Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Lubuska Unia Światłowodowa


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Lubuska Unia Światłowodowa

Orange ogłosił dziś powstanie Lubuskiej Unii Światłowodowej. Pierwszego dnia dołączyło do niej 36 gmin (83 wszystkich). To kolejny krok po wybudowaniu sieci szkieletowej w projekcie "Szerokopasmowe Lubuskie": http://biuroprasowe.orange.pl/informacje-prasowe/lubuska-unia-swiatlowodowa-rosnie-w-sile/

 

Czy jest możliwość uzyskania pełnej listy gmin, które przyłączyły się do Unii albo chociaż informacji czy wspomniana w tekście gmina Gubin to gmina wiejska czy miejska, bo są dwie?

10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Lubuska Unia Światłowodowa

A może napisz maila do Wojtka? adres jest we wpisie.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Lubuska Unia Światłowodowa

Napisałem i nie dostałem odpowiedzi. Dopiero czytając dziś gazetę powiatową otrzymałem odpowiedź:

Bez tytułu.png


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Lubuska Unia Światłowodowa

Urzędy już zaczynają informować na stronach o przystąpieniu do programu i zachęcają do wypełniania deklaracji oraz przesłanie ich na maila, zostawienie w urzędzie bądź przekazanie przedstawicielowi Orange, którego termin wizyty zostanie przekazany w późniejszym terminie. Linkowana jest też strona: http://uniaswiatlowodowa.pl/ 🙂

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Lubuska Unia Światłowodowa

nie ma sie co dziwic skoro sa dwie takie same sieci tj szerokopasmowe lubuskie i pomorskie to i obie unie musialby powstac.. w lubuskim juz dawno w malych miejscowosciach jest ftth a w pomorskim dopiero w tym miesiacu


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Lubuska Unia Światłowodowa

W lubuskim jest ftth w małych miejscowościach? Póki co tylko jedna gmina Sulęcin, która niezależnie podjęła współpracę z Orange.

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Lubuska Unia Światłowodowa

a nie ma? nie mowie o kazdej malej miejscowosci, moze i jedynie sulecin ale jednak. nie wiem z jakiego to bylo projektu ale na pewno orange bazowalo na sieci ktora kladlo w ramach szerokopasmowe lubuskie. a lubuska unia swiatlowodowa jest kolejnym nastepstwem tego calego przedsiewziecia. czy sie myle?
w sumie to juz nie wiem o czym jest mowa Emotikon: Język


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 34
  • 0

Lubuska Unia Światłowodowa

Widziałem na własne oczy że w gminie Lubiszyn w miejscowościach Tarnów i Wysoka budowana była sieć dostępowa FTTH. W miejscowości Stanowice gmina Bogdaniec również jest sieć dostępowa FTTH. 

 

Teraz mieszkańcy jak chcą aby Orange w ramach dofinansowania z Unii Europejskiej wykonało przyłącze i instalacje w domu powinny podpisać deklarację z Orange. Inaczej nici z darmowego przyłącza w przyszłości.

 

Co ciekawe. W miejscowości Stanowice stoi konter AWD/ONU do którego dochodzi światłowód. Jest karta VDSL. Orange jednak wymyśliło że będzie ciągnąć światłowód bezpośrednio z kontera do Klientów.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Lubuska Unia Światłowodowa

Co dalej z UNIĄ 🙂 czy mogę liczyć że jako klient detaliczny przyłączą mnie ? KIEDY ? JASIEŃ