.4.32.65.66a SZCZECIŃSKI część A i SZCZECIN.

Występowanie adresu na liście punktów adresowych (PA) jak i dodatkowych punktów adresowych wyznaczonych na potrzeby konkursów nie gwarantuje jednak objęcia tego punktu adresowego zasięgiem realizowanej inwestycji. Zgodnie zasadami konkursu beneficjent POPC nie musi objąć zasięgiem wszystkich punktów adresowych wyznaczonych w danym obszarze. Dla każdego z obszarów konkursowych wyznaczone zostało tzw. minimum pokryciowe, związane z kwestiami finansowymi, które wskazuje jaką minimalną liczbę punktów adresowych beneficjent jest zobowiązany objąć zasięgiem w danym obszarze. Wybór punktów adresowych w ramach wymaganego minimum pozostaje w gestii beneficjenta.

Beneficjent ORANGE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA. realizujący na ww. obszarze projektu nr POPC.01.01.00-32-0043/17  „Szczeciński "A" i Szczecin Orange Światłowód” nie wybrał  ww. adresu jako zaplanowanego do objęcia zasięgiem sieci. Centrum Projektów Polska Cyfrowa CPPC, jak i żadna z pozostałych instytucji zaangażowanych w przeprowadzenie konkursu nie ma możliwości wywierania wpływu na beneficjenta w zakresie doboru punktów adresowych wybranych na potrzebę realizacji inwestycji. Beneficjent ma również możliwość w ramach własnych inwestycji komercyjnych objąć zasięgiem inne punkty adresowe położone na wybranym obszarze konkursowym obok tych, które pierwotnie wskazał w zakresie projektu POPC, o ile rzeczywiście pozbawione są dostępu do usług szerokopasmowego Internetu. Koszty związane z rozszerzeniem zasięgu nie podlegają dofinansowaniu w ramach umowy zawartej z CPPC, lecz są finansowane ze środków własnych przedsiębiorcy, dlatego też decyzja o ewentualnym rozszerzeniu zasięgu inwestycji leży wyłącznie w gestii beneficjenta.

W toku realizacji inwestycji beneficjent ma możliwość wymiany do 15% punktów adresowych, które zobowiązał się objąć zasięgiem, na inne w obrębie danego obszaru konkursowego. Centrum Projektów Polska Cyfrowa CPPC, jak i żadna z pozostałych instytucji zaangażowanych w przeprowadzenie konkursu nie ma możliwości wywierania wpływu na beneficjenta w zakresie doboru punktów adresowych wybranych na potrzebę realizacji inwestycji.

Beneficjent ma również możliwość w ramach własnych inwestycji komercyjnych objąć zasięgiem inne punkty adresowe położone na wybranym obszarze konkursowym obok tych, które pierwotnie wskazał w zakresie projektu POPC, o ile rzeczywiście pozbawione są dostępu do usług szerokopasmowego Internetu. Koszty związane z rozszerzeniem zasięgu nie podlegają dofinansowaniu w ramach umowy zawartej z CPPC, lecz są finansowane ze środków własnych przedsiębiorcy, dlatego też decyzja o ewentualnym rozszerzeniu zasięgu inwestycji leży wyłącznie w gestii beneficjenta.

Proszę pamiętać, że poza POPC prowadzone są także inne inicjatywy zmierzające do zapewnienia szerokopasmowego dostępu do Internetu na obszarze całego kraju. W ubiegłym roku Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przystąpiła po raz kolejny do Konsultacji społecznych obszarów białych NGA, w ramach których przedsiębiorcy telekomunikacyjni deklarowali punkty adresowe, które planują objąć zasięgiem sieci w trakcie inwestycji finansowanych ze środków własnych. Wyniki tych konsultacji są w posiadaniu KPRM oraz UKE.

Zapotrzebowanie na usługę szerokopasmowego Internetu można zgłosić przez wypełnienie ankiety na stronie internetowej Urzędu Komunikacji Elektronicznej https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/. Celem dokonania zgłoszenia niezbędne jest podanie dokładnych danych punktu adresowego takich jak województwo, powiat, gmina, miejscowość, kod pocztowy, ulica, numer domu, oraz adres e-mail zgłaszającego. Następnie należy określić rodzaj zapotrzebowania (internet, telefon, telewizja, itp.) oraz określić zapotrzebowania na prędkość usługi. Każde ze zgłoszeń jest automatycznie zapisywane w bazie serwisu. Operatorzy telekomunikacyjni mogą w każdej chwili pobrać raport z Wyszukiwarki dla obszaru, na którym prowadzą działalność. Tym samym ułatwi im to planowanie przyszłych inwestycji. UKE uwzględnia również zapisane zgłoszenia przy organizacji Konsultacji społecznych białych plam NGA czy też podczas opracowywania baz adresowych na potrzeby przyszłych działań, które przeprowadzać będzie m.in. CPPC.

Zachęcamy również do śledzenia aktualności na naszej stronie internetowej (https://cppc.gov.pl/), gdzie na bieżąco publikujemy informacje dotyczące projektów i naborów realizowanych przez CPPC.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Orange światłowód POPC2 - Bobolin, gmina Kołbaskowo

@Demizy  czyli jak się do myślałem adres spadł z puli realizowanych w tym projekcie. Warto zgodnie z zaleceniami złożyć zapotrzebowanie  na przyszłość i śledzić ruchy ekip monterskich w terenie. Warto napisać do beneficjenta na adres w Skierniewicach list intencyjny grupowy ( nakłaniam do zebrania podpisów i wciągnięcia w to władz lokalnych) 

Śledz wpisy na stronie Orange o poczynaniach i projektach podłączenie w ramach nowej spółki  https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wydarzenia/orange-polska-swiatlowody-wspolpraca-apg 

Powiem jedno: "proście, a będzie wam dane".Samo się nie załatwi... Powodzenia


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange światłowód POPC2 - Bobolin, gmina Kołbaskowo

@Demizy  no miałeś pecha... Pozostaje tylko zgłosić adres w tej bazie o której wspominają i czekać. Może ktoś się zlituje... Pytanie tylko kiedy?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Orange światłowód POPC2 - Bobolin, gmina Kołbaskowo

A jeżeli chodzi o tą część?

 

W toku realizacji inwestycji beneficjent ma możliwość wymiany do 15% punktów adresowych, które zobowiązał się objąć zasięgiem, na inne w obrębie danego obszaru konkursowego.”

 

Da się coś z tym zrobić, żeby Orange jeszcze zmieniło punkty adresowe?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Orange światłowód POPC2 - Bobolin, gmina Kołbaskowo

@DemizyTo pytanie do Orange. Nie spotkałem się z zamianą punktów wykreślonych na te zamienione. Jeśli operator usunął je w trakcie wykonywania, znaczy, że miał jakiś powód (opłacalność, trudności techniczne czy administracyjne). Niestety aż takiego wpływu na Orange nie mamy, ani też informacji kto mógłby to odkręcić.