Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Losowy brak możliwości wykonania połączenia i brak możliwości zgłoszenia problemu z Mój Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Losowy brak możliwości wykonania połączenia i brak możliwości zgłoszenia problemu z Mój Orange

Losowo na losowe numery nie mogę wykonywać połączeń - tzn mogę ale dostaję info że numer jest zajęty mimo że nie jest lub od razu łapie mnie poczta głosowa a na smartfonie odbiorcy widać nieodebrane połączenie. Restart pomógł ale problem powraca. Był też przypadek że bez restartu mogłem się dodzwonić. Problem wykonywania połączeń do różnych sieci. Odpada czarna lista/blokowanie mojego numeru. 

 

Próbuję zgłosić problem techniczny z https://www.orange.pl/moj-orange/zglos-problem-techniczny

Ale:

Czy chcesz otrzymać informację o zakończeniu zgłoszenia po kliknięciu w checkbox widzę w konsoli ReferenceError: hideContactErrors is not defined (w każdym razie nie jest do bloker).

- w ankiecie jest pytanie: "Czy inni użytkownicy mogą się z odbierają połączenia z numeru który podałeś w przykładzie ?" - trochę nie po polsku. Rozumiem czy inny użytkownicy niż podałem w przykładzie mogą odbierać połączenia z mojego numeru. Detal że znak zapytanie jest po spacji - dziwnie do wygląda. 

- przy próbie wysłania zgłoszenia dostaję komunikat Błąd Wewnętrzny błąd komponentu

 

Może ktoś to sprawdzić/zgłosić? 

Wersja Google Chrome 99.0.4844.82 (Oficjalna wersja) (64-bitowa)

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Losowy brak możliwości wykonania połączenia i brak możliwości zgłoszenia problemu z Mój Orange

@tolek sprawdziłem na koncie brata, bo moje dalej jest niedostępne od 27 lutego. Sytuacja z dziwnym opisem jest taka sama, zgłoszenie poszło bez problemu. Nie wyskoczył błąd komponentu.

Z rozmowy z konsultantami w sprawie mojego konta, konsultanci podają, że niektórzy użytkownicy mają problemy z błędem komponentu. Być może i u Ciebie jest ten problem. Pewnie bez kontaktu infolinia, czat inaczej nie zgłosisz problemu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Losowy brak możliwości wykonania połączenia i brak możliwości zgłoszenia problemu z Mój Orange

@tolek sprawdziłem na koncie brata, bo moje dalej jest niedostępne od 27 lutego. Sytuacja z dziwnym opisem jest taka sama, zgłoszenie poszło bez problemu. Nie wyskoczył błąd komponentu.

Z rozmowy z konsultantami w sprawie mojego konta, konsultanci podają, że niektórzy użytkownicy mają problemy z błędem komponentu. Być może i u Ciebie jest ten problem. Pewnie bez kontaktu infolinia, czat inaczej nie zgłosisz problemu.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Losowy brak możliwości wykonania połączenia i brak możliwości zgłoszenia problemu z Mój Orange

Dzięki za sprawdzenie i informację. Sprawdzę jeszcze na innej przeglądarce. 👍


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Losowy brak możliwości wykonania połączenia i brak możliwości zgłoszenia problemu z Mój Orange

@tolek jak masz możliwość, to sprawdź na innym koncie. Uważam, że przeglądarka na taki błąd nie ma wpływu. Błąd komponentu to wewnętrzny błąd platformy, na której zakłada się konta.

Anonim

Nie dotyczy

Losowy brak możliwości wykonania połączenia i brak możliwości zgłoszenia problemu z Mój Orange

@tolek  tak z ciekawości dopytam, problem w jednej lokalizacji, czy gdziekolwiek jesteś?

Bo może być na nadajniku (BTS) usterka i takie cuda wtedy są 😁

Tak poza tym, jak problem nie ustąpi, to może fiksować sim karta czy telefon, trzeba by sprawdzić na innym telefonie, czy wymienić sim kartę w ostateczności, jak BOK Orange nie znajdzie przyczyny.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Losowy brak możliwości wykonania połączenia i brak możliwości zgłoszenia problemu z Mój Orange

@ketrasaArtur tak przeglądarka nie ma wpływu na możliwość zgłoszenia. Nie sprawdzałem na innym numerze ale po prostu zgłoszę ten problem na czacie (najpierw że nie mogę zrobić zgłoszenia i zobaczymy).

 

@Anonim przez większość czasu przebywam w jednym miejscu więc sądzę ale po dłuższym zastanowieniu raczej z różnych miejsc problem występuje. Chociaż teraz zwrócę na to większą uwagę. W każdym razie sytuacja w której na chwilę ustąpił problem bez restartu była w tym samym miejscu geo. 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Losowy brak możliwości wykonania połączenia i brak możliwości zgłoszenia problemu z Mój Orange

Wyszło że problem robi VoLTE. W ustawieniach telefonu wyłączając VoLTE mogę się połączyć bez problemów. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Losowy brak możliwości wykonania połączenia i brak możliwości zgłoszenia problemu z Mój Orange

@tolek wczoraj dzwoniłem na infolinię Orange w sprawie działania konta Mój Orange. Przy okazji poruszyłem problem dotyczący prowadzenia połączeń głosowych. Okazuje się, że jeżeli ma się włączona usługę VoLTE, a nadajnik jest przeciążony na LTE, to mogą być utrudnienia w takim połączeniu. Może nie być słyszalny rozmówca lub nas nie słychać. Najlepiej przełączyć się tylko na 3G lub wyłączyć VoLTE. Jak zadałem pytanie, że w niedługim czasie planowane jest wyłączenie 3G, na to konsultant powiedział, że do tego czasu zmodernizują nadajniki, aby w LTE nie były przeciążone 🤔👏😁😄😀


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Losowy brak możliwości wykonania połączenia i brak możliwości zgłoszenia problemu z Mój Orange

U mnie połączenie nie zestawiają się więc nie ma możliwości nawet aby było kogoś słychać lub nie. 

Co do przeciążenia sieci nie wydaje mi się, dlatego że sieć działa bez zarzutu jeśli chodzi o internet. Dodatkowo problem występuje o różnych porach i czas trwania można określić nie w dniach ale w miesiącach. 

Jeśli chodzi o przełączenie tylko na 3G to odpada ze względu na jakość korzystania z sieci. 

Jeszcze inne rozwiązanie to dobrać smartfon przy następnej okazji który jest wspierany w Orange dla VoLTE*.

 

*pisząc to jeszcze sprawdziłem na stronie  które telefony są wspierane i Xiaomi Mi9 jest na tej liście...  


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Losowy brak możliwości wykonania połączenia i brak możliwości zgłoszenia problemu z Mój Orange

@tolek taki problem może wynikać jeżeli jesteś na granicy zasięgu dwóch nadajników. Przyczyną może być, jeżeli ktoś korzysta z reportera. Powoduje to zakłócenie nadajnika w danym sektorze.