Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

LTE o prędkości... 1Mb/s


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1253
  • 2

LTE o prędkości... 1Mb/s

niepotrzebnie doszukujesz sie winy Routera,

masz najzwyczajniej obciazonego eNodeB i pasma sa zajete. To nie ma znaczenia czy jest FDD czy TDD - zasoby radiowe nie sa z gumy. Masz innych userow co tez korzystaja i zajmuja ramki FDD. Kontroler przydziela tyle ile mu algorytm konfiguracyjny pozwoli i nie przeskoczysz.

 

co do telefonow to sa to wartosci orientacyjne, podawane w warunkach laboratoryjnych co oznacza testy w odleglosci nie wiem - metrow od stacji bazowej, gdzie telefon jest jedynym userem i ma wszystkie dostepne zasoby dla siebie. to podbnie do testow zuzycia paliwa w samochodzie - testowane jest bez opon na rolkach gdzie nawet opor powietrza jest modyfikowany a nie dzialaja zadne inne urzadzenia...lub testy laboratoryjne zuzycia energii -w okreslonej temperaturze i okreslonym obciazeniu,

 

Nic nie poradzisz - fizyka fal elektromagnetycznych ma swoje ograniczenia. W Szwajcarii na czesci swoich eNodeB Sunrise na przyklad zmodyfikowal modulacje - byly testy live z bodajze (tutaj nie ch sie wypowiedza eksperci - modulacja chyba 256 QAM) i na wiekszosci stacji cos nie poszlo - byly jakies problemy. Ale to niech specjalisci wyjasnia, ja jestem anestezjologiem.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 69
  • 0

LTE o prędkości... 1Mb/s

Nie wiem właśnie czy to przez to, że więcej ludzi korzysta - bo nie doszukałem się w praktyce liniowej korelacji typu "im większa ilość ludzi korzystająca z LTE tym mniejsza szybkość u mnie".

Jedyne co zauważyłem to bardzo nieregularna, wręcz losowa dostępność pasm większych od 800. Chyba liczba użytkowników nie wpływa na zmniejszenie zasięgu, że raz są widoczne wyższe częstotliwości a raz nie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2071
  • 11678
  • 52

LTE o prędkości... 1Mb/s

@qwoot wyższe pasma są bardziej podatne na zakłócenia i zasięg jest mniejszy, więc masz to co zaobserwowales 😎

Najgorsza lokalizacja to osiedle z bloków, tam LTE dociera z odbicia fal od budynków i mega kiepsko jest, brat tak ma i po vowifi rozmawia, o LTE może zapomnieć w mieszkaniu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1253
  • 2

LTE o prędkości... 1Mb/s

Oddychania komórki w Lte Advanced nie ma. Było w 3G.

Pasma.zasiegowe nie ulegają tak.latwo zakłóceniom.

 

Pasma.pojemnosciowe już bardziej a operatorzy raczej oszczędzają energię i nocą przy mniejszym obciążeniu wyłączają je z powodów oszczednosci prądu. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 69
  • 0

LTE o prędkości... 1Mb/s

Ciekawostka może komuś się przyda. Nie wiem czy to wpływ przypadku, faz księżyca czy innych żył wodnych. Ale od kiedy zmieniłem kabel USB-C na bardzo porządny to internet ZNACZĄCO przyśpieszył i jest jakaś cywilizowana prędkość w korzystaniu z internetu nawet w "godzinach szczytu".

Oby się to utrzymało;)


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18440
  • 52715
  • 710

LTE o prędkości... 1Mb/s

Dodam jeszcze, że porządny kabelek ma wpływ nie tylko na transmisję danych, ale również do obsługi AndroidAuto. Nie wszystkie kabelki sobie z tym radzą. Musi być porządny do transmisji danych.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22122
  • 181

LTE o prędkości... 1Mb/s

@qwoot 

Ale pisałeś że bez kabelka też jest źle, na to też pomogła zmiana kabla?


... w samym telefonie jest niewiele lepiej ok też bywa 1,5Mb/s, 3Mb/s, 7Mb/s... w najlepszym wypadku najwięcej ile widziałem to 13Mb/s.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 69
  • 0

LTE o prędkości... 1Mb/s

@j131połączenie bez kabla (jako router wifi, a nie usb) było wcześniej równie słabe jak przez słaby kabel.

Co chyba logiczne - chyba fizyczne połączenie powinno być szybsze, na obecnym poziomie technologii. Przynajmniej ja mam takie przeświadczenie.

 

W samym telefonie w tym momencie widzę 4Mb/s,10Mb/s, przez chwilę nawet 17Mb/s było. I na takie prędkości na komputerze WCALE bym się nie obraził:) Oczywiście zdarza się, że połączenie czasem spadnie na niższe wartości np 2Mb/s. Ważne by to długo nie trwało to buforowanie np filmu zniweluje odczuwalny dyskomfort i da wrażenie, że połączenie jest szybsze.

 

To co przed zmianą kabla było na speedteście na telefonie, niekorzystnie odbiegało od tego co miałem na komputerze - teraz jest odczuwalna poprawa. A może zmiana kabla nałożyła się, że z jakiegoś powodu mam ten nieco lepszy sygnał i zasługi spadły na kabel? Trudno powiedzieć. Wiem tylko że mam lepszy kabel i szybszy internet w komputerze. Tyłka nie urywa oczywiście i daleeeeko mu do 40Mb/s ale da się komfortowo korzystać z internetu


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22122
  • 181

LTE o prędkości... 1Mb/s

@qwoot 

OK, OK, oczywiście że lepiej mieć lepszy kabelek niż gorszy i należy się cieszyć z każdej poprawy, nawet jeśli "tyłka nie urywa". Ale telefon z w miarę współczesnym modułem WiFi powinien dostarczać bez żadnych kabli internet przyzwoitej jakości. Na 100% kabel USB nie powinien być wąskim gardłem w tej sytuacji. Myślę, że to jednak głównie fluktuacje w eterze determinują co masz (BTSy + lokalne zakłócenia). Testuj obserwuj, i przede wszystkim nie trać nadziei. 😉


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 69
  • 0

LTE o prędkości... 1Mb/s

Router wifi traktuję bardziej jako bajer rozwiązanie plenerowe w sytuacji awaryjnej. Kabelek lepszy bo zdaje się szybszy, a i mniej prądu żre. Jakbym zastosował rozwiązanie wifi z telefonu to i tak pod ładowarką musiało by to cały czas siedzieć.

Też obstawiam że największy problem ze strony dostawcy + zakłócenia (a są takie, że mux1 lubi mulić), jednak zdaje się że złej jakości kabelek nawet i ten kiepski wynik okroił. Przyjrzałem się dokładniej okablowaniu jak zgrywałem zdjęcia i uraczył mnie wynik... w godzinach. A takie coś nawet na usb 2.0 oznacza, że raczej coś nie gra.