Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowy nadajnik w Malborku


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Nowy nadajnik w Malborku

Podpisałem ostatnio umowę na 2 lata na internet mobilny. Przez ostatnie kilka lat miałem internet domowy ze stałą prędkością 40 mb/s. Teraz jednak zmieniłem mieszkanie i nie chciałem wiercić dziur pod kable. Pomyślałem, że w dobie internetu 5g, mieszkając dodatkowo na 5 piętrze nie będę miał problemu z internetem mobilnym. Do tego wziąłem najlepszy router (ZTE MC888 5G). I rzeczywiście. Rano osiąga prędkość nawet do 500 mb/s. Tylko co z tego, skoro wieczorami i weekendami mam dosłownie 1 mb/s. Jedyne co wtedy można robić, to oglądać yt w rozdzielności 240p. Próbowałem wszystkiego - przestawiania routera w różne miejsca, podłączania kablem do urządzeń, nowej karty sieciowej z dwoma oddzielnymi pasmami. I nic. Prawdopodobnie to przeciążenia nadajnika BTS. Mieszkam przy zamku w Malborku gdzie weekendami kręci się masa turystów. Są jakieś plany na otwarcie nowego nadajnika bliżej zamku? Jeżeli tak, to automatycznie będę do niego przypisany, czy ja jestem zawsze podłączony do jednego i tego samego nadajnika?

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18783
  • 53815
  • 739

Nowy nadajnik w Malborku

@Daniel2707 wszystko zależy od Twojej lokalizacji w stosunku do nadajników. Jeżeli jesteś w pobliżu dwóch nadajników o podobnej mocy, to będziesz zalogowany raz do jednego, raz do drugiego. Inna sprawa, jak nadajniki są w różnych odległościach od Ciebie, to zawsze logowanie będzie do najsilniejszego nadajnika. 

O planach rozbudowy, bądź budowy nowych nadajników operator nie informuje. Często dopiero sami użytkownicy zauważają postawienie nowego masztu, natomiast na infolinii maksymalnie kwartał przed uruchomieniem nowego nadajnika, bądź rozbudową istniejącego konsultanci mogą mieć informacje.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55138
  • 655

Nowy nadajnik w Malborku

@Daniel2707  czy są jeszcze niedaleko inne nadajniki sprawdzisz na NetMonster , apce pomocniczej.

Wtedy warto jeszcze spróbować anteny zewnętrznej nakierowanej na dalszy nadajnik, ale precyzyjnie. Wtedy będziesz miał dalej, ale może stabilniej 

Co do planów operatora, to raczej nie chwali się tym z dużym wyprzedzeniem, ale na infolinii czasem mają informacje na taki temat miesiąc przed uruchomieniem 

W Malborku masz dwa, a nawet trzy nadajniki blisko zamku. Wyłącz 5G i sprawdź na który sie wtedy połączysz wieczorem. Powędruj modemem po mieszkaniu i sprawdzaj zasięg apką.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Nowy nadajnik w Malborku

Jeden nadajnik mam na Reymonta (820 m), jeden na Sienkiewicza (920 m) i jeden w Kałdowie (1250 m). Anteny zewnętrznej nie mogę zainstalować. Jak wyłączyć 5G? Przez stronę http://192.168.0.1/index.html ?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18783
  • 53815
  • 739

Nowy nadajnik w Malborku

@Daniel2707 odszukaj preferowane sieci i zamiast ustawienia na Automatyczne wyszukiwanie sieci, ustaw na 4G/LTE. Dokładniej może podpowiedzieć @Zeusek, bo ma taki router pod ręką.

 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1853
  • 8971
  • 75

Nowy nadajnik w Malborku

@Daniel2707 888 powinien mieć funkcję Cell Lock, u Ciebie @ketrasaArtur też powinna być.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 587
  • 2167
  • 19

Nowy nadajnik w Malborku

@Daniel2707 

Aby wyłączyć 5G robisz:

1) wyłączasz transmisje suwakiem, jest zielony a będzie czerwony po wyłączeniu.

2) ustawienia > wybór sieci i tam wybierasz tylko LTE.

3) włączasz transmisje jak w punkcie 1.

Pokaż zakładkę ustawiania > informacje o sieci.

Na Sienkiewicza 34 (Play) masz nadajnik z 5G3600, skoro mieszka tak wysoko to może jego odbierzesz.

mapa

Jak rozumiem umowę masz z Orange ? To bardzo ogranicza możliwości.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55138
  • 655

Nowy nadajnik w Malborku

@Daniel2707 IA odpowiedziała : 

Aby wyłączyć 5G na ZTE MC888 Pro, wykonaj poniższe kroki:

  1. Zaloguj się na stronie administratora:

    • Sprawdź etykietę na urządzeniu, aby uzyskać domyślny adres IP i hasło do witryny administratora.
    • Włącz przeglądarkę internetową i wprowadź adres IP witryny administratora na pasku adresu.
    • Wprowadź hasło witryny, a następnie kliknij “Zaloguj się”.
  2. Zmień tryb pracy na Tryb szerokopasmowego łącza kablowego:

    • Kliknij opcję zmiany trybu pracy na stronie 5G CPE.
    • Wybierz “Tryb szerokopasmowego łącza kablowego”.
  3. Odłącz urządzenie od Internetu:

    • Aby zmienić tryb, najpierw odłącz urządzenie od Internetu.

Teraz powinieneś być w trybie szerokopasmowego łącza kablowego, a 5G zostanie wyłączone.

Copilot z GPT-4 (bing.com)


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 587
  • 2167
  • 19

Nowy nadajnik w Malborku

@Daniel2707 

Na Zamkowa 25/25 masz nadajnik T-Mobile z 5G3600, jest naturalny wybór dla Twojej okolicy.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18783
  • 53815
  • 739

Nowy nadajnik w Malborku


@Daniel2707napisał(-a)

Jeden nadajnik mam na Reymonta (820 m), jeden na Sienkiewicza (920 m) i jeden w Kałdowie (1250 m)

(...)


Wspominasz o nadajniku w Kładowie. Chodzi o ten nadajnik na ulicy Zamkowej?

lokalizacji nadajników: https://beta.btsearch.pl/