Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nokia 8 VoLTE i VoWiFi


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Nokia 8 VoLTE i VoWiFi

Witam,

Czy Nokia 8 posiada natywną obsługę VoWiFi i VoLTE w sieci Orange?

Jeśli nie to czy to się ma szansę zmienić?

9 ODPOW. 9

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Nokia 8 VoLTE i VoWiFi

Niestety póki co nie ma, ale szanse są, o ile Nokia będzie chętna do współpracy. Pomóc może fakt, że całą platformę VoLTE/WiFi Calling zaimplementowaną w sieci Orange dostarczyła właśnie Nokia.

Pełna lista smartfonów wspierających VoLTE znajduje się tu: http://www.orange.pl/kid,4002400661,id,4004890470,article.html

a WiFi Calling tu: https://www.orange.pl/view/wificalling

Możesz też skorzystać z aplikacji WiFi Calling: https://www.orange.pl/view/aplikacja-wifi-calling


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Nokia 8 VoLTE i VoWiFi

Dziękuję za odpowiedź.

Nim zapytałem tu pytałem w Nokii. Odpisali, że Nokia 8 jak najbardziej obsługuje VoLTE i VoWiFi o ile operator udostępnił taką opcję dla tego telefonu.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Nokia 8 VoLTE i VoWiFi

Obecnie większość smartfonów ma sprzętową możliwość obsługi usług VoLTE i WiFi Calling. Niestety największy problem stanowi brak obsługi od strony oprogramowania telefonu, bo każda sieć ma swoje własne ustawienia, które dla każdego modelu trzeba odrębnie przetestować. 😉

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 24
  • 2

Nokia 8 VoLTE i VoWiFi


@p2225napisał(-a)

Pomóc może fakt, że całą platformę VoLTE/WiFi Calling zaimplementowaną w sieci Orange dostarczyła właśnie Nokia.


Tylko ze nokia która dostarczyła technologie nie ma nic wspólnego z telefonem w pytaniu (oprócz oczywiście odsprzedaży prawa do korzystania z marki) https://pl.wikipedia.org/wiki/Nokia

Nie wiem jak jest z aktualizacjami bo nie interesowałem się tym tematem ale na podstawie tego kto dysponuje prawem do marki nokia w telefonach (czyli producent i importer elektroniki z chin) nie wiązałbym z wprowadzeniem tych usług dużych nadziei.

Z tego co słyszałem to producent jest nastawiony na sprzedaż na masowa skale przy minimalnym wkładzie jadąc trochę na sentymencie do marki. Podobno sam android jest dosyć czysty co potwierdzało by taki stan rzeczy (mały wkład w oprogramowanie). Telefony zbierają pozytywne opinie i chyba nadspodziewanie dobrze się sprzedają wiec może zadba o zaplecze programistyczne ale jeśli nie ma tego w swojej strategi finansowej to będzie ciężko o jakiś zwrot w tej sprawie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nokia 8 VoLTE i VoWiFi

Przy wdrożeniu VoLTE czy WifiCalling operatorzy mają wybór: robić to dobrze i względnie bezpiecznie i robić implementacje po rodzaju oprogramowania/modelu. Można robić jak w Afryce i Azji i dać implementację minimalną ale z opcją na przechwycenie połączeń/sms.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 24
  • 2

Nokia 8 VoLTE i VoWiFi


@Piotrekk85napisał(-a)
Przy wdrożeniu VoLTE czy WifiCalling operatorzy mają wybór: robić to dobrze i względnie bezpiecznie i robić implementacje po rodzaju oprogramowania/modelu. Można robić jak w Afryce i Azji i dać implementację minimalną ale z opcją na przechwycenie połączeń/sms.

Ale wdrażanie jest chyba realizowane przez producenta na zamówienie operatora wiec gdzie "wybór" operatora co do "jakości" ?? Chyba ze mówisz o wprowadzeniu ogólnych ustawień zamiast brandowania ale tu nie ma o czym dyskutować bo operatorzy na razie brandują i w tej kwestii długo się nic nie zmieni wiec tu nie ma o czym pisać. Nie mam pojęcia jak wyglądają umowy ale podejrzewam ze branding i jego zakres musi zamówić sobie operator. Pytanie jest czy sprzedawca tej noki nie oferuje takich opcji bo tylko je sprowadza czy zainteresowanie orange jest na tyle male ze nie maja ochoty dopłacać do dodania tych funkcji. W obu opcjach zwiększenie popularności tych telefonów może coś zmieni.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Nokia 8 VoLTE i VoWiFi

Orange oferuje ten telefon w sprzedaży przy jednoczesnym oferowaniu VoLTE i VoWiFi. Może się warto by to Orange się zainteresowało tematem?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nokia 8 VoLTE i VoWiFi

Na wszystko pewnie potrzeba czasu.

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Nokia 8 VoLTE i VoWiFi

Minęły ponad dwa lata, a nadal w Orange nie ma obsługi dla żadnego telefonu Nokii. Ani VoLTE, anie VoWiFi. U konkurencji wygląda to zdecydowanie lepiej.