Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Następca SMSa już w Polsce


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Następca SMSa już w Polsce

12 ODPOW. 12
Anonim

Nie dotyczy

Następca SMSa już w Polsce

@byczyn_86  czytałem o tym, lepsze to od SMS, ale ja wolę krótkie połączenie, kiedyś SMS używałam dużo, ale połączenia były drogie 😎


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 43
  • 73
  • 1

Następca SMSa już w Polsce

Ja to mam, już od dawna i nazywa się iMessage 🤪 

RCS to to samo tylko na Androida,

generalnie w RCS chodzi nie o to, że łatwiej zadzwonić niż pisać SMS-y tylko o to, że nie będzie potrzeby korzystać z innych komunikatorów typu Whatsapp messenger itp. tylko będziemy mogli to zrobić przy użyciu wiadomości RCS wbudowanej w system telefonu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18685
  • 53513
  • 729

Następca SMSa już w Polsce

Uważam, że SMS jeszcze długo będzie na rynku, chociaż ostatnio wysyłam ich bardzo mało, około 1-2 na miesiąc. Pewnie będzie możliwość wyboru, jak będziemy chcieli wysyłać wiadomości.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3238
  • 7580
  • 140

Następca SMSa już w Polsce

Zawsze lepiej jak jest coś nowego... Czekam na RCS 😁


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18685
  • 53513
  • 729

Następca SMSa już w Polsce

Tutaj w artykule podają, gdzie szukać i jak włączyć nową wersję SMS-ów, znaczy się RCS:

https://whatnext.pl/wiadomosci-rcs-juz-w-polsce-co-to-jest/

 

edit:

W sklepie Google Play już są dostępne różne aplikacje obsługujące RCS, jak również SMS, MMS.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189
Anonim

Nie dotyczy

Następca SMSa już w Polsce

Przyznam szczerzę, że jeśli operatorzy nie wprowadzą do tej usługi bezpłatnego transferu danych, to moim zdaniem absolutnie to nie wypali. Dlaczego? Z prostej przyczyny - jest masa komunikatorów internetowych - Messenger, Insta, TikTok.... W dodatku w Apple jest iMessage. Na ten moment - kierowane jest to do pewnej niszy, która nie korzysta z w/w komunikatorów - bo absolutnie nie wprowadza to nic innowacyjnego 😉 

I ja osobiście uważam, że tak zostanie. Bo nikt nie będzie się przerzucał z Messengera i innych do RCS'a. Dopiero wprowadzili, a już przereklamowany i przestarzały. 

 

Ale z ciekawością będę ten wątek co jakiś czas śledził. 

Anonim

Nie dotyczy

Następca SMSa już w Polsce

@Anonim  Google wprowadził aplikację i zaaplikowana jest w wiadomości, więc jest ok i nie trzeba na działania Operatorów czekać, tak poza tym sms i mms są płatne, tak samo dane mobilne, więc za wszystko płacisz, tak samo komunikatory co wymieniłeś, nie umożliwiają komunikacji za darmo, RCS mam na Xiaomi Redmi8 i Moto One, działa to jak trzeba i nie narzekam, komunikatorów nigdy nie używałem na telefonie, tak samo FB 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2846
  • 7178
  • 188

Następca SMSa już w Polsce

Czy komuś pobiera opłaty za wiadomości RCS (tekstowe i obrazki)? U siebie tego nie zauważyłem, nawet nie ma ich w historii połączeń w MO.