Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nadajnik - wymiana, modernizacja


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Nadajnik - wymiana, modernizacja

Witam,

w mojej miejscowości znajduje się nadajnik z sieci Orange. Problem jest taki, iż są wiecznie problemy z zasięgiem (nie da się wykonywać połączeń w domu). Pisałem pismo, dzwoniłem w tej sprawie i dostałem odpowiedź iż nadajnik ten jest po prostu przeciążony, a nie ma w planach dołożenia drugiego lub jego modernizacji. Nadajnik znajduje się w gminie Jastrzębia, powiat Radomski, GPS: 51,503056,21,241111.

Moje pytanie w związku z siecią 5G brzmi: czy jest w planach wymiana nadajnika (na obsługujący sieć 5G) lub jego modernizacja? Albo dołożenie drugiego nadajnika? Albo instalacja światłowodów?

Obecnie zasięg to porażka i przez tyle czasu nic z tym nie zrobiono a dostaje ciągle oferty na droższy abonament.....

5 ODPOW. 5

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Nadajnik - wymiana, modernizacja

@amil001 skoro dostales odpowiedz ze nie planuje sie rozbudowy/budowy nadajnika to pewnie nie ma takiej w planach. Jesli chodzi o 5G to wraz z rozwojem sieci zasieg bedzie zwiakszany docelowo pewnue na cala Polske, ale kiedy to nastapi??? 🤔 Tego nie wie nikt. 

A co do swiatlowodu to sprawdz czy Twoj adres jest w POPC2 na stronie

https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/

 

Mimo wszystko na Twoim miejscu co jakis czas robilbym zgloszenie na https://www.orange.pl/view/kontakt w sprawie fatalnej jakosci uslug😜

 

EDIT 

w zalaczniku spis adresow przewidzianych do podlaczenia z data 03.12.2021r.

Screenshot_20200729_221730.jpg


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nadajnik - wymiana, modernizacja

@amil001 jeżeli obecnie masz słaby zasięg z nadajnika, to dołożenie do obecnego 5G nie poprawi Tobie zasięgu. Co najwyżej zwiększy jego przepustowość w nowym paśmie, zakładając, że to będzie częstotliwość docelowa 3,4-3,8 GHz a nie kombinowana 2100 MHz. Z czasem nadajnik w miejscowości Jastrzębia zostanie zmodernizowany. Skoro podajesz, że masz zasięg na granicy, to pewnie łapiesz LTE 800, a nadajnik ma spory teren do pokrycia.

 

Jeżeli korzystasz z tego nadajnika do internetu domowego, to w celu poprawienia zasięgu polecam anteny zewnętrzne. Może wtedy złapiesz sygnał z wyższych częstotliwości, a to możne już pomóc w poprawie prędkości internetu.

 

Polecam stronę:

http://beta.btsearch.pl/

gdzie można znaleźć informacje o lokalizacjach nadajników.

Sprawy światłowodu wyjaśnił @byczyn_86.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Nadajnik - wymiana, modernizacja

byczyn_86 - dzięki za odpowiedź. Co do POPC2. Niby strona pokazuje, że jestem w zasięgu internetu kablowego (do 10mb) ale gdy jakiś czas temu (około pół roku) byłem u Orange w tej sprawie to mi odpowiedzieli, że nie opłaca im się podłączać jednego klienta (mimo iż mój sąsiad ma telefon stacjonarny i internet z Orange) więc tu dramat, nie ma szans.

Co do zgłoszeń. Zgłaszałem je, ale zawsze otrzymywałem odpowiedź, że to wina nadajnika i na tym temat się kończył.

Dzięki za podesłanie załącznika, moim kolegom się przyda ale niestety nie mi bo mnie nie uwzględnili na tej mapie... Dlatego mocno liczyłem na np dołożenie drugiego nadajnika albo modernizacji obecnego.

Pozdrawiam

 

- również dziękuję za odpowiedź. Jestem świadom, iż 5G = mniejsze pokrycie terenu ale z większą przepustowością. W linii prostej mam około 1,5 km do nadajnika.

Co do anteny to zakupiłem taką. Tyle, że gdy robiłem testy aplikacją LTEWatch to pasmo 800Mhz było tak przeciążone, że transfer był raczej przy wysyłaniu niż odbieraniu danych, jedynie jakoś działał podajże 1800 i taką antenę LTE zewnętrzną kupiłem (podajże w zakresie 1800-2100). Prędkość rano jest znośna ale popołudniu i wieczorem to masakra. Niestety mam modem Huawei B315, a on nie wspiera wspiera agregacji pasmo (1800+2100) i siedzę na jednym paśmie.

Jedynie skąd łapię zasięg to antena w miejscowości Jastrzębia, z innych nawet nie ma sensu sprawdzać.

Założyłem ten wątek, aby dowiedzieć się czy jest w planach dołożenie drugiego nadajnika, aby odciążyć obecny lub go zmodernizować. Niestety nigdzie takich planów nie udało mi się znaleźć.

Pozdrawiam

 

 

_____________

*Scalenie treści z postów - moderator Wojciech.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Nadajnik - wymiana, modernizacja

@amil001 faktycznie pokazuje u Ciebie 10 mb. No coz wzgledy finansowe zwyciezaja😐 w zalacznikow masz liste BTSow w promienu 6 kilometrow od Ciebie. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Nadajnik - wymiana, modernizacja

Trafiłem na taki artykuł Orange zoptymalizuje swoje sieci 5G przy współpracy z Nokią - TELEPOLIS.PL i dokleiłem się do tego wątku.