Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa Strategia Orange a obecni klienci


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Nowa Strategia Orange a obecni klienci


@pikernapisał(-a)

Inna sprawa, że operatorzy w Polsce - zupełnie nie wiedzieć czemu - boją się podpinać konsumentów za wyższe kwoty. Trzeba to uczciwie zaznaczyć, że na dalekich peryferiach musi być drożej i ja np. jestem skłonny zapłacić lekko dwa razy więcej, niż mój przyjaciel płaci kablówce. Inaczej prowincja na zawsze zostanie z Neostradą będzie mieć przekichane. 


Może dlatego że nawet tu na tym forum zgłaszali się ludzie którzy bardzo narzekali dlaczego muszą płacić dodatkowo 20 zł tylko dlatego że mieszkają w domku jednorodzinnym.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 76
  • 2

Nowa Strategia Orange a obecni klienci

Bo ludzie tego nie rozumieją. Na neostradzie tak nie było, kablówki też nie stosują dopłat do zabudowy jednorodzinnej (tak, kiedyś nawet kablówki się na domkach instalowały - prawie cała Rumia jest w zasięgu jednej z kablówek, na osiedlach domkowych koncentrykiem grubości butelki od Kubusia jechali po słupach). Nikt ludziom, nawet w przybliżeniu, nie tłumaczy jak wiele kosztuje budowa FTTH.  

 

Ja na przykład jestem skłonny dopłacić trochę pieniędzy bo rozumiem, że mój dom jest oddalony i gęstej zabudowy i inaczej po prostu światła nie będę miał. Gazu też nie doprowadzają za darmo.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Nowa Strategia Orange a obecni klienci

@

co to >ZE>?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Nowa Strategia Orange a obecni klienci

@Emill1  Zakład Energetyczny 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Nowa Strategia Orange a obecni klienci

Aa czyli tauron i te sprawy. A te 3 firmy jak się nazywają? Tak z ciekawości. Wgl operatorzy powinni współpracować w ciężkich lokalizacjach według mnie


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Nowa Strategia Orange a obecni klienci

Operatorzy będą współpracować wszędzie, gdzie będzie się to opłacało.

Albo będą dotacje.

 

W Szwajcarii od dawna jest Swiss Fibre Net AG, operator zasiedzialy czyli Swisscom tez ma swoja spolke celowa od swiatlowodow i do niej moze sie kazdy provider podlaczyc...sa tez sieci miejskie i wszyscy sobie wszystko ladnie dzierzawia w roznych modelach czy wholesale rental czy jako resellerzy bo czasami nawet te oferty za 39CHF meisiecznie na XGS-PON to maja IP z puli adresowej operatora wiodacego -wyglada na zwykly reselling- kupuja hurtem i martwia sie wylacznie marketingiem...

 

Operatorzy robia sobie rozne oferty - te za 39CHF miesiecznie to nie wiem jak oni cokolwiek na tym zarabiaja. Rozbieralem te oferte na szczegoly. Router, ktory sie otrzymuje to brandowany Alcatel.XGS-PON Fiber-Router AX7501 kosztujacy w detalu okolo 355 CHF brutto. Zakladam ze operator kupuje taniej.

 

Aktywacja 99CHF, potem 24 miesiace x 39CHF.Przychod z klienta w ciagu 2 lat 1035CHF

Router okolo powiedzmy 250CHF ( tu operatorzy dyskontowi maja po kilkanascie tysiecy klientow)

 

Wychodzi pi rauzy drzwi przychod 785CHF w ciagu 24 miesiecy ale... Trzeba zaplacic za hurt w sieci , fakturowanie, peering, IT-Security, Rachunkowosc, Call Centre wyoutsourceingowane, wyoutsourceingowany dzial refurbishingu ruterow, transporty i do tego pozycje o ktorych laik jak ja pojecia nie ma.... etc. Podejrzewam ze marza po wszystkich kosztach to kilka procent.

 

A inny operator mowi - tak, XGS-PON od nas, do naszego punktu styku, peering przez nas, ale fizycznie do splitera  w XGS-PON ma Pan Swisscom, my mamy WLR.. A jak chce Pan pelne LiteExchange, pelny support z SLA, 6 Adresow statycznych IP  to zapraszamy do downgrade z XGS-PON na FTTH, koszt migracji jedynie 500 CHF netto, umowa na 5 lat, 1Gbit/1Gbit, czas reakcji 4 godziny, backup przez LTE, koszt jedyne 499CHF miesiecznie. Platne za 2 lata z gory.

 

Laik nie odroznia XGS-PON za 39CHF z laczami innej klasy. A z ciekawosci zapytalem o 10Gbit to kosztowalo kilka tysiecy CHF. Mieli nawet mozliwosc 40Gbit ale to juz koszt byl kilkudziesieciu tysiecy CHF miesiecznie ale to lacze klasy operatorskiej i wchodzily w gre umowy o projektowanie i wykonanie infrastruktury ( stawki godzinowe tam supportu to 700CHF za godzine rpacy pracownika wiec dla szarego uzytkownika zupelna abstrakcja cenowa).

 

Wracajac do uzyszkodnika masowego, klienta detalicznego. Co ciekawe na malym rynku. Operator wiodacy czyli Swisscom marketingowo oferuje XGS-PON do 10Gbit, ale celem oszczednosci i optymalizacji to prekonfigurowane i brandowane routery nie maja portu 10GbE. Maja port 2.5GbE a reszte sobie klient moze dociagnac przez Wifi. Innej opcji brak. Podlaczenie innego prywatnego routera od razu deaktywuje usluge - system sprawdza chyba po MAC.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Nowa Strategia Orange a obecni klienci

nie jestem up to date.

Jeden z niszowych operatorów, Init7 sprzedaje lacza klientom indywidualnym 25Gbit/25Gbit...

 

Cena lacza 1Gbit/1Gbit, jak i 10Gbit/10Gbit jak i 25Gbit/25Gbit jest identyczna i wynosi 777CHF rocznie.

 

Rozne sa koszty aktywacji ze względu na infrastrukturę optyczna do 25Gbit...

 

Ciekawe kiedy podobne oferty beda w Orange... Ja z powyzszej skorzystac nie moge, bo mam XGS-PON ( a ten operator lobbuje przeciwko XGS-PON) jako dzialaniu monopolizujacemu siec w dlugim okresie...