Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Optymalna prędkości transmisji danych wg Orange


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2160
  • 12187
  • 54

Optymalna prędkości transmisji danych wg Orange

@Drizzt widziałeś jaki mam wynik teraz z LTE+, po 22:00 mam dużo szybciej i tak do 8:00 😉

Masz tam kiepską agregację pasm, jeśli taki słaby wynik wychodzi 🙂

Tak z ciekawości, jaki to telefon...


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 43
  • 0

Optymalna prędkości transmisji danych wg Orange

Raczej jest to kwestia samej sieci, nadajniki są przeciążone i nigdy nie będzie to dobrze działać.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2160
  • 12187
  • 54

Optymalna prędkości transmisji danych wg Orange

@Drizzt na to obecnie lekarstwa nie ma, jak będzie 5G, to będzie lepiej 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 213
  • 0

Optymalna prędkości transmisji danych wg Orange

@IreneuszCD  @Drizzt  @slav72  Wszystko zależy od tego gdzie i o jakiej porze wykonujemy test. Z doświadczenia wiem że w dużych miastach LTE / 5G działa znacznie gorzej niż w małych miasteczkach. Niestety ale sieć mobilna jest przeciążona a 5G to tylko wydzielona niewielka część pasma z LTE. Tak więc w miasteczku w którym mieszkam wygląda to tak (zwróćcie uwagę na porę dnia):

 

                                                    wszystko.jpg

 

                                                                 A teraz szczegóły dla 5G:

                       rano                                               wieczór                                                noc

dzien 5g.jpg wieczor 5g.jpg noc 5g.jpg  

 

I dla porównania wieczorna pora dla LTE / 4G (agregacja):

Wieczor lte.jpg

 

Jak widać na załączonych obrazkach w ciągu dnia mamy drastyczny spadek wydajności (szkoły, biura, urzędy, itd.) Natomiast wieczorną porą sytuacja znacznie się poprawia. Niestety tej poprawy nie widać w wielkich miastach, tam sieć ciągle jest zapchana do granic możliwości. Pomiędzy prędkościami LTE a 5G nie ma wielkiej różnicy, bo to jest to samo. Z tą różnicą że 5G działa na jednej częstotliwości (2100 MHz) a LTE / 4G jest agregowane z czterech różnych (800 MHz + 1800 MHz + 2100 MHz + 2600 MHz). Testy prędkości zalecam wykonywać na aplikacji mobilnej Speedtest by Ookla, jest najbardziej miarodajna i tym samym wiarygodna. Pomiary dokonywałem w tym samym miejscu (mieszkanie) o różnych porach. Dla zainteresowanych polecam stronę BTS i UKE, tam znajdziecie wszelkie informacje o nadajnikach i częstotliwościach. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2160
  • 12187
  • 54

Optymalna prędkości transmisji danych wg Orange

@Leptuss wyniki masz dobre 😃

Ja w mieście słabiej, ale LTE przyspiesza 😃

Screenshot_20230421-000412.png

Co dziwne w MO lepiej jest 🤔

Screenshot_20230421-000651.png

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Optymalna prędkości transmisji danych wg Orange

@Leptuss  u mnie w mieście nie jest najgorzej, co prawda ostatnio nie testowałem, ale mam wyniki z końca zeszłego roku i początku bieżącego wykonane na apce PRO SPEED TEST

slav72_0-1682029773935.jpeg

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2160
  • 12187
  • 54

Optymalna prędkości transmisji danych wg Orange

@slav72  wymiatasz po LTE 😉

U mnie sporo pewnie modemów LTE jest i spowalniają, czasem w centrum miasta mam lepsze wyniki (koło 14:00), niż te co dałem w ostatnim zrzucie z domu.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 43
  • 0

Optymalna prędkości transmisji danych wg Orange

@IreneuszCD odpowiadając na wcześniejsze pytanie telefon to OnePlus 11. 

Test wykonany dziś rano, tylko potwierdza że sieć jest bardzo przeciążona. 

W ogóle sam temat założyłem jako pokazanie że już 15 Mbps to prędkość optymalna co moim zdanie jest przesadą.

Screenshot_2023-04-21-12-07-10-31_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a.jpg


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2160
  • 12187
  • 54

Optymalna prędkości transmisji danych wg Orange

@Drizzt nie można wierzyć w to co pokazuje aplikacja MO, na dziś szybkość po LTE, to minimum 20Mb/s, optymalna prędkość po LTE, powinna być około 50Mb/s pobieranie i 10Mb/s wysyłanie 😉


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 710
  • 2690
  • 22

Optymalna prędkości transmisji danych wg Orange

Teraz mam 205/36, uważam że to dobry wynik. Router Huawei B818, agregacja 4 pasm.