Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód na sieci Tauron


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Orange Światłowód na sieci Tauron

@Citi2017 fuszerka goni fuszerkę i fuszerką podparta 😬


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 17
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron


@agat13napisał(-a)

@Nog jestem instalatorem sieci. Uważasz, że to wszystko o czym piszesz obliguje do "odwalania chautury"? 


To ile robisz instalacji dziennie? 1-2? Rób 4 instalacje dziennie w pojedynkę to pogadamy. 

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 100
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

Pan co był u mnie robił pierwszą i miał jeszcze 5 instalacji w obrębie kilku kilometrów. Zaś on do domu ma od naszego regionu 60-70 km 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Orange Światłowód na sieci Tauron

@Nog Nie chcę się licytować, ale mam 30 letnie doświadczenie na sieciach różnych rodzajów i obecni instalatora nie chcieliby pracować w takich warunkach jak ja te powiedzmy 25 lat temu... Zawsze pracowałem sam, więc i to mi nie straszne... A instalacji ( wtedy POTS) jako podwykonawca i 10 dziennie się robiło. Porównania żadnego niby nie ma, ale porównaj tylko jakim sprzętem i jakim transportem się teraz posługują monterzy. Nie pisz mi więc o trudach instalacji, bo akurat te znam od podszewki... Nie o to jednak chodzi.. 

Od zawsze nie toleruje roboty po łebkach. Na szybko i byle jak. To nie świadczy o ilości zleceń i braku czasu, a o fachowości... Zawsze trzeba robić porządnie, bo robisz to dla innych. 

Ojciec nauczył mnie między innymi tego, że jak robisz dla kogoś, to rób lepiej niż dla siebie samego... 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Orange Światłowód na sieci Tauron

@agat13  popieram Twoją wypowiedź w całej rozciągłości 👍


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Orange Światłowód na sieci Tauron

@slav72 żeby się wypowiadać o pracy monterów trzeba być j ednym z nich... Górnicy czy hutnicy mają gorzej, ale czy ktoś, kto nie był na ich miejscu tak naprawdę wie jak jest? Szanuję ciężką pracę fizyczna, bo sam troszkę popracowałem.. Nie śmiem się porównywać do zawodów wcześniej wymienionych, ale chcąc komuś zwracać uwagę, trzeba coś o nim wiedzieć.... 

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Orange Światłowód na sieci Tauron

@agat13 pełna zgoda, sam przez 25 lat zajmowałem się innym rodzajem usług, budowałem sieci i przyłącza gazowe do pierwszego zaworu na budynku z PE, zdarzały się też instalacje wewnętrzne w miedzi, teraz  zajmuję się czym innym ze względu na stan zdrowia. Nigdy nie pozwoliłbym sobie na fuszerki,  gdyż jak wiadomo od dawna opinia za Tobą idzie w świat, a druga rzecz to szacunek do klienta. W każdej gałęzi usług trzeba być fachowcem nie fuszerkowcem. Wracając do instalacji światełka to u mnie ekipa 2 techników w 6 godzin wykonała 5 instalacji na budynku, wszystko czysto, schludnie i zgodnie ze sztuką budowlaną i jechali jeszcze na 2 roboty (więc bez komentarza do poprzednich wpisów kolegów). To tyle mojego przydługiego wywodu. 

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 17
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron


  1. @agat13napisał(-a)

    @Nog Nie chcę się licytować, ale mam 30 letnie doświadczenie na sieciach różnych rodzajów i obecni instalatora nie chcieliby pracować w takich warunkach jak ja te powiedzmy 25 lat temu... Zawsze pracowałem sam, więc i to mi nie straszne... A instalacji ( wtedy POTS) jako podwykonawca i 10 dziennie się robiło. Porównania żadnego niby nie ma, ale porównaj tylko jakim sprzętem i jakim transportem się teraz posługują monterzy. Nie pisz mi więc o trudach instalacji, bo akurat te znam od podszewki... Nie o to jednak chodzi.. 

    Od zawsze nie toleruje roboty po łebkach. Na szybko i byle jak. To nie świadczy o ilości zleceń i braku czasu, a o fachowości... Zawsze trzeba robić porządnie, bo robisz to dla innych. 

    Ojciec nauczył mnie między innymi tego, że jak robisz dla kogoś, to rób lepiej niż dla siebie samego... 


To nie ma znaczenia ile lat masz doświadczenia i jak się robiło 100 lat temu. 

Jedź dzisiaj i rób 4 instalacje dziennie. 

Jaki mają sprzęt? Młotowiertarka, stalka(pilot) śrubokręt, kombinerki. I pamiętaj. Wszystko ma być zgodne z procedurą 😄

Dekoder Tv ma być połączony kablem zawsze bo po Wi-Fi nie jest w stanie połączyć się z odległości 2 metrów.

A instalacje W3 mają być wpuszczane w mikrorurkę. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Orange Światłowód na sieci Tauron

@Nog  mocowanie trytytkiem do rynny też? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 87
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

Z tego co wiem, to w niektórych miejscowościach podłączają już do Taurona choć nie ma punktów jako gotowe w tym wykazie https://biznes.tauron.pl/telekomunikacja/dokumenty jak również w https://www.orange.pl/view/mapazasiegu spotkał się ktoś z taką sytuacją jak tak to gdzie pukać, żeby podłączyli. Pisałem do Taurona ale tam z automatu wyskakuje komunikat że dziękujemy i po skończeniu inwestycji dostanę meila z listą firm świadczących usługi.