Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 86
  • 0

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?


@jarekbachaneknapisał(-a)

@Scarff gdzie się sprawdza tego typu rzeczy? Bo też bym chciał trzymać rękę na pulsie i wiedzieć czy o il ile będzie coś kiedyś u mnie rozbudowywane. 


Internet.gov.pl 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 239
  • 901
  • 5

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

@marder   Nie chce wyjść na ksenofoba, ale np w moim mieście światłowód robił FH, czyli jedna z większych spółek. W rzeczywistości cała brygada składała się z ludzi o akcencie wschodnim.  To jak oni zrobili instalacje to jakaś masakra. Mufy w randomowych miejscach słupie. Cześć sprzętu po prostu wisi na kablach. W kilku miejscach kabel jest tak luźny, że dzieciaki bez problemu rzucają w niego patykami.  O ile wiem, to w PL zwyczajem jest niebieska żyła jako pierwsza, a panowie ... na każdej ulicy losowali kolor :D. 

 

________________
* Edytowałem wpis – moderator Michał


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 86
  • 0

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?


@Scarffnapisał(-a)

Nic mnie tak dawno nie ucieszyło jak zobaczenie tego na własnej działce.

IMG_4901.jpeg


No to długo się nacieszyłem... Inwestor odpuścił sobie cały obszar z dnia na dzień, a przynajmniej tak wynika z jego strony na której obszar zniknął. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 566
  • 1385
  • 2

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

w maju/poczatek czerwca ma byc nowy ostatni 3 KPO i tam maja byc uwzglednione punkty adresowe pominiete w innych edycjach, jesli odpuszczono to trzymaj kciuki, aby urzednicy uwineli sie z wpisaniem tegoz na biale plamy i konkursy na obszary o rozmiarze gmin/powiatow.

 

Tam ma byc wadium i chyba nas czytaja. Tymczasem - dyrektor CPPC do dymisji - sztaby ekspertow od prawa telekomunikacyjnego i tak dalej a oni nie potrafia nic, no oprocz produkowania kolejnych edycji - stworzylismy baze wiedzy dla operatorow... smieszne, operatorzy jej IMHO do niczego nie potrzebuja, tu zapomniano kto dla kogo jest. Chcesz abysmy budowali siuec to za nia zaplac.

 

A z innej strony. Czy ktos z Panstwa sie orientuje? W wielu miastach sa wyspowe punkty na mapach, objete dofinansowaniem i tam logika sie z rozsadkiem mija.

 

W takim to miejscu ul. Kasztelańska 2 Stargard, kod pocztowy 73-110 Budynek ma  3 klatki i w budynku jest Vectra/Multimedia do 8000Mbit/s ale budynek widnieje jako w projekcie KPO i dofinansowaniu . To jest przeciez absurd numeracyjny,

 

Albo podobnie

ul. Pierwszej Brygady 13F

Stargard
Kwota dofinansowania 32500 PLN. W środku miasta do jednego budynku na dzielnicy operator ma budowac dosyl? To  bez ekonomicznego sensu przeciez.

 

Zglosilem do weryfikacji. Co myslicie?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2574
  • 9237
  • 46

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

@atlas_cudow jeśli mówisz o światłowodach to kolejność włókien jest inna ale niebieski też jest 😃 Co do brygad to fakt zdarzały się telefony od ludzi do nas że nie mogą się dogadać z panami robiącymi na klatce schodowej czy przy bloku i proszą o przyjazd kierownika z Orange. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 329
  • 2

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

Są już ogłoszone nowe obszary w kolejnym konkursie, który ma zostać ogłoszony szóstego czerwca. No i cóż, nie dość, że do objęcia zasięgiem będzie tylko 75% adresów - ale to już było wiadomo, to jeszcze z list usunięto sporo adresów. Z mojej ulicy gdzie są trzy budynki bliźniaki dwa wyleciały z listy - w tym mój. Także u mnie marzenia o światłowodzie właśnie prysnęły jak bańka, bo przecież nikt nie będzie ciągnął kilometra kabla dla dwóch lokali, więc na bank i ten trzeci budynek się nie załapie. 

 

Tym samym z faktycznej eliminacji białych plam mamy znowu zwyczajne wsparcie prywatnych firm w budowie tam, gdzie i tak by wybudowały za swoje, bo nie wierzę, że szeregowiec prawie w centrum miasta to obszar faktycznie wymagający wsparcia...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 86
  • 0

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

To jest jakaś porażka... z mojego regionu z kilkunastu miejscowości zostały dwie, i to miasta. Fajna eliminacja białych plam. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 40
  • 0

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

U mnie z 4000 pa, zostały 2400. Całe szczęście mój adres się znajduje na liście, aczkolwiek widząc możliwości samowolki beneficjentów, skończy się na 10 konkursie za x lat. Rozłoży mnie na łopatki jak do konkursu mojego obszaru przystąpi nexera, ta sama, która przed chwilą zrezygnowała z 90% wygranych obszarów.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 566
  • 1385
  • 2

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

Ale tu nie chodzi o to aby sieć zbudować ale aby ją budować .

 

Króliczka należy gonić ale.w.zadnym wypadku złapać go.

 

Konkurs popc nr 2494858338 to kolejne działania urzędników i kolejne premie. Kolejne znowu opublikowane planu działań poradniki i tak dalej .

 

No i tak byle do emerytury.

 

Swoją drogą niezła akcja z Saber. Amatorzy z cppc nie.potrafili zgodnie.z prawem i zgodnie z zasadami które sami ustalili odmówić dotacji..szykuje się niezłe roszczenie odszkodowawcze. No chyba że Wicie rozumicie. Towarzysze umówimy się na procent.od ogólnej sumy kosztów. Wy o dotacje wystąpicie ,my jej z premedytacją niezgodnie z prawem odmówimy że tak jakoś niby przez przypadek się stało ....a pod stołem towarzysze się podzielimy. .. koniaczek podwójny stać nas. To będzie w oparciu o 6 instytucji.

 

Miś ciągle żywy 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 60
  • 0

Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka?

hej,

gdzie są te obszary opublikowane?