Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mam problem z siecią - jak można "wymusić" połączenie na LTE B20?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 0
  • 3
  • 0

Mam problem z siecią - jak można "wymusić" połączenie na LTE B20?

Witam , mam pytanie , czy da się jakoś "wymusić" w telefonie LTE B20? Albo przełączyć się na inny nadajnik(komórkę) , gdyż ja jestem na granicy dwóch nadajników i obecny do którego jestem podłączony jest przeciążony siecią 4G , przez co mam 3/4 kreski zasięgu ale internet jest strasznie nie stabiliny i skacze jak chce . Na dodatek sam internet jest bardzo słaby , a drugi nadajnik (do którego jest "najprawdopodobniej" podłączony inny członek rodziny przez co nie na tego problemu) jest nie przeciążony , dlatego proszę o jakąś pomoc! Z góry dziękuję!

 

____________

* W temacie doprecyzowano tytuł i kategorię - Wiktor

2 ODPOW. 2

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Mam problem z siecią - jak można "wymusić" połączenie na LTE B20?

Nie ma możliwości ot tak wymuszenia CID, z którym się łączysz. CIDy zależą od... poziomu sygnału. BTS typowy z 3 sektorami ma 3 CIDy, każdy nadaje w inną stronę. Sieć i modem dogadują się i wybierają ten, który ma lepszy sygnał.
A obciążenie każdego z nich to zupełnie inna sprawa i mogą być 2 puste i 1 przeciążony i... tyle.
Na modemie LTE stacjonarnym możesz próbować wymuszać pracę z konkretnym BTSem za pomocą anteny kierunkowej. Jednak jak drugi BTS jest za blisko, to też będzie problem.

Konkretnego BTS niestety nie jesteś w stanie wymusić z poziomu telefonu

Anonim

Nie dotyczy

Mam problem z siecią - jak można "wymusić" połączenie na LTE B20?

@Mkiopalson  nie da się na telefonie wybrać konkretny BTS i pasmo LTE, modem daje trochę pola do popisu, ale telefon już nie, też mam 2 BTS w pobliżu Orange, ale ten słabszy w pokoju... już zasięgu nie ma 😉