Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kraków, ul. Brożka - sprawdzenie możliwości podłączenia Światłowodu


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Kraków, ul. Brożka - sprawdzenie możliwości podłączenia Światłowodu

Temat przeniesiony z Szukam oferty / Telefon, internet, telewizja, bank, energia do odpowiedniej kategorii - moderator Bartłomiej

 

Jestem użytkownikiem usługi Neostrada - umowa na firmę. (słaba prędkość ze względu na odległość - ok 8 Mb/s/600 Kb/s) 

Na stronie Orange obecnie widać, ze pod podanym adresem nie ma możliwości podłączenia Światłowodu (na ulicy budynki wielorodzinne znajdujące się 100 metrów dalej są podłączone)

 

Jakiś czas temu, po awarii Neostrady wykonywany był remont sieci  (wymieniane były słupy i wykonywane nowe napowietrzne podpięcie usługi Neostrada do okolicznych domów w tym mojego)

Technicy z firmy zewnętrznej, którzy się tym zajmowali, stwierdzili, ze światłowód (który biegnie do wcześniej wspomnianych domów wielorodzinnych) znajduje się w  tym samym kanale, obok kabla miedzianego do którego jest podłączony mój dom i nie ma przeszkód, żeby zamiast miedzi, drogą napowietrzną podpiąć światłowód. Stwierdzili, że technik z Orange powinien ocenić w terenie, na żywo możliwości podpięcia. 

Czy jest możliwość zweryfikowania z rzeczywistości możliwości podpięcia światłowodu, mimo, że strona Orange pokazuje, że takiej możliwości nie ma.

Czy komuś można zapłacić za przeprowadzenia takiej analizy/wizji lokalnej

Zastanawiam się nad sensem tak kosztownego remontu (wymiana słupów, nowe kable itp) jeśli służy to dostarczeniu trochę już przestarzałej technologii o bardzo słabych parametrach, w momencie jeśli jest możliwość skorzystania w tej lokalizacji ze Światłowodu bez ponoszenia znaczących kosztów. 

2 ODPOW. 2

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kraków, ul. Brożka - sprawdzenie możliwości podłączenia Światłowodu

Poszukaj lokalnych doradców. Nie ma jakich standardowych ścieżek postępowania. Orange ma swoje plany. Warto też zmobilizować sąsiadów by wypełnili ankietę https://oferty.orange.pl/internet/

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Kraków, ul. Brożka - sprawdzenie możliwości podłączenia Światłowodu

Dziękuję,

Z lokalnym doradcą próbowałem zarówno ja jak i sąsiedzi umówić się przez stronę Orange kilka razy. Niestety ani raz się nie udało i pomimo ustalenia terminu nikt się z nami nie skontaktował.

Nie ma już kogo mobilizować, bo wszyscy sąsiedzi już dawno wypełnili i wysłali formularz.

W sumie to niewiele jest do planowania bo z tego co technicy mówili wszystko jest gotowe do podłączenia.